Olimpiada 2012/2013

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 218
poprzednia |
Hi!
Założyłam ogólny wątek o tegorocznej olimpiadzie (dla liceów w woli ścisłości) j.angielskiego.
Czy może przygotowujecie się już do olimpiady? Jeśli tak to co? Z czego korzystacie?
Ahoj, tegoroczni olimpijczycy:) jak tam nastroje przed dniem sądu?
A dobrze. Nie powinno być problemu z wyjściem ze szkolnego ;) Ale potem zacznie się na dobre...
Humor kiepski, bo plany były ambitne - jakimś cudem zdobyłam sławetne 100 testów... i prawie nic nie ruszyłam. Ale, że jestem jednostką, która się nie lubi poddawać - długi weekend mnie czeka ;)
Testy zamknięte z Krzyżanowskiego robi się szybko, więc się nie poddawaj;) Ja dzisiaj walczę z tłumaczeniami.
Zazdroszczę Opresji pewności siebie:) Niestety trochę się stresuję, bo to moja druga i ostatnia szansa. W zeszłym roku odpadłam po ustnym... Ale trzeba być optymistą, prawda? :)
U mnie druga i przed ostatnia, także podchodzę do tego bez stresu. Na razie...
W I klasie byłam na okręgu, nawet na ustny wystarczyło mi punktów. Jak na I klasę to i tak sukces. No i mamy dobre przygotowanie :) Ważniejszy niż olimpiada jest w tym roku i tak CPE.
edytowany przez opresja: 16 lis 2012
Pewnie, ezgamin daje już wymierne korzyści, olimpiady sobie raczej w przyszłości nikt do CV nie wpisze;) A za CPE w drugiej klasie należy się szacunek:) Ja teraz w czerwcu zdawałam CAE, ale z proficiency poczekam na czas pomaturalny.
Wiecie może, kiedy można spodziewać się wyników? Albo macie jakieś swoje wzory rozwiązań?
Mi pani z angielskiego powiedziała, że do środy będzie wiadomo i że sprawdza nauczyciel uczący Cię. A rozwiązań nie mam i boję się zobaczyć ;) A jak Ci poszło???
Teraz do mnie dochodzi, że popełniłam takie banalne błędy, których z łatwością mogłam uniknąć...
Podawajcie swoje odpowiedzi!
I w sumie to rozwaliło mnie jedno zadanie na a, b, c, d. Coś z 'aren't I?' i 'am I not?', o ile dobrze kojarzę...
Ale na mnie nie patrzcie, bo i tak nie przejdę.
mam wrażenie, że olimpiada była łatwiejsza niż rok temu (albo może więcej umiem), ale nie sądzę, że przejdę. jak zwykle wyłożyłam się na hangmanie.
Pisałam pierwszy raz, była łatwiejsza niż się spodziewałam ale i tak pewnie nie przejdę ;)
z hangmana jestem pewna jednej odpowiedzi ( na 2 ;) )
anglistki u mnie podobno mówiły, że była łatwiejsza od zeszłorocznej - tu się zgadzam, ale raczej nie przejdę... jak ktoś ma pytania/odpowiedzi to proszę o wrzucenie ;)
Ja tam się nigdy nie nastawiam na nic dobrego po konkursach, ale na tej olimpiadzie to chyab anwet dobrze bo na 99% nie przejdę... chociaż 1% szansy jest ;) A odp nei pamiętam, musiałabym mieć arkusz to może bym coś powiedziała.
Cytat: Mazka994
mam wrażenie, że olimpiada była łatwiejsza niż rok temu (albo może więcej umiem),

ha, mam dokładnie to samo odczucie xD
Nie była trudna, tylko podchwytliwa, jak zawsze.
Ale cóż, pozostaje czekać, a za parę dni... brrr...
Mam pytanie - czy jeśli ktoś ma wystarczającą ilość punktów do kwalifikacji po prostu przechodzi dalej, czy są jakieś okręgowe ograniczenia ilościowe i wybierają iluś tam najlepszych po weryfikacji? :) Bo chyba przeszłam
chodzi mi o ten próg 55% oczywiście ( tak mają napisane na stronie, inni mówią, że ma być przynajmniej 30pkt )
no wlasnie, jestem niefortunnie rowno na granicy, mam 30 pkt. nauczycielka wyslala moja prace, mam od razu opracowywac tematy i zagadnienia do II etapu, ale mozliwe ze komisja konkursu podniesie prog i w takim wypadku odpadne z zabawy :x
zastanawiam sie na jakich warunkach to dziala? zalezy od ilosci zakwalifikowanych osob?
uf, ja myślałam, że próg to 33 i że przeszłam o włos :D Może aż tak nie skoczy w górę...
Próg niestety może wynosić nawet 43 punkty. Wszystko zależy od ilości uczestników i poziomu jaki 'reprezentują'. Jeżeli będzie od groma ludzi, którzy mieli 35 pkt i jeszcze więcej tych, co mieli 30, to darują sobie tych, co mają 30.
Kurde, wydaje mi się, że miałbym może to 31 punktów, ale trochę poskreślałem - nie wiecie jak się na to zapatrują? W uzupełniankach jest mało miejsca i pomimo to, że na początku pisałem ołówkiem to jednak później i tak parę razy zdarzyło mi się skreślić i napisać u góry, z boku.
I to samo TEST H (a,b,c,d) - jak zmienialiście odpowiedź? Ja zaznaczałem w kółka i ewentualnie później skreślałem krzyżykiem i zaznaczałem inną.

P.S Na innych konkursach, olimpiadach na stronie tytułowej jest wszystko opisane - jak poprawiać itp., a tutaj nic..
edytowany przez nonline: 21 lis 2012
jeżeli tekst był nieczytelny to ci nie ocenią, jeżeli czytelny, to spokojnie. :)
poza tym to oceniają nauczyciele, którzy nas uczą.
postaraj się po prostu lepiej pisać jeżeli przejdziesz dalej. :)
Myślicie, że w tym roku próg może przekroczyć 40 pkt.? Ktoś orientuje się, czy taka sytuacja miała miejsce często w ostatnich paru latach?
Ja mam nadzieję, że nie, bo mam tylko 34 pkt... :( Pozostaje czekać, chyba aż do 20 grudnia nawet? Tyle że potem nie ma już wiele czasu na przygotowania, a dla relaksu nie ma co kuć kulturówki, geografii i historii, szczególnie jak się jest w maturalnej i ma się i tak sporo roboty :/
Dokładnie... Też nie mam zbyt wiele czasu i chciałabym być pewna wcześniej niż 20 grudnia, bo potem faktycznie zostaje niewiele czasu, gdyby udało się przejść do II etapu.
edytowany przez andh: 24 lis 2012
Jako pierwszoklasista i posiadacz FCE jestem bardzo rozczarowany wynikiem. 19/100.
Myślałem, że będzie więcej, a tu proszę...
I takie pytanie do was, już obeznanych z tematem - czego się uczyć, z czego?
Pozdrawiam :)
Olimpiada jest na 60 pkt, to marne pocieszenie, ale warto o tym pamiętać:)
Uczyć trzeba się tak w zasadzie wszystkiego, bo nigdy nie wiadomo, o co zapytają. Jeśli chodzi o jakieś sugestie co do książek, to w tym i w zeszłym roku korzystałam z następujących:
Destination C1&C2
100 testów... Krzyżanowskiego
słownictwo Misztala (nie pamiętam dokładnego tytułu)
Robiłam jeszcze testy do Upstreama C1.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 218
poprzednia |