Olimpiada gimnazjum Lublin

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć.

Mam 14 lat i mieszkam w okolicach Lublina, tak więc łapię się na olimpiadę j.ang z kuratorium oświaty Lublin.

Etap szkolny, który był akurat zadziwiająco łatwy (http://www.lscdn.pl/pl/konkursy-przedmiotowe/5287,Arkusze-zadaniowe-2[tel]etap-szkolny.html - zjedźcie do sekcji gimnazjum i kliknijcie j. ang szkolny) bo były tam tylko czasy present simple, continuous i past simple, continuous. Miałem tam punkta do maxa, błąd zrobiłem tylko przy Canteen, bo napisałem, że stołówka to dinner room (XD).

Przejście etapu okręgowego jest dla mnie bardzo ważne. Pani od ang. daje mi jakieś książki związane z kulturówką o GB, Irlandii, Ameryce a mój brat, który studiuje filologię angielską uczy się ze mną np. Wishe, High time-y, Okresy warunkowego, Would rathery,prefery,would prefery itd. Jednak to jak na teraz jest za mało. Za 12 dni mam olimpiadę, a dotąd najwyższy test jaki zrobiłem to miał chyba 78%. Była to olimpiada chyba 2012 ale nie pamiętam jakie to było województwo. Co inne województwo to inna olimpiada, łatwiejsza, trudniejsza... Z jakich źródeł powinienem korzystać, aby wystarczająco przyswoić i słówka, gramatykę itd. ale i kulturówkę? Słyszałem coś o jakimś krzyżanowskim, ale wyjaśnijcie mi w jakim kościele dzwoni.