Punkty na etapie okręgowym

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć. Jestem teraz w drugiej klasie i brałem udział w OJA po raz pierwszy. Etap szkolny poszedł mi dobrze i teraz chciałem się trochę przygotować do drugiego. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe wątki na tym forum i wiele z nich okazało się bardzo pomocnych, szczególnie jeśli chodzi o tematykę i specyfikę części ustnej. Mam jednak cały czas wątpliwości co do tego, jak to jest z punktacją na drugim etapie.

Do części ustnej są zawsze dopuszczane osoby, które napisały test na więcej niż 50% (czyli od 71/140) czy próg jest ustalany jakoś inaczej? Z drugiej strony, czytałem, że te testy są ogólnie uważane za trudne i najlepsze wyniki rzadko przekraczają 100/140 punktów. Trafiłem na wypowiedzi osób, które miały niecałe 80 pkt + 10 za ustny będące pewnymi finału, ale też takich, które pisały że nie liczą na finał, bo mają tylko 73 i jadą na ustny tylko po to, żeby zdobyć doświadczenie. Jak to wszystko wygląda? Ile punktów trzeba zrobić na pisemnym, żeby mieć realne szanse na finał? Czy naprawdę różnica między 75 a 85 jest tak istotna? Da się w ogóle gdzieś znaleźć wyniki drugich etapów i progi na finał z poprzednich lat? Ile zwykle wynosi próg na finał?

Btw, czy ktoś może zna jakieś źródła (linki, książki, własne metody ćwiczenia), gdzie można poćwiczyć do hangmana (części Słownictwo) i do testu luk? Mam duże problemy z tymi częściami i jest to raczej kwestia wprawy, bo znam to słownictwo, ale nigdy na nie nie wpadam. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Z góry dziękuję za wszystkie rady od bardziej doświadczonych olimpijczyków i powodzenia wszystkim na drugim etapie :)

 »

Nauka języka