OJA - OCENA NA EGZAMINIE USTNYM

Temat przeniesiony do archwium.
Przekazuję to, co Pan Henryk Krzyżanowski ( pozdrawiam :) mi napisał na temat oceniania egzaminu ustnego:


"Punkty na 2 etapie Olimpiady mozna zdobyc mniej więcej po połowie za część pisemną i ustną. Egzamin ustny jest oceniany wg skali ABC (patrz tu: http://tomziu.w.interia.pl/OJA.htm ) przeliczanej następnie na punkty od 10 do 2. Ocena końcowa jest średnią oceny za język i część kulturowa - np 8 za język i 7 za kulturę dają ocenę końcową 7.5. Nastepnie ocena ta jest mnożona przez mnożnik 10, 11, lub 12 w zależności od najwyższego w skali kraju wyniku za test. Powiedzmy, jeśli wynosi on 113 pktów, mnożnik jest 11,
a jeśli 120 to 12. Taki system daje mniej więcej równą wagę części pisemnej i ustnej. Suma wyniku za test pisemny i za egzamin ustny x mnożnik daje wynik końcowy. Np 92 za test i 8.5 za ustny dają (przy mnożniku 11) wynik końcowy 185.5. Po złączeniu wyników ze wszystkich okręgów odkreslamy 55 najlepszych wyników od góry i otrzymujemy w ten sposób liste finalistów. Dodam, że wyniki graniczne (na granicy wejścia do finału) podlegają ujednoliceniu - sprawdza sie ponownie poprawność podliczenia, oraz poprawność oceny testów tzw subiektywnych (przede wszystkim tłumaczenie gramatyczne i test luk). Chodzi o jak największe zobiektywizowanie oceny. Mozna by tego uniknać przez stosowanie samych testów wyboru, ale pogorszyłoby to trafność testu. Zatem od lat stosuje sie taki właśnie system, który całkiem nieźle się sprawdza."



No to w końcu wszystko jasne :D
Wielkie dzieki za wyjasnienie wszystkiego :)... to teraz jestem ciekaw jak mnie ocenia...;p Moze w tym tygodniu doczekamy sie wynikow...:) fajnie by bylo...:) Pozdro
Ja , z tego co wiem, dostalem po 7-zarówno za język jak i za kulturę... (już teraz wszyscy wiemy co to znaczy :D)...
Wow, jakim cudem masz info od pana Henryka, boga OJA :P W każdym razie dzięki :)
A czy są już może jakieś przecieki kiedy będą jakieś informacje na temat granicy punktowej, czy też listy osób który się dostały? :) Wiem że cierpliwość to cnota ale ja chyba się urodziłem bez tej cechy ;p

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą