Konkurs J. Angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem zainteresowana Państwa doświadczeniami związanymi z konkursem j. angielskiego w szkole podstawowej na każdym jego etapie. Czy są osiągalne przykładowe testy? Jakie są wymagania? Pozdrawiam.
Ale nuuuda. zamiast pytać lepiej przegladnij posty o OJA na tym forum a potem zadawaj pytania. Inne info o olimpiadzie: www.elex.amu.edu.pl/ifa/oja .
Dziękuję za odpowiedź i chęć podzielenia się spostrzeżeniami. Niestety konsekwentnie będę poszukiwać wszelkich informacji na temat konkursu/olimpiady organizowanego w SZKOŁACH PODSTAWOWYCH.
co do szkół podstawowych: watpie zeby ktos organizował olimpiady w podstawowkach(wiem to z własnego doświadczenia. No bo po co? NIe jest tak jak w gim ze laureat ma zapewnione miejsce w wybranym lo ani tak jak w lo ze jest zwolniony z matury). Jedyne konkursy z angielskiego na tym etapie(jakie znam) to alfik i inne tego rodzaju.
jeśli temat konkursów tak strasznie cię nudzi to po jakie licho zagladasz na temat poswięcony wlasnie temu tematowi!!!!
znajdź sobie ciekawszy!!!!!!!!!!!!
pozdr...
Też odniosłam takie wrażenie, że najpopularniejsze są teraz konkursy komercyjne bądź okolicznościowe, e.g.: http://www.osb.edu.pl/konkurs.php . W tym roku mam jednak za zadanie przygotować dzieci do trzyetapowej olimpiady. Szczerze mówiąc, opieram się głównie na doświadczeniach z okresu własnej nauki ...
Dziękuję za odzew.
Powiem ci tyle: napisalem zeby ludzie najpierw przeszukali całe forum i wtedy, gdy nie znajdą info na wybrany temat niech zadają pytania. A zreszta po co wogole pisales/las? nie masz co robić?
A po co odpowiadałes .Nie masz co robić.
a o mój czas sie nie martw. Zgadleś w 100%.
Konkursy są w niektórych województwach, organizowane najczęściej przez kuratorium. bycie laureatem gwarantuje dostanie się do wybranego gimnazjum, często bez egzaminu. Ale taki konkurs to mnóstwo cięzkiej pracy. Najtrudniejsze są pytania z krajoznawstwa. Mi się w zeszłym roku udało i jestem wściekła, że w tym roku, juz dla gimnazjum konkursu nie ma. Testy z konkursów z ubiegłych lat są na stronie www. konkurs.gfo.pl . Taki konkurs to wspaniała przygoda i to nie prawda, że taki konkurs nic nie daje... zawsze to dużo doświadczeń, można się też ubiegać o indywidualny tok nauczania. Pozdrawiam
Informacji poszukaj może na stronie kuroatorium albo pomęcz trochę anglistów. na pewno są różne konkursy, ale ja w podstawówce miałam niemiecki, więc nie wiem. A zresztą to było dość dawno:-D na pewno nie ma olimpiady, czyli kunkursu ponadwojewódzkiego, ale mniejsze konkuesikimogą być.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa