Discover Canada

Temat przeniesiony do archwium.
Nie chciałem zakładać nowego forum na ten temat, a akurat te o OJA jest najbliżej tematyki "konkursowej" :) Czy jest tu ktoś kto przeszedł z tego konkursu? Przygotowujecie się, piszecie sobie te szalone eseje w domu żebyście byli "gotowi na wszystko" czy po prostu ogarniacie temat? Czytacie wszystkie te strony internetowe podane w materiałach? :D
edytowany przez DonWaffel: 08 lut 2014
Hej...
Taak, przeszłam. I właśnie lekko zaczynam panikować :D Nie mam pojęcia, jak to wszystko ogarnąć + bieżące wydarzenia. Poza tym, widziałeś wytyczne dot. oceniania eseju? Ciekawe, jakim cudem mam spamiętać źródła i autorów tekstów, na których oprę tezy esejów - i to 13. Masakra. Według mnie, gdyby esejów było 5, to byłaby liczba idealna.. A tak, ktoś może wykuć jeden i akurat trafi, a kto inny pobieżnie omówi wszystkie, i żadnego szczegółowo.

A Ty, jak opracowujesz plan działania?
Zanim opublikowali listę esejów nie doceniłem organizatorów i spodziewałem sie (wnioskując po poziomie pierwszego etapu, na którym raczej liczyła sie znajomość angielskiego a nie kultury), że tematom będzie bliżej do "opisz smak syropu klonowego", a tu takie kobyły. Niektóre tematy mają po 300 słów, a sam esej ma być na 600. Całkiem ciekawe, bo w konkursie Know America, w którym też biorę udział, z tematem na chyba 20 słów ciężko było zmieścić sie w 8 stronach :D Nagrody całkiem fajne, więc warto byłoby ogarnąć, ale widząc te wszystkie tematy (+ jeszcze oczywiście klasyczna kulturówka) odechciewa się w ogóle nad tym myśleć, a co dopiero zabrać się do ciężkiej pracy :D Ja postaram się przygotować na wszystkie tematy, zrobić sobie notatki, może niektóre nawet napisać (ale jakoś nie wierze, że dam radę napisać więcej niż połowę), byleby mieć jakiekolwiek pojęcie o tym co wylosują i się tam nie zbłaźnić. Część z tych stron dot. kulturówki czytam sobie w wolnym czasie, ale jakoś nie szaleję - no a szaleństwo przydałoby się żeby być przygotowanym na pogrom, który czeka nas w Sosnowcu :D
edytowany przez DonWaffel: 09 lut 2014
Hmm, strony dot. kulturówki - czy mówisz o tych z I etapu, czy tych z II? Bo wg mnie te z drugiego to też podchodzą pod źródła do wykorzystania w esejach :D

Co do Know America - wiem, też biorę udział ;-) Jaki temat eseju wybrałeś?
Pisałem dwunastkę, ten temat o de Tocqueville'u, a Ty? :D Co do tych stron, wydaje mi się, że z tych pozycji w tabelce do etapu II będą wymagali w pierwszej części (z pytaniami otwartymi), a potem jeszcze z tego esej, więc może byc niezła jazda, jeśli z pytaniami poszaleją tak jak z tematami esejów :D
O kurde.. To mnie przeraziłeś. Szczególnie, że przeszłam z bardzo dobrym wynikiem i wstyd się zbłaźnić.

Ja pisałam o WTC ;) 14 bodajże.
Czyli byłaś w gronie tych osób które miały powyżej 110? :D
ech... no owszem.
Wow, to niezle musialas byc przygotowana, gratulacje :D ale teraz dopiero bedzie potrzebne porządne wkuwanie, oby się udało cos wywalczyc :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa