OJA

Temat przeniesiony do archwium.
Kurcze, ale ta olimpiada JA porąbana! Rok temu nie pisałem, ale miałem test i odp, więc
zrobiłem sobie w domciu i z wynikiem 25 pkt. Dzisiaj moja n-lka oddała mi
tegoroczny test....17 pkt, ale się wkurzyłem! Załamałem się, zrobiłem takie
głupie błedy, że się teraz dziwię. Waham się i stawiam pod znakiem zapytania
mój egzamin FCE, który chciałem zdawać w czerwcu 2004, ale ja się chyba nie nadaję!
Dodatkowo się przygnębiłem bo byłem na konkursie w Puławach (pon-15.12)
English with a difference. Liczyłem na korzystny wynik, a tu ledwie 32 lub 34 p./60, choć
najwyższy to tylko 47 czy cuś. Był może ktoś z Was w tych Puławach? Ile mieliście pkt
na OJA?
Jeśli jesteś na poziomie FCE, to na olimpiadę zdecydowanie za mało ....
tez w czerwcu zdawalam fce (A!! :D) , teraz przygotowuje sie do II etapu olimpiady - robie testy z etapu okregowego z poprzednich lat, nie mam wielkich problemow z gramatyka, slownictwem etc.
tak więc, FCE na olimpiade to nie _zdecydowanie_ za malo ;)
Miałem na myśli poziom FCE, niekoniecznie, to, co się zdawało; to, że dostałaś A, sugeruje, że możesz być na poziomie wyższym i mogłabyś np. zdawać CAE ...

Czy udało Ci się przejść do finału ?
nie udalo sie przejsc do finalu, ale to nic, jestem w 1 klasie :)
To prawda, chyba moglabym zdawac CAE, ale nie chce - PO CO, skoro sie wybieram potem na filologie angielska ;)
Zatem życzę powodzenia w przyszłych edycjach OJA :]
Hm... Ja jestem w finale olimpiady, a FCE napisałam tylko na B...
nie dziwię się, ponieważ egzaminy FCE/CAE?CPE sprawdzają UMIEJĘTNOŚCI w zakresie posługiwania się językiem angielskim, natomiast olimpiada sprawdza tylko WIEDZĘ, a to chyba różnica
Myślę, że za bardzo uogólniasz. Nie można przejść do finału OJA na samej wiedzy. Trzeba umieć używać różnych struktur gramatyczne w praktyce, umiejętnie stosować słownictwo, mówić w miarę płynnie na części ustnej. Ale nie ukrywam, że to, iż ktoś zdał FCE "tylko" na B i jednocześnie dotarł do finału olimpiady, jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Zwłaszcza że przecież w OJA trzeba mieć także wiedzę kulturową...
ta olimpjada jest pokopaaaaanaaaaa i to zdrowo!!!
jak masz fce to sie nie szykuj na olimpiade tylko na cae, wiecej ci to da! :) pracodawcy nie obchodzi OJA tylko certyfikat! lepiej sie uczyc angielskiego niz krzyzanowskiego. tu i tak trzeba miec szczescie (mam cpe na a i w zeszlym roku bylam laureatka i mi by sie niezle chyba zylo w wariatkowie bo mi sie juz nie chce takiego wyscigu za pieniedzmi i kwalifikacjami studia blah blah blah) i to stwierdzilam juz drugie ferie spedziwszy na nauce to glupiej olimpiady do ktorej i tak sie nie da nauczyc...trzeba "po prostu" sie do tego nadawac. meh....a do matury nie umiem i bede kopac rowy...albo pojde na jakis glupi kierunek z tym papierkiem laureatki i i tak pojde kopac rowy.

ale mam zly dzien...

grr...

co jest nie moge sie zalogowac
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Olimpiada języka angielskiego

 »

Pomoc językowa