45 Olimpiada Języka Angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 202
@rAdian314 a o co cię pytali?
Próbował się ktoś z was może drugi raz logować na tą stronę?
mam teraz schizy, że zrobiłam wczoraj coś nie tak i się nie zapisały moje odpowiedzi..
Cytat: kazzoo234
@rAdian314 a o co cię pytali?

Kings & queens, civil war, duuużo literatury i nic z ogólnych. A jak wam poszło? Też wam tyle przeciągneli? Also, jak myślicie, kiedy będą wyniki?
Cytat: kazzoo234
@rAdian314 a o co cię pytali?

I stan that we waited until now to answer this question lol. U mnie duzo bardzo polityki: Polska w UE, literatura, Londyn atrakcje turystyczne, dlaczego emigrowano do kolonialnej Ameryki.
Cytat: Paolob
Cytat: kazzoo234
@rAdian314 a o co cię pytali?

I stan that we waited until now to answer this question lol. U mnie duzo bardzo polityki: Polska w UE, literatura, Londyn atrakcje turystyczne, dlaczego emigrowano do kolonialnej Ameryki.

Nie do końca rozumiem.

Właśnie ja bardzo liczyłem na te atrakcje, ale wsm monarchia to nie gorsze pytanie. Kurcze aż mnie martwi że nie dostałem pytania ogólnego...
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Cytat: kazzoo234
@rAdian314 a o co cię pytali?

I stan that we waited until now to answer this question lol. U mnie duzo bardzo polityki: Polska w UE, literatura, Londyn atrakcje turystyczne, dlaczego emigrowano do kolonialnej Ameryki.

Nie do końca rozumiem.

Podkreśliłem, że to było jak najbardziej zamierzone że ty i ja odpowiedziliśmy dopiero jak się ustne wszystkich skończyły :)) no cóż, tak to jest przy takich konkursach. w końcu, jak byśmy byli powiedzieli wcześniej to moglibyśmy wtedy komuś pomoc i spaść sami w rankingu
Idk abt the help tho. Ostatecznie i tak nie mamy wszyscy tej samej komisji, pytania wybierają pewnie zupełnie przypadkowo/ w oparciu na tym co mówiliśmy na ustnym i wiedza jakie ktoś inny miał pytania ewentualnie może tylko poprawić (lub pogorszyć) twoje samopoczucie. Przynajmniej ja tak to odbieram.

Dzielenie się pytaniami to taki lekki privacy risk- forum jest ogólnodostępne i nie ma powodu dla którego szanowna komisja nie miałaby tu wpaść. A jak oceniają nikt nie wie :D
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Cytat: kazzoo234
@rAdian314 a o co cię pytali?

I stan that we waited until now to answer this question lol. U mnie duzo bardzo polityki: Polska w UE, literatura, Londyn atrakcje turystyczne, dlaczego emigrowano do kolonialnej Ameryki.

Nie do końca rozumiem.

Podkreśliłem, że to było jak najbardziej zamierzone że ty i ja odpowiedziliśmy dopiero jak się ustne wszystkich skończyły :)) no cóż, tak to jest przy takich konkursach. w końcu, jak byśmy byli powiedzieli wcześniej to moglibyśmy wtedy komuś pomoc i spaść sami w rankingu


Aaa ok. No tak, raczej przyjęte jest w kulturze olimpijskiej że zadankami dzieli się dopiero po zawodach :p Also there may have been another factor to this, I may or may not have slept through the last couple of days...
[/quote]


Also there may have been another factor to this, I may or may not have slept through the last couple of days...[/quote]
Omg stawwwp, I slept for 4 hours the night after the oral exam - not something I would usually ever do
Niech te wyniki będą już...
Cytat: Paolob
Niech te wyniki będą już...

Obiło mi się o uszy że będą dopiero w przyszłym tygodniu...
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Niech te wyniki będą już...

Obiło mi się o uszy że będą dopiero w przyszłym tygodniu...

Ö skąd masz takie informacj? :o Przecież to jest skandal, ile można czekać XD mają 60 osób tylko !
that’s not nice
very not nice
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Niech te wyniki będą już...

Obiło mi się o uszy że będą dopiero w przyszłym tygodniu...

Ö skąd masz takie informacj? :o Przecież to jest skandal, ile można czekać XD mają 60 osób tylko !

Kolega pisał do komitetu. Też się dziwię, ale może to lepiej niż jakby miał sprawdzać komputer wszystko...
chociaż w poprzednich latach wyniki były jeszcze zanim się wyjechało z Poznania...
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Niech te wyniki będą już...

Obiło mi się o uszy że będą dopiero w przyszłym tygodniu...

Ö skąd masz takie informacj? :o Przecież to jest skandal, ile można czekać XD mają 60 osób tylko !

Kolega pisał do komitetu. Też się dziwię, ale może to lepiej niż jakby miał sprawdzać komputer wszystko...
chociaż w poprzednich latach wyniki były jeszcze zanim się wyjechało z Poznania...

No to nawet nie chodzi o to, że ja chcę żeby komputer sprawdzał - Ale nie mają usprawiedliwienia, bo zawsze wyniki byly jeszcze w Poznaniu... ciekawe czemu teraz dłużej im zajmuje ?
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Cytat: Paolob
Niech te wyniki będą już...

Obiło mi się o uszy że będą dopiero w przyszłym tygodniu...

Ö skąd masz takie informacj? :o Przecież to jest skandal, ile można czekać XD mają 60 osób tylko !

Kolega pisał do komitetu. Też się dziwię, ale może to lepiej niż jakby miał sprawdzać komputer wszystko...
chociaż w poprzednich latach wyniki były jeszcze zanim się wyjechało z Poznania...

No to nawet nie chodzi o to, że ja chcę żeby komputer sprawdzał - Ale nie mają usprawiedliwienia, bo zawsze wyniki byly jeszcze w Poznaniu... ciekawe czemu teraz dłużej im zajmuje ?

Chodziło mi o to że teoretycznie słownictwo, luki i czytanie pewnie im ten system automatycznie sprawdził, więc jeszcze mniej pracy niż zwykle.
Na umilenie oczekiwania postawię przed Wami zasadnicze pytanie. Dlaczego OJA? Macie jakieś plany związane z tytułem laureata/finalisty, potrzebujecie ich? Czy może wzięliście udział dla funu, samorealizacji? Może z jakiegoś innego powodu?

Ja głównie dla wyzwania. Jestem osobą bardzo ambitną, im trudniejsze coś jest tym sprawia mi to większą przyjemność. Miałam straszliwie wydumane oczekiwania odnośnie poziomu nauczania w liceum, spodziewałam się materiału za którym ledwo nadążam, natłoku pracy porównywalnego ze studiami. Mocno się zawiodłam... Jak nauczycielka zbierała zapisy na olimpiadę, pomyślałam czemu nie. I tak się zaczęło. Decyzja podjęta na spontanie, ale naprawdę było warto. Ukierunkowała ona moje starania w szlifowaniu swojego angielskiego, którego przez ostatnie dwa lata właściwie nie uczyłam się "klasycznie". Używałam go w praktyce, czytając ogromne ilości tekstów, książek; ale brakowało mi usystematyzowania całej tej wiedzy. I uzyskałam to dzięki swoim przygotowaniom. Nigdy OJA mnie nie nudziła. Dużo można zarzucić p. Heniowi, ale na pewno nie to, że jego testy są mało wymagające czy banalne.

Ostatecznie czy będę laureatem czy "tylko" finalistką nie ma dla mnie większego znaczenia ;D
Cytat: czterdziesciicztery
Na umilenie oczekiwania postawię przed Wami zasadnicze pytanie. Dlaczego OJA? Macie jakieś plany związane z tytułem laureata/finalisty, potrzebujecie ich? Czy może wzięliście udział dla funu, samorealizacji? Może z jakiegoś innego powodu?

Ooo, wyśmienity pomysł.
Zawsze byłem dobry z angielskiego, a po matematycznej i informatycznej zdecydowałem że w sumie możliwość siedzenia w domu przez matury jest dość fajna, więc spróbowałem swoich sił i udało się zdobyć tytuł finalisty.
Też muszę się zgodzić że rygorystyczne podejście do nauki języka pomogło mi in the long run, albeit testy
pana H nie raz mnie frustrowały (zwłaszcza czytanie, które do dzisiaj uważam za nielogiczne).
Ja jeszcze nie wiem czy pójdę na informatykę czy matematykę i ekonomię, ale na to drugie na UW przydałby się laureat :p
Miejmy nadzieje że się uda, na drugim etapie było top 10, ale nie wiem jak duże były różnice punktowe.
Moim powodem wzięcia udziału w olimpiadzie jest też ambicja, pasja. Podobnie jak czterdzieściicztery, liceum nie jest aż takie trudne dla mnie I fajnie jest moim zdaniem wytężyć mózgowia właśnie w takim konkursie, który wszak stanowi ,,Himalaje Angielskiego" - wiecie o tym, nie? Że byle native speaker nie poradziłby sobie z tymi testami, i nie chodzi mi tu nawet o tłumaczenie, bo to wiadomo. Możemy czuć się dumni - hard work and commitment pays off, you guys!
I denerwuje mnie, że tyle czekamy, u mnie w szkole już finalistka z polskiego, mimo że miała finał w sobotę to zna wyniki. Za to my skończylismy we wtorek/środę I dalej jesteśmy none the wiser...
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD
Gdzie są wyniki?!?!?
XDDD jak mi serce zaczęło bić. Ja dalej nic nie mam - ani na mailu, a na stronie tez nic nie widzę.
Cytat: Paolob
Gdzie są wyniki?!?!?

Na mailu wysłali skany zaświadczeń
Cytat: Paolob
XDDD jak mi serce zaczęło bić. Ja dalej nic nie mam - ani na mailu, a na stronie tez nic nie widzę.

Aj...
Znam to z wczoraj, myślalem że nie otworzę tego maila haha, ale udało się :D
Cytat: rAdian314
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD

Gratulacje rAdian314! Wreszcie ci się udało, I'm genuinely happy for you ha
Cytat: Paolob
Cytat: rAdian314
Są i wyniki :D Udało się!!!!! top 10 :DD

Gratulacje rAdian314! Wreszcie ci się udało, I'm genuinely happy for you ha

Dzięki! third times the charm hah...

Trzymam kciuki za wasze wyniki też! It was fun having someone to talk to through all this, thank you all <3
do osób, które w tym roku brały udział w olimpiadzie i doszły do ostatnich etapów: jak się przygotowywaliście? czy tylko robiliście olimpiady z poprzednich lat czy coś jeszcze? ja szczerze mówiąc mam 100 testów krzyżanowskiego i też niebieską książkę z testami i żółtą, ale dalej nie czuje, że jest to wystarczające, a chciałabym wziąć udział w przyszłym roku
Cytat: kamila54
do osób, które w tym roku brały udział w olimpiadzie i doszły do ostatnich etapów: jak się przygotowywaliście? czy tylko robiliście olimpiady z poprzednich lat czy coś jeszcze? ja szczerze mówiąc mam 100 testów krzyżanowskiego i też niebieską książkę z testami i żółtą, ale dalej nie czuje, że jest to wystarczające, a chciałabym wziąć udział w przyszłym roku

100 testów jest zdecydowanie za łatwe na cokolwiek wyżej niż 1 etap, ale komentarz gramatyczny ma fajny, pozwala zobaczyć czego oczekuje pan H na tłumaczeniach. Do tego polecam szukania omówień książek na youtube (np taki crash course literature jest wyśmienity). Tak samo Crash Course US History. Serial CBBC Horrible Histories ma świetne piosenki historyczne które wpadają w ucho przez co łatwo zapamiętać różne fakciki. Do tego wiele, wiele, *wiele* godzin ślęczenia nad wikipedią czytając o dosłownie wszystkim. Polecam też mieć jakąś gramatykę, zwłaszcza jeżeli sprawia to ci problemy (jak mi :p ), np ta od Edgard jest spoko. Z książek Krzyżanowskiego zrobiłem wszystkie testy, żółta jest spoko do 2 et, na finał trochę za łatwa, a niebieska i zielona ma testy z poprzednich lat, co imo jest bardzo ważne, nie dość że wiele słówek/zadań się powtarza to jeszcze pozwala ci zobaczyć czego pan H oczekuje. W cloze test wsm jedyna rzecz to właśnie wyrobienie nawyków co do oczekiwanych słów (np. że jak jest a__ to należy spróbować any, all, and, are itp). Niebieska jest lepsza niż zielona bo ma komentarz obok klucza, to też pomaga "wczuć się" w logikę pana H.

A czerwona to strata pieniędzy nie polecam całym sercem haha
Temat przeniesiony do archwium.
151-180 z 202

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa