II etap 2015/2016

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |
Ogłoszono właśnie próg - 32 punkty.
Z kim widzę się na okręgowym? :)
Ze mną! :)
Ze mną. Ile mieliście punktów?
34, najwyraźniej boombox to nie przenośne urządzenie do odtwarzania muzyki :P
38 pkt, ale chciałam więcej ;) Co wybraliście do czytania?
Może to zabrzmi dziwnie, ale ja mam zamiar wybrać lektury, dopiero jak się dowiem, że przeszedłem do ustnego. Do tej olimpiady podchodzę zupełnie na luzie, chcę się bardziej skupić na biologii.
Cytat:
Może to zabrzmi dziwnie, ale ja mam zamiar wybrać lektury, dopiero jak się dowiem, że przeszedłem do ustnego

W takim razie powodzenia bo ja się męczyłam 3 miesiące z przeczytaniem 6 książek i dopiero wczoraj skończyłam ostatnią ;) A jak biologia Ci idzie? :)
Myślę, że biologia całkiem nieźle :)
A co do angielskiego, to liczę na magiczny lut szczęścia :P
No i sam nie wiem, co myśleć o tym teście.
Według mnie beznadziejny był ten test. Nie chodzi mi nawet o trudność, ale po prostu był bardzo nieprzyjemny. Przyznaję, nie uczyłam się w tym roku nic nowego na kulturówkę, ale moim zdaniem przeskok pomiędzy pierwszym i drugim etapem ogromny xd
Co do kulturówki, to wiedziałem, że tak będzie, chyba w życiu nie strzelałem tyle, ile na dzisiejszej olimpiadzie :P
Swoją drogą, miał ktoś tutaj jakieś kontakty z komisją w Ostrołęce? Jestem pierwszoklasistką i nie do końca wiem czego mogę spodziewać się po etapie ustnym :( Jest możliwość mieć większe szanse, jeśli ma się po prostu gadane?
Kultura jak zwykle, ale powtórzyło się parę pytań z poprzednich lat (Henry Moore, Zabriskie Point), więc jak ktoś przygotowywał się z arkuszy to coś tam wiedział. Natomiast słownictwo i test luk jak dla mnie były stosunkowo łatwe, chociaż i tak nie skojarzyłem najprostszych słówek (extreme, illustrate).
Tutaj jest tekst z testu luk jak ktoś chce sobie sprawdzić zanim będą klucze -> http://www.newenglishreview.org/Theodore_Dalrymple/Driven_Mad
Hej, i ze mną zobaczycie się na okręgowym - i ustnym.
Co do testu - to moje trzecie podejście do olimpiady i trzeci etap okręgowy. Musze przyznać że tegoroczny test był niefajny. TO, czego najbardziej się bałam - czytanie i test luk - było stosunkowo łatwe, ale gramatyka z kolei dość dziwna, słówka - jak zawsze proste; natomiast kultura - szkoda gadać. Tak na prawdę może 5 pytań sprawdzało rzeczywistą wiedzę na ten temat, reszta to była strzelnica po prostu (a rozwiązałam wszystkie dostępne testy, od jakiejś zamierzchłej 20 OJA która moja anglistka wygrzebała z the World of English).
No ale wynik i tak dość dobry. A wam jak poszło? Wiem że wyniki są już ogłoszone w moim okręgu Wrocławskim, dokopałam się też tych Śląskich i Warszawskich.
Zastanawia mnie też czemu pozostałe okręgi ogłaszają wyniki z nazwiskami - u nas są prace kodowane, bo ochrona danych osobowych. A wy podpisywaliście coś czy tak o wasze nazwiska publikują?
U nas w krakowskim podpisywaliśmy, a co do ogłoszenia wyników, to powiedzieli, że bedą 25 na stronie, trochę dziwnie, zwłaszcza że w innych okręgach są już teraz.
Stayslayed, rzeczywiście dziwnie - choć jeśli ustny może być do 30 (u nas jest 26) to jeszcze będziecie mieć czas się przygotować. No ale czekanie jest przykre... U nas no właśnie, zapowiedzieli że będą tego samego dnia wieczorem albo następnego (były następnego), wiem też że zawsze siedzą do bardzo późna sprawdzając. No ale i tak to znaczy że my mamy więcej czasu na przygotowanie się do ustnego niż wy.
U nas ustny już jutro. Dwa dni to trochę mało czasu na przygotowanie, ale zobaczymy jak będzie :') Tak czy inaczej życzę wszystkim powodzenia i dużo szczęścia - przyda się.
Czy jest na tym forum jakikolwiek moderator?
Z mojej strony wam wszystkim też powodzenia! Trzymajmy za siebie nawzajem kciuki.
A co do przerwy czasowej między ustnym i pisemnym, cóż, prawda jest taka że żeby wszystko umieć na 100% do ustnego to nie wystarczy na pewno ta przerwa, ani tak na prawdę czas pomiędzy szkolnym a okręgowym... No i trzeba na prawdę to lubić :D
Czy jest na tym forum jakikolwiek moderator?…
wpisz swoje lamenty:) tutaj:
https://www.ang.pl/forum/oddo-redakcji
chociaz watpie ze twoj temat zostanie usuniety.
Dzięki, znalazłem moda na tamtym forum, oby tylko czytał wiadomości.
czy tylko ja miałam wrażenie, że tegoroczne teksty były wyjątkowo upolitycznione? xDDD
^mowa oczywiście o II etapie :D

btw, co poradzicie na część ustną? jacyś finaliści, laureaci, ktoś? :) jak to jest z tymi tematami z zakresu technologii/edukacji/środowiska itd. - jest sens się jakoś do nich specjalnie przygotowywać, czy wystarczy common sense i elementarna wiedza? i jak to jest z lekturami? macie do polecenia jakieś krótkie, bądź dłuższe, ale przyjemne pozycje? mam ferie, więc wolę szybko przeczytać i więcej czasu przeznaczyć na analizę i interpretację. ogólnie to kończę "death of a salesman", "a room of one's own" nieraz w przeszłości czytałam, no i zaczęłam "white teeth", ale jednak jest to dosyć obszerna pozycja i chyba będę musiała sobie odpuścić całość i skupię się na opracowaniach. wiersze cummingsa mnie bardzo kuszą, ale w ogóle nie wiem, jakimi kryteriami przy wyborze się kierować. jakieś porady? :)))
Szczerze, to do tych tematów chyba nie ma sensu się jakoś specjalnie przygotowywać. W końcu to ma sprawdzać umiejętność rozmowy po angielsku, więc napisanie sobie odpowiedzi na każde z tych pytań i wykucie ich na pamięć jak dla mnie mija się z celem.
A z polityką to nic nowego, zawsze ona jest, tak samo jak i globalne ocieplenie oraz komórki macierzyste :D
Czy możecie podać linka do strony z wynikami dla okręgu krakowskiego? Przeczesuje internety i jakoś nie mogę znaleźć.:p
Kraków: dostałem maila, że jestem w ustnym :)
Jestem trochę ponad progiem i tutaj pytanie: opłaca się jechać zobaczyć, jak to wygląda i mieć mniej więcej jakiś pogląd na to wszystko i spróbować znowu za rok? Jestem w II klasie i wątpię, żebym przeszedł, nawet jakbym dostał maksa z ustnego
Jasne że się opłaca :) jestem w podobnej sytuacji jak ty i jadę, żeby zobaczyć jak to wygląda i trochę się obyć z ustnym. Chociaż mam dość daleko do krk. Ale planuję w następnym roku zawalczyć, tak więc jadę. Powodzenia i być może do zobaczenia na ustnym :)
Chociaż w sumie widzę, że w zeszłych latach w niektórych okręgach przechodzili do finału nawet ludzie z 65 punktami, tak że zobaczymy :)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Szkoły językowe