Olimpiada 2012/2013

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 218
Nie tylko w Warszawie. Wszędzie. Radzę olanie tej olimpiady, bo i tak nie sprawdza Waszych umiejętności!
No chyba że do przyszłego roku znajdziecie kogoś wpływowego kto załatwi wam miejsce. Nie ma się co nawet uczyć- nawet mając wiedzę meega mega ogromną szanse są marne. 3/4 z tych co przechodzą to ludzie, którzy mają znajomości, więc jeśli przygotowywaliście się a tu nic i nawet nie chcą udostępnić Wam liczby uzyskanych punktów (tym co nie przeszli) to miejcie świadomość, że odchodziły przekręty.
edytowany przez adamm003: 22 sty 2013
Dokładnie. W tym roku etap okręgowy był nie do przejścia. Nie wiem co się stało i dlaczego. Dziwi mnie tylko fakt, że po 2 latach solidnych przygotowań, zdanym CPE na A nie byłem w stanie napisać tej olimpiady a koleżanka, która ledwo co wydostała się ze szkolnego, ale jeździła na korki do jednej z osob za olimpiade odpowiedzialnych, przeszła. Niestety ale nie pierwsza osoba potwierdza tę regułe- znajomości i wtyki- to wszystko czego potrzebujesz zeby przejść.
Co więcej niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego w okręgu krakowskim przeszło tylko 14 czy tam ok. 14 osob?????? A w innych wojewodztwach poprzechodziło 30,40?? Przecież to jest mega niesprawiedliwe. Albo ustalają limit że z każdego okręgu przechodzi tyle i tyle, albo rządzą się swoimi prawami.
Dobre pytanie. Podobno w Krakowie w tym roku była największa "sieczka". Odrzucili praktycznie wszystkie dobre prace. Nie wiem jakim cudem w krakowskim przeszlo tak malo osob. Przecież to nie tylko Kraków i małopolskie, ale też bodajże całe świętokrzyskie i jeszcze chyba coś. Do tego w Krakowie uczestnicy nie zostali nawet poinformowani o ich wynikach. To jest najbardziej dziwne. Koleżanka z krakowskiego pisała okręgowe na 90% a tu nagle nie przeszła i nawet nie raczyli jej powiedzieć i udostępnić pracy. Więc jak widać mają dużo do ukrycia
A nie wiecie, jakie są wyniki po pisemnym i ustnym w innych województwach? Tzn, chodzi mi o to, czy są gdzieś opublikowane, tak jak te warszawskie.
Wy też dostaliście kosmiczne pytania spoza listy na ustnym?
jakie Wam zadawali pytania??
W łodzkim na ustny przeszło chyba 6-7 osób ( w tym ja :D ) , okregowy faktycznie był całkiem trudny. Jak to jest z przejściem do finału? Jaki mniej więcej jest próg punktów (w poprzednich latach) ?
Dołączam się do pytania maluchrider. Oraz mam jeszcze inne pytanie: Jak to jest z lekturkami w finale? Na stronie jest napisane, iż należy przeczytać po 4 z brytyjskiej i amerykańskiej lektury. Czy z tych 8 mogą się powtarzać te z okręgowego, czy nie?
W zeszlym roku prog wynosil 172,5 pkt. Co do lektur, to wydaje mi sie, ze moga sie powtorzyc.
Tak, lektury na pewno mogą się powtórzyć, a co do progu, to wydaje mi się, że powinni odrobinę obniżyć - wątpię, czy ludzie z tamtego roku napisaliby tak samo test tegoroczny.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że próg się nie podniesie. Jaki był przelicznik ustnego? 10?
Jest kilka kryteriów, każde na 10 punktów, ale oni wyciągają jakąś średnią z tego a później jeszcze mnożą i dodają do pisemnego. Więc ładu z tym nie można dojść. Trzeba bezpośrednio pytać o wyniki, bo ciężko cokolwiek określić.
Lista finalistów na stronie WSJO.
Przyznawać się, komu się udało? :)
I coś strasznie dużo osób z warszawskiego jest...
O jeżu przekolczasty, umarłam. Dzięki za ten wpis, bo inaczej na stronę oficjalną pewnie jeszcze długo bym nie weszła. Dostałam się:) Jestem z Warszawy i u nas było co najmniej kilka wyników ponad 180, ja z moim byłam 8. w okręgu. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że próg był sporo niższy niż w zeszłym roku, pewnie trochę ponad 160 pkt.
Hey, Lucidity, też jestem z Warszawy :). Dostałam się, ale nie wiem z iloma punktami - to chyba nie jest napisane na stronie, czyż nie? W sumie to i tak niezbyt ważne, ale jestem ciekawa :).
O, no to w takim razie spotkamy się w Poznaniu:)
Wyniki z warszawskiego są wszystkie tutaj: http://www.woe.edu.pl/modules.php?sid=&mm=3&module=Olimpiada&mode=show_article&id=49 :)
Dziękuję :).
okręgowy nie był wcale taki ciężki moim zdaniem. Wystarczy naprawdę interesować się nie tylko testami, ale "siedzieć" w kulturze angielskojęzycznej. Osoby, które sugerują, że wystarczy mieć "wtyki", aby przejść do finału zachowują się po prostu żałośnie. Jestem z Warszawy, przeszłam i szczerze nie znam nikogo z komitetu. Niektórzy powinni nauczyć się nieco pokory. Wiem, co mówię, bo dwa lata temu samej nie udało mi się przejść nawet do okręgówki. A posiadam CPE zdany na A.
Zgadzam się z Isadorą, chociaż muszę przyznać, że trochę szczęścia się przydaje przy tych wszystkich olimpiadach. Jednak zadania są dość specyficzne, ale to nie znaczy, że są nie do rozwiązania ;). Słuchajcie, czy ktoś zna się na finale? Trochę czytałam na tym forum, ale wciąż jestem dość niepewna. Jak dobrze - według was - warto się zapoznać z kulturą Australii/Nowej Zelandii/Kanady itp.? Na stronie jest napisane, że niby mogą się trafić pytania z tego zakresu, lecz nie sądze, że trzeba się do nich przygotować tak dokładnie jak do zagadnień z Wielkiej Brytanii i Ameryki. :)
Ja też się dostałam :) Jak nic uratował mnie ustny
jestem w I klasie, okręg warszawski. pierwszy raz pisze tą olimpiade i przeszłam do finału (o.O). i nie mam pojęcia czego sie spodziewać. jak wygląda finał? każdy podchodzi do etapu ustnego? ile on mniej wiecej trwa? bo na okręgowym to trwało nie wiecej niz 15 minut w moim przypadku. I gdzie ten final bedzie - w poznaniu? WIEM, DUŻO PYTAN ZADAJE :)
Co prawda też jestem pierwszy raz w finale, ale spróbuję chociaż trochę rozwiać Twoje wątpliwości:) Z tego, co wiem, wszyscy biorą udział zarówno w części pisemnej, jak i ustnej. Finał w Poznaniu:) Ty albo Twój nauczyciel powinniście dostać maila od komitetu głównego z prośbą o potwierdzenie przyjazdu, komitet powinien też potem podać szczegóły dotyczące zakwaterowania itp.
A tak na marginesie, to czy my wszyscy (ci, co przeszli oczywiście) jesteśmy finalistami i nie piszemy matury? czy to jest tak, że trzeba uzyskać co najmniej np. 50 proc w finale?
No hej :)
Dawno mnie tu nie było... Jak tam olimpijczycy? Bo ja szczerze mówiąc nie wiem już w co ręce włożyć przed tym finałem...
Hej :). Jak tam nastrój na tydzień przed? :)
Chciałam się spytać, czy ktoś wie, jak to jest z wynikami finału. Ponieważ po ustnym chyba już możemy wracać do domu i nie ma żadnego ogłaszania wyników, czyż nie? Trochę się zdziwiłam,gdyż w niektórych olimpiadach dzień po egzaminach jest ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i takie uroczyste zakończenie :).
Cytat: Readbooksnotnames
Hej :). Jak tam nastrój na tydzień przed? :).
umm, sort of starting to freak out now that I've started thinking about it. No actually it's not that bad but I feel at a disadvantage to all the people who've taken CPEs and CAEs whereas I just read a lot of Jane Austen and my spoken English tends to resemble the language she so loved to use. Not entirely sure whether the examiners will like that, though. They'll regard me as an old fashined snob...
edytowany przez veryenglish_girl: 08 kwi 2013
*fashioned
Haha, I feel your pain. But don't worry, as long as you use proper grammar, a correct pronounciation and a plethora of beautiful words (it really doesn't matter whether they are old-fashioned or not, as long as they are still used ;)) you'll do fine. I am more worried about their questions. Do you think they might ask a lot about English-speaking countries apart from the US and the UK?
Readbooksnotnames - I've heard that they rarely ask detailed questions about those countries, I'm still kinda jittery though, since I've only skimmed a few books and I don't really feel up to a lengthy conversation about e.g. The Irish Parliament, the history of Ireland or of Canada etc. "I feel at a disadvantage..." - Yep, me too, believe me! I've never even taken a mock CAE (and I sort of clam up and always do badly in oral exams). I'd love to pass CPE in... two years, maybe, but who cares, after all? It's our abilities that count :). How about the set books? Do we need to dwell on all the details, the niceties? Or is the gist of the story important, the themes etc., and some nice things to know about the author? I've been firing questions at myself for the past few days and I'm starting to feel like a baby in the woods. I hope your morale is higher. :D
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 218