Olimpiada 2006- poziom difficulty

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawia mnie jakie sa ogolne odczucia co do poziomu olimpiady w tym roku. Trudniejsza czy latwiejsza? