45 Olimpiada Języka Angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 202
poprzednia |
Moi Drodzy,
Jak oceniacie etap szkolny 45 Olimpiady Języka Angielskiego? Jaki próg przejścia do etapu okręgowego obstawiacie?
Pozdrawiam :)
Nie taka zła, chociaż niektóre rzeczy zaskoczyły. :) Próg – nie mam pojęcia, może 60-70%? Nie wiem, jak było w ubiegłych latach, więc ciężko to jakkolwiek ocenić. Co było dla ciebie najtrudniejsze?
Według mnie najtrudniejszy - jak co roku - był test C. Martwię się tylko wysokością progu przejścia... W zeszłym roku oscylował w granicy 60% (bodajże 36/60, o ile dobrze pamiętam), ale teraz może znacznie wzrosnąć ze względu na "zdalny tryb" pisania... No cóż, poczekamy, zobaczymy :) Jutro na stronie OJA ma się pojawić oficjalny klucz odpowiedzi. Powodzenia!
Faktycznie, test C mógł zaskoczyć, na szczęście mnie udało się coś napisać. Progów niestety nie znałam, bo to moja pierwsza ,,oficjalna" próba. Skoro oscylował w granicy 60%, myślę, że nawet w zdalnej rzeczywistości chyba aż tak nie wzrośnie – w końcu to nie tylko internet jest receptą do sukcesu, a test – tak mi się wydaje – był też ze względu na to trochę trudniejszy (choć może to tylko takie wrażenie;)) No nic, zobaczymy, jak będzie. Trzymam kciuki!
Na stronie OJA jest już klucz. Mój wynik waha się w przedziale 43-49 pkt, niektóre odpowiedzi są w moim odczuciu poprawne, ale niezgodne z kluczem... A Tobie jak poszło? :)
@shipspassinginthenight2145

Które odpowiedzi masz na myśli?
Gratulacje! Ja właśnie sprawdziłam, wynik między 47-51 punktów, także bardzo dobrze. Niektórych odpowiedzi nie jestem pewna, więc poczekam na poprawienie przez nauczycielkę:) Wiesz może, kiedy ma być oficjalne ogłoszenie, kto kwalifikuje się do drugiego etapu?
Do soboty 28. listopada nauczyciele musza odesłać prace, które mają ponad 30 pkt. Decyzja o tym kto został zakwalifikowany do 2 etapu pierwotnie miała być 14 grudnia . Może coś przesuneli, może nie ??
Myślicie, że okręgowy będzie zdalnie? Oby nie... Ale z tego co widziałem, niektóre olimpiady - np. języka francuskiego czy wiedzy o mediach ogłosiły już taki tryb pisania :(
U mnie w okręgu już mail przyszedł do nauczycieli/szkół i wynika z niego, że etap pisemny powinien odbyć się stacjonarnie, tylko w odróżnieniu od poprzednich edycji za jego organizację odpowiedzialne będą szkoły. O ile nie mieszkasz w większej miejscowości, gdzie jedna/dwie placówki (w zależności od liczby uczniów zakwalifikowanych) zostaną wyznaczone jako organizatorzy, to będziesz pisać w swojej szkole. Tylko ustny ma być zdalnie ;)
Jak tam po etapie okręgowym? Mnie chyba kompletnie powaliły słówka, niby przykłady proste a nie byłam w stanie wymyślić o co Heniowi chodziło. Nie było czytania tradycyjnego, co mnie dość zdziwiło ale raczej na plus no i co o kulturówce, jakie macie odczucia?
Cytat: emiiiD
Jak tam po etapie okręgowym? Mnie chyba kompletnie powaliły słówka, niby przykłady proste a nie byłam w stanie wymyślić o co Heniowi chodziło. Nie było czytania tradycyjnego, co mnie dość zdziwiło ale raczej na plus no i co o kulturówce, jakie macie odczucia?

Ja jestem mega zadowolona z moich słówek i luk ale za to fatalnie mi poszła kultura i jestem pewna tylko jakichś 5 odpowiedzi XDD Czytanie się wydawało całkiem łatwe ale z tym nigdy nic nie wiadomo, no i gramatyka była git tylko mam nadzieje ze nie odejmą mi punktów zle tłumaczenie np niedźwiedzia brunatnego albo tragarzy
Hm mi wydaje się że poszło mi znacznie lepiej niż rok temu. Słownictwo i test luk wyjątkowo mi podeszły, a kulturówka wyjątkowo mi *nie* podeszła. Śmieszy mnie też ile razy pojawiło się słowo p*rn, i przykład z J.K Rowling. Cały Henio.

Jaki obstawiacie próg?
Cytat: rAdian314
Hm mi wydaje się że poszło mi znacznie lepiej niż rok temu. Słownictwo i test luk wyjątkowo mi podeszły, a kulturówka wyjątkowo mi *nie* podeszła. Śmieszy mnie też ile razy pojawiło się słowo p*rn, i przykład z J.K Rowling. Cały Henio.

Jaki obstawiacie próg?

W zeszłym roku był na poziomie 60 pkt, dwa lata temu - 65 pkt. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, szczególnie iż w tym roku test był na 129 a nie 130 pkt:)
Strona organizatora podaje próg 67 punktów... Wiecie może, czy informacje o kwalifikacjach do etapu ustnego zostały już wysłane we wszystkich województwach?
Nie, Wrocław już ma wszystko podane, a śląskie na przykład żadnych wyników
Orientujecie się może czy salmons w liczbie mnogiej jest do zaliczenia? Bo mój słownik podaje obie wersje, czy jest jakaś różnica? I w jednym zdaniu "dopiero niedawno", jak to przetłumaczyć? Not so long ago i po tym inwersja?
sprawdziłam właśnie wykaz uczestników ustnego etapu z wrocławia i wszyscy mają tam podany nick ze skype’a, i tak się zastanawiam czy to trzeba było podać na pisemnym etapie?
Cytat: julia281
sprawdziłam właśnie wykaz uczestników ustnego etapu z wrocławia i wszyscy mają tam podany nick ze skype’a, i tak się zastanawiam czy to trzeba było podać na pisemnym etapie?

i dodatkowo martwi mnie fakt że nie znam swojego kodu ucznia, wiecie może czy on miał być podany przy pisemnym?
nick na skype podawaliśmy w tych ankietach co były do wypełnienia na początku stycznia i na pisemnym też trzeba było podać we Wrocku :) A kod ucznia powinnaś była dostać od razu po szkolnym, z jakiego jesteś okręgu?
a co do "dopiero niedawno" to mi pierwsze do głowy przychodzi only recently i inwersja ale nie pamiętam już przykładu więc nie wiem czy tak było poprawnie
Cytat: kustosztequila
nick na skype podawaliśmy w tych ankietach co były do wypełnienia na początku stycznia i na pisemnym też trzeba było podać we Wrocku :) A kod ucznia powinnaś była dostać od razu po szkolnym, z jakiego jesteś okręgu?
z poznańskiego, ogólnie pisałam jedyna w mojej szkole więc dlatego się średnio orientuję haha, ale ankiety żadnej też nie wypełniałam więc ciekawe, może w różnych okręgach jest inaczej
Drodzy jakie pytania mieliście już na ustnym jesli juz ktos jest po ?
1. Z książek - nie pytali, które wolę, sami wybrali - "Animal farm" - przesłanie, czy wciąż jest relevant, o populiźmie
"The Great Gatsby" - o czym, the American Dream, czy Gatsby wygrał czy przegrał
2. O rządzie brytyjskim - różnice między tamtejszym a polskim, czy Senat jest uczciwy
Hejka, jak tam wasze wyniki? (oczywiście jeżeli je już znacie). Jak szacujecie próg i mnożnik? 7 jak rok temu?
(88 and 10 here)
Jeżeli chodzi o ustny wyglądało to o wiele lepiej, niż się spodziewałam. Co prawda książki zostały mi narzucone, ale zadane pytania były bardzo otwarte, o moje wrażenia, więc zaczęłam od dość obszernego monologu i odpowiedziałam na parę pytań odnoszących się do niego. Do drugiej, właściwie padło tylko „Co skłoniło cię do wyboru właśnie tej książki”. O literaturze mówiłam dużo, na kulturówkę zostało już bardzo mało czasu- temat z Modern Technologies. Tutaj dano mi wybór, mogłam powiedzieć co odpowiada mi z tych sekcji najbardziej, tj. mogłam wybrać bloki tematyczne. Wyników jeszcze nie ma i nie podano nam kiedy można byłoby się ich spodziewać, ale biorąc pod uwagę fakt, iż jak dotychczas raczej u nas wszystkie dane były podawane prawie ostatniego możliwego dnia, to będzie to raczej później niż wcześniej. Z pisemnego 81. Nie brałam udziału w tamtym roku, ani się nie interesowałam; średnio orientuję się jakie progi były w roku poprzednim :/
W regulaminie jest napisane, że wyniki drugiego etapu powinny być podane w ciągu 2 tygodni od ukończenia ustnych w okręgach. Niektóre okręgi jak: Poznań, Wrocław, Warszawa i Lublin opublikowały wyniki ustnych, więc są już na pewno po. Pytanie co z pozostałymi pięcioma. :(
Cytat: rAdian314
(88 and 10 here)

Jejku z takimi rezultatami to na `100% jesteś w finale. Gratulacje. :)
Rok temu próg był 138.5
Swoją drogą ciekawi mnie że rózne okręgi zadają pytania w różnej kolejności, np u nas w Lublinie zawsze jest najpierw pytanie ogólne, później kultura a dopiero na końcu literatura, co imo jest lekko trudniejsze niż najpierw dostać literaturę, bo zostaje na nią więcej czasu.

Ciekawi mnie też format finału, czy będzie w szkołach jak drugi etap czy w Poznaniu jak to bywało wcześniej.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 202
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa