II etap OJA - pytanie do finalistów i laureatów(i nie tylko)

Temat przeniesiony do archwium.
Na 90% dostałem się w tym roku do II etapu. I tu zaczyna się problem. Jak się do niego przygotować, nad czym popracować poza przeczytaniem lektur i opanowaniem kultury(wymowa,gramatyka,słownictwo). Z jakich książek korzystać/korzystaliście(również tych o kulturze)?
No właśnie, drodzy Olimpijczycy, dotarły już do Waszych szkół jakieś pisma?
Próg w tym roku tylko 30 pkt. Dziwne, bo w zeszlym roku był 31 a olimpiada była ciut trudniejsza. Z czego uczycie się do II etapu?
hej! a jednak się dostałem, magiczne 3 punkty :) z lektur to na pewno Kill a mockingbird, Color purpl...dosyć długie z tego co widziałem w bibliotece są tegoroczne lekturki. a ja mam pytanie dot. organizacji 2 etapu - ile trwa test? i kiedy dowiadujemy się, czy przechodzimy do ustnego? tj. piszemy test i czekamy parę godzin na wyniki i następny dzień ustny, czy jak?
Cytat:
tj. piszemy test i czekamy parę godzin na wyniki i następny dzień ustny, czy jak?

Tak. Tak przynajmniej było w Gdańsku. (o wyniki telefonicznie należało się dowiedzieć)
Witajcie;) Ja również się dostałem-okręg Lubelski:) Jest może ktoś kto będzie przystępował do OJA także na UMCS? To już moje drugie i, niestety, ostatnie podejście, także rozpocząłem ostre przygotowania:)
Z czego się uczysz? Jakieś książki godne polecenia?
Cytat: krzysiek2393
Z czego się uczysz? Jakieś książki godne polecenia?

Szczerze mówiąc - nie bardzo. Ciężko jest zdobyć te pozycje, które figurują w Wytycznych niestety, wyjątkiem jest tu 100 testów...a Ty? skąd jesteś? :)
Jest ktoś ze Śląskiego?;) Myslę, że ten etap może być cięzki bardzo biorąc pod uwagę etap szkolny;/
Cytat: RafalGorny
Jest ktoś ze Śląskiego?;) Myslę, że ten etap może być cięzki bardzo biorąc pod uwagę etap szkolny;/

Fakt, dokładnie...No ale zobaczymy...Jakie zagadnienia teraz opracowujecie? :)
ja skupiam się na rozwiązywaniu olimpiad z lat wcześniejszych.
Z Wrocławia. Chyba najlepszy sposób to rozwiązywanie testów z byłych olimpiad. Szkoda tylko, że nie jest ich za dużo dostępnych.
Bo wykorzystują pewnie pytania i temu nie udostępniają;/
I jak idą przygotowania?
W miarę. trzeba jeszcze podgarnąc kulturowe rzeczy i może to 50% się uda uszarpać;) A Wam?
Dobrze. Ostatnie testy z byłych olimpiad, ostatnie książki i jeszcze kulturówka do dopracowania.
Macie jakieś materiały do "komponentu kulturowego". Jakieś ksiązki godne polecenia czy materiały w Internecie?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka