Olimpiada Języka Angielskiego 2014/2015

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 121
Peculiarities to akurat miałam, ale na początku nie chciały mi się litery zgadzać, bo zapomniałam o jednym i :p A za to knighted to jestem na siebie wściekła, no takie proste i nie wpisałam

Cathy_13, ja idę pierwszy raz, no i jak mówicie, że tak strasznie to jestem przerażona :( lektury owszem mniej więcej ogarnięte, jednak historia, szczególnie USA, to nie moje cup of tea :(

cantspeakEnglish, Cathy_13, jaki macie termin ustnego? Ja poniedziałek 9.30. Oni spraszają wszystkich "na raz" i trzeba czekać na swoją kolej czy trzymają się ustalonych godzin?
Jakby ktos byl ciekawy odpowiedzi to zapraszam na priv.

Peculiarities i unexploded sa poprawne :)
coccorocco - ja na 9:00, więc z tego wynika, że jakieś godziny są ustalone, ale znając organizację to pewnie i tak będziemy czekać :D
no i ja też po raz pierwszy idę na ustny (jestem w pierwszej klasie liceum), dlatego chyba tak bardzo się stresuję.. jedynie się pocieszam, że dzięki temu 'przetrę sobie szlaki' na następne lata heh
No ja właśnie jestem w 3 klasie, więc to ostatnic moment, żeby coś osiągnąc :) od wczoraj non stóp intensywne kucie, na przejście nie mam wielkich nadziei, ale nie chce wyjść na idiotkę ;)
czy to ma jakies znaczenie na kogo "wyjdziesz"...
Ja mam w Poznaniu na 12 więc na pewno są wyznaczane godziny. W zeszłym roku trochę lekceważąco podszedłem do przygotowania do etapu ustnego i przyznaję, że miałem wystarczającej wiedzy. Panie były raczej miłe, ale zapamiętałem to, że jedna komisja bardziej trzyma się "programu" etapu ustnego (najpierw pytanie ogólne, potem wymieniałem wszystkie lektury, potem kilka pytań z historii), a druga bardziej podchodzi pod zainteresowania uczestnika i rozmowa wygląda bardziej towarzysko niż jak konkurs, ale oceniają równie surowo jak komisja pierwsza. Ogólnie uważam, że nie ma co się stresować i po prostu dać z siebie wszystko.
coccorocco - ja mam na 13, ostatnio czekałam z półtorej godziny -,- Wolałabym rano, chyba wtedy jest łatwiej.

Ja za historią też nie przepadam, a za historią Stanów to już w ogóle :/
Hej! Myślicie, że warto brać się za poezję? Nie zdążę przeczytać wszystkich książek, a nie lubię mówić o czymś, co znam tylko z opracowań. Czy ktoś z was zdecydował się na wiersze? Jakie macie z tym doświadczenia?
Jestem już po, komisja była bardzo sympatyczna i trzymała się pytań z zestawu (miałam pytanie o testowanie kosmetyków na zwierzętach i wojnę o niepodległość USA). Lekki stres był i troszkę zaczął mi się plątać język, ale nie było jakieś kompletnej porażki :) Jestem ciekawa wyników, z pisemnego dostałam 78 pkt, więc jestem pozytywnie zaskoczona. Ile zazwyczaj czeka się na listę finalistów?
Też jestem już po, szału nie było, ale kompromitacji też nie. Na finał się nie nastawiam, no ale przynajmniej wiem już mniej więcej, jak to wygląda :)

