olimpiada języka angielskiego 2017/18

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wszystkim,
z racji tego, że pierwszy etap tegorocznej edycji tuż tuż pomyślałam, że można zacząć nowy temat gdzie będziemy mogli dzielić się wrażeniami. :) Ja osobiście jestem teraz w drugiej klasie liceum i startuję drugi raz po nieudanej próbie zakończonej na egzaminach ustnych etapu okręgowego - aczkolwiek było to przydatne bo teraz mam już jakieś doświadczenie i mniej więcej wiem, czego się spodziewać. Dlatego też nie ukrywam, że liczę na więcej w tym roku. :)
a jak sytuacja wygląda u was?
Cześć :)
Też jestem w drugiej klasie liceum, ale w olimpiadzie startuję pierwszy raz...Obawiam się, że mogę nie przejść dalej...Rozwiązuję sobie testy olimpiad z poprzednich lat i zwykle wychodzi mi około 30 punktów, więc może trochę zabraknąć. Wszystko przez jakieś drobne niedopatrzenia albo uciekanie słówek, których znam, ale w danej chwili nie mogę sobie przypomnieć
Podziwiam za te wyniki :) Przygotowywałaś się jakoś do tego czy po prostu podeszłaś dla sprawdzenia siebie? Masz jakieś porady? Marzę o tym by przejść dalej, bo mam świra na punkcie angielskiego :D
Hej! :)
Też w tym roku pisałam Olimpiadę, ale jestem w trzeciej gimnazjum i mam nadzieję, że to usprawiedliwi moje tragiczne wyniki ;) Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na kuratoryjnym, w tamtym roku byłam finalistką (chcę to poprawić na laureata), a olimpiadę piszę, żeby może się przygotować...na następny roku?
W każdym razie życzę wszystkim powodzenia :D
edytowany przez Have.No.Idea.For.A.Name: 13 lis 2017
Hejka jeszcze raz!
I jak nastroje po dzisiaj? Ja tradycjnie mam mini depresję, szczególnie po strzelaninie w kulturówce. W sumie to nie wiem co o tym myśleć więc teraz czekanie na wyniki i przygotowania do ustnego. :)
Heja, tutaj pierwszoroczniak i pierwsze podejście do olimpiady w ogóle.
Jakimś cudem się przedostałem, chyba głównie dzięki niewiarygodnemu szczęściu przy kulturowej strzelance. Dziki Zachód może sobie pogwizdać.
Ktoś wie jak konkretnie przebiega ustna część? Strona mówi, żeby opracować po 3 tematy z literatury brytyjskiej i amerykańskiej, ale chyba nie do końca zrozumiałem.
Mam opisać 6 książek w jakieś 20 minut tej rozmowy? Czy opracować 6 tematów, które obejmują po kilka pozycji z tych list? Plus ten temat ogólny, dostaje się losowy czy można wybrać?
Wszystko jest nieco konfundujące i już dostaję lekkiej załamki w połowie pierwszej z 6 książek jakie sobie wybrałem. W tym tempie będę czytał od rana do wieczora, w pośpiechu nic nie zrozumiem i do poniedziałku wypalę się jak niewiarygodnie cienka i żałosna świeczka.
ratherBloody gratulacje w takim razie!
Ja niestety mam tego pecha że jestem w okręgu krakowskim a tam się komisji zdecydowanie nie spieszy więc wyniki części pisemnej będe miala dopiero w przyszłym tygodniu.

A co do ustnego, to rok temu jak byłam to miałam wymienić wszystkie 6 książek które wybrałam, ale potem coś więcej niż tytuł miałam powiedzieć tylko o dwóch. I spokojnie, pytania nie są jakies szczegółowe, wystarczy, że się orientujesz w temacie więc dobre streszczenie z opracowaniem w zupełności wystarczy jeśli nie masz czasu na całe książki. Co do tych ogólnych pytań z listy która jest na stronie, to komisja sobie sama wybiera co chce i o to cię pyta.
Ma ktoś już może wyniki kwalifikacji do finału? :)
Z jednej strony w regulaminie jest zapis, że osoby zakwalifikowane powinny o tym wiedzieć od około 14 lutego, a z drugiej w terminarzu olimpiady jest termin wyników 1 marca. Do mojej szkoły w każdym razie nikt nic nie przysłał, głucho wszędzie.
Cześć wszystkim, wiecie może czy dla laureatów jest rzeczywiście jakieś oficajne zakończenie i wręczenie nagród? Bo coś takiego na stronie OJA pisze ale nie widzę nigdzie więcej informacji.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Nauka języka