Olimpiada Języka Angielskiego 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 121
Katyan żartujesz sobie prawda?
Jaki obstawiacie w tym roku próg? Myślicie, że jest sens uczyć się do 2 etapu mając 30-32 pkt?
Piotrek275 Mam tę samą sytuację... 32 pkt, no i jestem trochę zawiedziona, bo obawiam się, że może być trochę za mało :/ A jak tam ogólnie u was w szkołach? Jakie wyniki?
Ja bede mial okolo 40 punktow (sprawdzalem sobie z kluczem dzisiaj). Obstawiam prog 32-33, poniewaz tegoroczny byl latwiejszy od tego z zeszlego roku (prog 30), ale trudniejszy od tego sprzed dwoch lat (prog 35).
gdzie mogę znaleźć klucz odpowiedzi do tegorocznej olimpiady?
Myślicie, że "as long as" zamiast until jako dopóki przejdzie na common sense (nie pamiętam przykładu dokładnie niestety...)
Koordynator Olimpiady w mojej szkole mi dal.
U mnie w szkole było podobnie. Olimpiada się nie odbyła, ponieważ nauczyciel nie mógł dostać się do systemu. Obecnie nie wiadomo, jak to się rozwiąże.
W sumie powtórka nie byłaby taka zła 8)
stayslayed hahah :) myślę tak samo. :D
Cornflower97 nie żartuję, dzisiaj pisaliśmy inny test. Z czego jedno tam zadanie, chyba drugie, dobór słów, było zerżnięte z edycji z 2005, więc teraz też się nie popisali. Ale czego oczekiwać, jeśli muszą zrobić test w dwa dni?
Raczej zaliczą wam te wszystkie testy, bo chyba tylko nasza szkoła to zgłosiła, więc nie bójcie żaby.
W nas w szkole (btw. 11. w Polsce i najlepszej w województwie) nikt nie miał nawet 50%. Test z zeszłego roku zrobiłem na około 70%, więc nie mam pojęcia, co się stało. Na szczęście jeszcze 2 podejścia i rok przygotowań przede mną.
Ma ktoś już z Was może klucz odpowiedzi do olimpiady ?
Po wpisaniu "rather parochial pigeonholing" w google wyskakują test i klucz na oficjalnej stronie (nie wiem, czemu nie podlinkowali)
http://www.wsjo.pl/oja_download/39_oja_etap_szkolny_test.pdf
http://www.wsjo.pl/oja_download/39_oja_etap_szkolny_klucz.pdf
Okej dzięki Piotrek275 :D a myślicie że próg będzie wysoki ? Bo jestem w 3 klasie liceum i strasznie mi zależy na przejściu dalej, ale będę mieć jakieś 32-33 pkt i nie wiem czy jest sens się uczyć czy nie.
Mnie też cały czas dręczy pytanie jaki ten próg będzie w tym roku? Z tego, co wiem nigdy nie było aż tak bardzo wysokiego, ale niestety natknęłam się na regulamin przysłany w pakiecie dla uczestników olimpiady i tam było napisane, że do zawodów okręgowych kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskali na etapie szkolnym przynajmniej 60% tj. 36 pkt. Tylko że jakoś nie chce mi się w to wierzyć, bo zawsze ten próg był dużo niższy, chociażby w tamtym roku - 30 pkt. I albo obniżają go, jeśli mają mało osób spełniających wymogi, albo też specjalnie wpisali ten punkt w tym roku, żeby nie musieć zajmować się zbyt wieloma osobami... Nie orientuję się, czy w tamtym roku był taki zapis w regulaminie czy nie, więc nie wiem czy oni się do niego stosują? Jak sądzicie?
No raczej się nie stosują skoro w tamtym roku próg był 30 pkt to jest poniżej nawet tych 55%. To po prostu zależy jak wyjdzie olimpiada w całej Polsce i tyle ;D
k1000 pozostaje więc nam chyba tylko czekanie na oficjalne wyniki... Trzymamy kciuki za 30 pkt :D
Rzeczywiście był wyciek Olimpiady, w Rybniku to zgłosili możecie o tym przeczytać tutaj:

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Rybnik-Uczniowie-wykryli-przeciek-olimpiady-z-angielskiego lub http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,uczciwosc-nie-poplaca-ii-lo-zglosilo-przeciek-z-olimpiady-teraz-czuje-sie-ukarane,wia5-3266-25678.html

Jak teraz próg nie może być uczciwy, na pewno o wiele więcej osób dostało się do tego klucza, ponieważ był on ogólnodostępny na stronie WSJO/OJA. Teraz wszystko będzie zawyżone, a Ci kretyni (za przeproszeniem), będą udawać, że nic się nie stało i Olimpiada Języka Angielskiego to wspaniały egzamin, który jest sprawiedliwy. Powinni automatycznie zakwalifikować wszystkich mających co najmniej 30p do II etapu. Albo nawet odwołać Olimpiadę.

Co o tym sądzicie?
edytowany przez Torm: 27 lis 2014
Masakra, jestem pewien, że nie tylko ci z Rybnika zobaczyli te testy i w II etapie może być dużo ludzi z dużą liczbą punktów. Oczywiście, chciałbym, żeby olimpiada była przeprowadzona jeszcze raz, ale wątpię żeby tak było.
No cudownie! To dlaczego nie przeprowadzili tego etapu jeszcze raz? To jest śmieszne, naprawdę. Co mi z tego, że to czy komuś udało się przejść etap szkolny zostanie zweryfikowane na etapie okręgowych, jeśli przez to sztucznie zostanie podwyższony próg? Niech przynajmniej, tak jak mówisz, Torm, zakwalifikują wszystkich od 30 pkt i niech się okaże, kto z tej grupy korzystał z umieszczonych zadań, kto nie.
No i zakwalifikowali wszystkich od 30 punktów, czuję, że 2 etap będzie w tym roku trudny:
http://ija.us.edu.pl/index.php/aktualnosci-new/147-39-olimpiada-jezyka-angielskiego
Mogli wszystkich przepuscic z powodu, iz opinia publiczna o nich by drastycznie spadla, gdyby tego nie zrobili. II etap zawsze jest trudny. Mam nadzieje, ze nie trzeba bedzie czekac 1000 lat na wyniki tak jak w zeszlym roku (wyniki II etapu)
Mój wynik to 21 pkt. Jak sądzicie- to dobrze- mam szanse za rok? W tym biorę już udział z rosyjskiego i mam spore szanse,więc sie na razie na tym skupię. W tym roku przerobiłem parę testów z poprzednich lat- szukałem jakichś źródeł do nauki, ale chyba nie ma odpowiednich publikacji. A jak u was? Jak słyszę, że macie bo trzydzieści ileś punktów to szacun- ja juz przerobilem materialy na cae i zamierzam zdawać cpe, ale ta olimpiada to masakra- może jakies porady-z czego się uczycie? a właśnie- wy też tak mieliście, że wam nie zaliczyli insurance w 2 zadaniu? bo w kluczu jest insurance a mi powiedziała, że to źle. Wogole to jak myślicie- czy zamiast accidental, można było dać random? Jak sprawdzałem w kluczu odpowiedzi, to mi wyszlo że powinienem mieć 8 punktów więcej- u was też tak rygorystycznie sprawdzali?
@prince1997 Też rygorystycznie sprawdzali, nie przejmuj się :) I na pewno masz szansę, miałeś dużo punktów, a przez rok da się wiele wypracować. Więc... powodzenia, dla mnie w tym roku to niestety ostatnia szansa ;)
P.S. Jeśli chodzi o źródła, to pod olimpiadę zdecydowanie najlepiej pana Krzyżanowskiego przerobić :) Nie ma tych jego książek dużo, ale np. w "100 testów z gramatyki angielskiej" jest jego komentarz gramatyczny, na którym, odnoszę wrażenie, opiera się również olimpiada :)
Rada od laureatki - czytac, czytac i jeszcze raz czytac! Po angielsku oczywiscie. Osobiscie nie rozumiem nic z fragmentu klucza, gdzie wyjasniaja, jakie w przykladzie bylo sprawdzane zagadnienie, jak ktos mnie spyta co to jest past perfect continuous to dosc dluga chwile musze poswiecic na rozgryzienie,jaki to czas, jest mnostwo angielskich slow, ktorych nie potrafie przetlumaczyc na polski, po prostu "czuje" je w glowie tak, jak slowa polskie, nauczone od dziecka. Mimo tego zdolalam jednak osiagnac sukces. Wiadomo, ze warto zapoznac sie z formula egzaminu, bez tego ani rusz, ale najwazniejsze to "czuc" jezyk - zamiast cisnac arkusze lepiej czytac ksiazki, grac w gry komputerowe, czytac artykuly i skupiac sie na tym, co sie czyta. Potem wystarczy juz tylko wpisywac "co mi sie wydaje" i - po nabyciu wystarczajacego doswiadczenia - dziala ;)
@Viridiana: czy warto w ogóle przystępować do jutrzejszego testu, jeżeli w wypadku przejścia dalej nie jestem kompletnie przygotowany na część ustną? Jakich pytań właściwie można spodziewać się na ustnym, jak to mniej więcej wygląda? Pytają o lektury, czy też bardziej się skupiają na wiedzy ogólnej?
Gdyby ktoś chciał tekst z uzupełnienia luk to proszę:

Charles left the prison after a brief visit to the administrative office, where he discussed a certain matter of custodial procedure with one of the clerks. Feeling relieved to be out of Holloway’s chill, damp gloom, he stopped in a noisy café across from St. Andrews in Thornhill Square, where he lunched on a shepherd’s pie, washed down with a glass of ale. As it was still an hour to the time he and Savidge had set for their meeting, he decided to walk the two-mile distance to Gray’s Inn, down Caledonian Road to King’s Cross and into Bloomsbury. As he walked down Gray’s Inn Road, he noticed how many more motorcars were taking to the roads these days, and what a havoc they were wreaking among the horse-drawn hansons and four-wheelers that already jammed London ’s streets.

As he passed Coram’s Fields, a seven-acre expanse of grass and trees that softened the press of crowded buildings, he took out his watch. It was a fine August day, the early fog had lifted, and he still had time to spare, so he sat down on a wooden bench. The fields were part of the grounds of the Foundling’s Hospital, established by Thomas Coran and endowed by George Frederick Handel, and they were full of nannies taking their young charges for an airing. The sight of children playing was pleasant, and he sat back to watch and think.

There was a great deal to sort out. Hearing Adam’s vigorous denial and the less convincing but still persuasive stories of the other two accused men, he believed that the bomb-making material had been put in their rooms, but by whom, it was not yet clear. The Russian agent who was following Ivan? The police? Both of these were obvious possibilities, but there had been something in Mouffetard’s denial that had made Charles doubt his complete candor. Perhaps that was the place to start a more intensive investigation. And he needed to inquire about Yuri. He took out his wallet and looked again at the address he had written down. Telson Street was off Hampstead Road, a mile to the west. He would go there after he had seen Savidge.
Już po. Czy tylko mi się zdaje, czy TEST LUK był przegięty w tym roku?
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 121

 »

Pomoc językowa