coccorocco - na stronie pisze, że 'do dnia 1 marca 2015 roku Komitet Główny zawiadamia uczestników dopuszczonych do zawodów III stopnia o dopuszczeniu', ale nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda.
Wyniki z II Etapu OJA pojawiają się w pierwszych dwóch tygodniach lutego. Z wyjątkiem zeszłego roku (38 OJA - 14.02.2014), były one zazwyczaj w przeciągu pierwszego tygodnia lutego lub dzień po. Dla przykładu - 37 OJA - 04.02.2013, 36 OJA - 03.02.2012 i 35 OJA - 08.02.2011
Z pisemnego miałem 78,5, na ustnym nie było chyba tragedii. Nie wiedziałem czym wyróżnia się przemysł Szkocji i co mi mówi nazwisko Stephenson. Nie wiem też, jak to rozumieć, ale na końcu pani z komisji powiedziała mi, że chyba nieczęsto mam okazję porozmawiać z kimś po angielsku. Nadal jestem dobrej myśli, zobaczymy, jak będzie, jak przyjdą wyniki.
Tak w ogóle - do wszystkich, którzy mają już ustny za sobą - z tego, co wiem, oczywiście każą nam wymienić wszystkie książki, które przeczytaliśmy, ale czy rozmowa dotyczy wszystkich, czy np. dwóch wybranych. Czy może jednej z angielskiej, a drugiej z amerykańskiej? Jak się nastawiać na dłuższą rozmowę o literaturze czy skupić się na historii, kulturze itp.?
Inaures, to bardzo zalezy od komisji. Jedni beda chcieli bardzo duzo pytac o takie kulturowe rzeczy, a inni o lektury. Jeszcze inni troche tego i tego. Wiec bardzo trudno przewidziec.
Dziękuję @Torm ☺
@Niie - jestes juz po ustnym? Nie wiem, na co ostatecznie się zdecydowałas - wiersze? I jakie ty miałaś z tym doświadczenia, ale ja mogę teraz powiedzieć, że wybrałam wiersze Cummingsa i po reakcji komisji odniosłam wrażenie, że chyba nieczęsto uczestnicy je wybierają. Wydaje mi się też z tego powodu bardzo zachęcają komisję do pytania właśnie o nie ;) Zadano mi dwa pytania: dlaczego w ogóle zdecydowałam się na wiersze i co zrobił Cummings, że był tak ważny dla poezji amerykańskiej. No cóż, myślę że te pytania nie były ani jakoś specjalnie skomplikowane, ani złośliwe :)
edytowany przez inaures: 31 sty 2015
Cos znowu zwlekaja z tymi wynikami.
A szkoda, bo gdyby ewentualnie udało mi się przejść, nadchodzące ferie idealnie nadawałyby się na naukę :P
Hej! Na forum jestem nowa i mam do Was pytanie. ;) Czy może któreś z Was brało udział w olimpiadzie OJAG? :) Przeszłam do drugiego etapu i trochę nie wiem czego się spodziewać, zarówno przy egzaminie pisemnym jak i filmiku. Właściwie jest to mój pierwszy raz kiedy biorę udział w konkursie pozaszkolnym z angielskiego. Konkurencja zapewne jest duża, tym bardziej, że mój angielski nie jest na bardzo wysokim poziomie. Ale na szczęście jak w tym roku się nie uda to będę miała jeszcze 2 podejścia. :D
To jest watek OJA licealnego. Nie sadze, zeby ktos Ci tu udzielil odpowiedzi do OJAgu, ale mozesz zalozyc nowy watek :)
@mupetyaday, przeczytaj regulamin, teraz nie macie filmiku, tylko jakąś pracę pisemną. Ogólnie jako laureat OJAGu życzę powodzenia, tak naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać na II etapie, ja miałem w zeszłym roku banalny listening, więc o to raczej nie ma się co martwić. W ogóle szkoda, że teraz nie dali im pieniędzy, żeby zrobić finał w Poznaniu, w zeszłym roku było naprawdę przyjemnie, a nagrody dla finalistów i laureatów były świetne.
Haha jest final! Sprawdzcie swoje skrzynki mailowe!
@Torm: Gratulacje! :) Kiedy dostałeś?
Mnie tez sie udalo, gratulacje dla wszystkich :)
Dostalem jakos kolo 15
Ja nadal czekam na swoje :( Ktoś jeszcze z okręgu mazowiecko-podlaskiego nie dostał?
Mnie też się w tym roku udało. :)
E-mail przyszedł od kierownika organizacyjnego całej olimpiady, a nie komitetu okręgowego, więc okręg tu raczej nie gra roli. Wysłany był wczoraj o 10:35, czyli albo pisali tylko do zakwalifikowanych, albo znowu mają jakieś opóźnienia.
Po wystawieniu tych wszystkich list, wydaje mi się, że próg to był 169.0 punktów
Cześć wszystkim! Za rok chciałbym spróbować swoich sił w OJA(jestem w 1 klasie LO). I tu pierwsze pytanie mi się nasuwa. Jaki jest poziom olimpiady?C1? Co polecacie do nauki? I ogólnie wszystko co możecie mi poradzić. Z góry dzięki :)
Chwalic sie laureatami i finalistami! Mnie sie udalo wywalczyc tytul laureata :)
Gratulacje Torm, czy pan Krzyżanowski potwierdził informację, że była to ostatnia stworzona przez niego olimpiada?
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 121

 »

Pomoc językowa