Test pisemny w II etapie OJA

Temat przeniesiony do archwium.
Dla zainteresowanych (pewnie nie wszyscy wiedzą):

http://www.woe.edu.pl/modules.php?sid=&module=Olimpiada&mode=show_article&id=6

Pod tym adresem można się zapoznać z przykładowym testem eliminacji okręgowych.

Posiedziałem właśnie przy tym teście trochę ponad godzinę. Wynik umiarkowanie zadowalający: 87,5 pkt na 140. Sporo punktów zebrałem w Gramatyce I i Czytaniu. Trochę mniej w Gramatyce II i Teście luk. Największe kłopoty miałem ze Słownictwem i, jakżeby inaczej, Kulturą.

Oby w styczniu w Poznaniu było lepiej.


Czy ktoś wie, ile punktów można dostać za część ustną i jakie wyniki są potrzebne z obu części (albo jaki wynik sumaryczny), żeby przejść dalej? (Może być w przybliżeniu, np. z Waszych doświadczeń z lat poprzednich).


Merry Christmas!
Scobin
Ile punktów z pisemnego trzeba dostać, żeby przejść do ustnego i od ilu mniej więcej można się dostać do finału? Jak to było w zeszłych latach? Wie ktoś? I ile trwa pisemny 2 etap?
mam pytanie: czy to oznacza ze tzreba do ustnego przejsc?? ja zrozumialam, ze to sie jakos razem sumuje ustny i pisemny- dlatego dopiero po miesiacu sa pzreciez wyniki; dlaczego mialoby to trwac tak dlugo (ocenianie tylko ustnego etapu??), w tym ifnromatorku brzmi to jakby to bylo oceniane razem.
W informatorze właśnie jest niedokładnie napisane. Nie piszą co zrobić, żeby przejść do ustnego (np X% jest wymagane) i w ogóle niewiadomo. Ale to się chyba nie może być sumowane, chyba że wg jakiegos przelicznika, bo za pisemny jest 140 pkt, a za ustny 10, więc ustny by się przktycznie nie liczył. Wie ktoś jak to jest? Cokolwiek powiedzcie jeśli byliście albo wiecie.
Jest tak:
najpierw jest pisemny i kto przekroczy jakistam ustalony prog, przechodzi do ustnego. Rzeczywiscie punkty sie sumuja, ale nie wiadomo od razu czy sie przeszlo, jako ze oni biora ludzi z najlepszymi wynikami Z CALEJ POLSKI, a nie tylko z okregu. Z ustnym faktycznie jest tylko 20 pkt. do zdobycia, ale jest jeden kruczek: uzyskanie oceny negatywnej z jednej z czesci ustnego (jezykowej czy kulturowej) powoduje dyskwalifikacje. Tak wiec nie mozna olac ustnego, trzeba go zaliczyc. Poza tym na tym etapie liczy sie kazdy punkt. Ocena negatywna to ponizej 4/10, tak mi powiedzieli w komitecie. Pozdrawiam.
Aha, w zeszlym roku prog byl jakies 80-90/140, ale moze spasc w tym roku.
W końcu jakieś informacje:) A wiesz może ile trwa pisemny? Tam jest strasznie dużo zadań i czy starcza czasu, czy też trzeba się spieszyć jak na 1 etapie?
A dostałeś się może? Wiesz od ilu mniej więcej się dostawali ludzie do finału łącznie z ustnym? Tak orientacyjnie- trzeba mieć ok 100 czy dużo więcej (na 160)?
Masz ponad 2 godziny. Nie bylem w zeszlym roku, dopiero w tym roku sie dostalem, wszystkie te informacje mam od organizatorow, wystarczy zadzwonic. :) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe