Slang i mowa potoczna

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 47
poprzednia |
Zapraszamy do zapoznania się i korzystania z zestawienia ponad 6800 wyrażeń (!) z mowy potocznej i slangu.

https://www.ang.pl/slang.php

pozdrawiam
Lukasz
Super! Chcialbym tylko wiedziec, czy sa to bardziej wyrazenia angielskie czy amerykanskie, czy moze jedne i drugie ;-)
Czy bedzie mozliwosc sciagniecia tych wyrazen w jednym pliku np. .pdf?
Witam,
Amerykańskie.
Zbieranie ich zacząłem pracując jako kelner w "Maroe Inn" w 1989 w Lawrenceville NJ - często dostawałem je jako dodatek do tip'a ;)
Pozdrawiam,
Zbyszek
Zglaszam literów(ecz)kę:
- Zaraz na pierwszej stronie ;)
- JEST: "Can't you sit straight? You have active cizens or what?"
- WINNO BYĆ: "Can't you sit straight? You have active ciTIzens or what?"
- DIAGNOZA: cizens => citizens
- Bez odbioru ;)
a czy jest możliwość przybliżonego okreslenia jaki jest zbiór wspólny?:)
bardziej jestem zainteresowany brytyjskim angielskim i zastanawiam na ile jest to specyficznie i hermetycznie amerykańskie a na ile da się stosować worldwide:)?
wiekszość ma status "worldwide" - "winowajcą" jest Hollywood
nazwijmy sprawy po imieniu - na świecie używa się raczej odmianę amerykańską, niż brytyjską - o ile to coś, czym "świat" się posługuje jest jeszcze angielskim ... ktoś ostatnio gdzieś czytałem o tzw, globish ... i jest w tym dużo racji ...
może któregoś dnia pooznaczam to jakoś czytelnie ...
---
oczywiście powyższe to tylko moje obserwacje (fragmentaryczne) i spekulacje - nie chciałbym, żeby ktoś traktował mnie jako eksperta
dziękuję ... tego jest tam sporo ... niestety ... musze się za to wziąć i poprawić
Witam,
ogolnie - super zbior:)!
JEDNAK dolaczam sie do prosby o plik *.PDF !! :)
greets:)
PDFy miały być, ale na moją prośbe redakcja portalu ang.pl wstrzymała publikację czasowo;
powód: chcę to najpierw poprawić.
Wg mnie ten active citizen z pierwszej strony to raczej owsik. Zwłaszcza w kontekście podanego przykładu; jak ktoś nie może usiedzieć to raczej ma owsiki niż wszy.
Niemniej bardzo cenny zbiorek, czekam na *.doc i *.pdf
Co do "Ace" możnaby dać tu np. Drag an Ace - czyli zdechnąć, Ace Of Spades - czyli śmierć :)
Bye :)
fakt - przykład niefortunny, ale to jednak ... wesz
dzięki - sugestie użytkownika, to bardzo cenna rzecz
dzial jest zarabisty, z niecierpliwoscia czekam na PDF-y.
P.S. czlowieku podziwiam cie tyle tego zebrales retyyyyyyy naprawde super!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy przysłowia też mają szansę stać się jakimś zwartym plikiem do ściągnięcia? Pozdro
Najzwyklejsza literówka z 1. strony - zamiast
He can't be an AD/ DC! winno być
He can't be an AC/ DC!

Świetny pomysł!
Wow, jestem pod wrazeniem ilosci pracy.
Z utesknieniem czekam na pdf
Pozdrawiam autora
ja tez baaardzo goraco prosze o pdf :] stronka jest super :D
Ja takze przyłaczam sie do prosby o *pdf !!
super! świetne! z utęsknieniem czekam na pdf... :):)
Świetna robota!!! Panie Zbyszku ciekaw jestem czym się Pan zajmuje. Trochę znam Pana rodzinne strony. Mam rodzinę w Stawiskach, choć sam mieszkam mocno na południe. Gdyby zechciał Pan coś zdradzić... [email] Serdecznie pozdrawiam!
Witam! Chciałem Cię zapytać czy są do kupienia w księgarniach właśnie takie specjalne słowniki slangowe ??? Pozdro
hej !!!

mam takie male zapytanko: czy wersje pdf sa realne i czy autor badz ktos inny nad tym pracuje? bylo juz wspominiane ze takie wersje pdf beda jednak ich niestety nie widac. oczywiscie rozumiem ze moze nastapil kryzys braku czasu lub inne nieziemskie zjawiska o ktorych nie smialy mowic zadne znaki ani na niebie ani na ziemi ;D i jest to w pelni zrozumiale poniewaz nikt nie zyje tylko prawie 7 tys slowek potocznych ;D

a tak wracajac do tego co chcialam...
musze przyznac ze mi by sie przydaly takie pdfy poniewaz czesto jest wygodniej korzystac z druku, a co tu duzo mowic wiekszosc a nawet wszystkie z tych slowek sa dosyc...ciekawe... i zeby sprawdzic czasami jedno slowko trzeba wlaczac kompa. ja niestety mam takie odchyly ze w srodku nocy najdzie mnie zeby jakies slowko sprawdzic a w slowniku to nie ma takiej urozmaiconej laciny podworkowej...

na sam koniec pzdr 4 all i wielki respect 4 autor strony i 4 autor slangu ;D
ojej ale sie rozpisalam i znowu bez sensu pisalam....heh...no ale mam nadzieje ze te moje proby wyrazenia mysli zostana rozkodowane prawidlowo ;D

respect
brakuje wyrazenia: "fuck with sb" ;]
Myślę, że do znaczenia słowa 'chopper' można by dodać - "duży, ciężki motocykl (często określany mianem 'harley')"
Warto dodać pare słów ze slangu graczy komputerowych, min:
rotfl - rolling on the floor and laughing
lol - lots of laugh
jest jeszcze pare najczesciej uzywanych: ffs, wtf, stfu i snafu (situation normal all f... up -> w filmie Memphis Belle uzywaja tego zwrotu :)
Ze slangu lotniczego, najbardziej charakterystyczny: roger wilco (roger, will comply -> rozumialem wykonuję)
MAm pytango czy tych slangow nie daloby sie wrzucic do jakiegs .pdf ??
Byloby to bardzo pomocne :-)
super te slowka !!! kiedy bedzie pdf ???????? prosimy !!!!!!! :))))))
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 47
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa