TEMATY NA OLIMPIADE USTNA

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialam zapytac jak sie przygotowujecie do II etapu olimiady?Czy trzeba przeczytac/znac wszystkie ksiazki z tej listy?a co z pozostalymi tematami na ustna?
Nie wszystkie-3 z bryt i 3 z ameryk. Ale ja mam problemy z tymi 6 książkami, a do tego historia itp. Pogrom. Gdyby było więcej czasu, może bym to w miare ogarnął, ale tak to bedzie ciężko. A wam jak idzie?
Ja mam opracowane aż trzy zagadnienia z listy i całe dwie lektury. Chyba muszę robić mniej szczegółowe notatki, bo z samego systemu rządów w UK mam w zeszycie 12 stron.
Co? To ja mam notatki na 1-2 strony a5 z kilku tematów. 12 stron to chyba lekka przesada. Jak ja bym miał tak dużo rzeczy opisanych, to nic bym nie pamiętał. A inni jak wam idzie?
ja mam 3 z bry i 3 z am. i prawie wszystkie tematy opracowane; ale podobno trudno pzrewidziec o co tak naparwde beda pytac- moga o wojne w Iraku, ulubionego pisarza i tzreba naprowadzic rozmowe w sumie na to co sie wie :) i wydaje mi sie ze znaczenie w sumie ma tez jezyk a nie tylko sama stricte- wiedza. wie ktos moze ile osob odpada na tym etapie?? (przechodzi chyba 55?) pozdr
> 12 stron to chyba lekka przesada.

Też tak sądzę. Dlatego robię już znacznie krótsze notatki. :-)
O jaką wojnę w Iraku? Z tego co wiem Irak nie leży w WB ani w USA. Z jakiej racji mają pytać o obecne wydarzenia na świecie? To olimp z angielskiego czy z wosu?
To gratuluję lilianno111 finału. Jak ty już tak przygotowana jesteś to super. Tylko napisz nam które miejsce w pierwszej 20 zajęłaś!
Nie sądzę, żeby te notatki wam się przydały. Chcecie wykuć je na pamięć i póżniej recytować przez 15 minut przed komisją? ROFTL
tak sie sklada ze takie pytanie pojawilo sie podobno w zeszlym roku- no i chyba nie trudno znalezc pewne zwiazki miedzy polit. zagr. USA a Irakiem? :) szczegolnie ze jest to scisle zwiazane z cala pozycja USA w swiecie, czego korzenie tkwia przeciez w historii. Nie ma czego gratulowac, nie wierze zeby mi sie udalo. Jesli z calego kraju ok 50 osob ma przejsc to trzeba byc naprawde swietnym.
Właśnie. Scobim uważaj, bo w informatorze jest napisane, że uczestnicy udzielą KRÓTKICH wypowiedzi, a nie wygłoszą dwugodzinne mowy;)
>Właśnie. Scobim uważaj, bo w informatorze jest napisane, że
>uczestnicy udzielą KRÓTKICH wypowiedzi, a nie wygłoszą dwugodzinne
>mowy;)

Sure.

Tuesday, 11th January 2005.

[examiner:] OK. So could you tell us something about what controversies there are over the Civil Service system?
[me:] Hę?!?
E: Hmm... Maybe the select committee, then?
[me:] Er... Is it something about the US electoral system?

[embarassing silence]


Myślę, że jeśli mam możliwość, to nigdy nie zaszkodzi wiedzieć więcej [nie wiem, jakich szczegółów może się domagać komisja; oby jak najbardziej ogólnych ;)]. Ale teraz i tak już strasznie lecę po łebkach, bo czasu zostało niewiele.


Powodzenia! :-)
Zazdroszcze wam, bo ja mam jutro studniówkę i sie nie naucze. Ale przynajmniej sie pobawie;)
auc... ja myslalam, ze to będzie miła rozmowa o lekturach, moze o zainteresowaniach, bo tak mi wiekszosc ludzi mowila... wiem, ze w gdansku pytaja 3 komisje i trzeba trafic na tą, co nie lubi historii:)
ech, i tak sie juz dzis niczego nie naucze, zmaitam spac i pojde jutro polec z honorem :D
Dokładnie, agnes. Polegnę, ale z honorem. :) Wiem, że powinnam powtarzać, ale od jakiegoś tygodnia niemoc mnie wzięła. ;-|
Pozdrawiam serdecznie
P.
I ja tak samo. Permanenta niemoc, odkładanie i-tak-dalej. Liczę na minimum historii, a maximum literatury. Ale ja pewnie też polegnę ;). Pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Programy do nauki języków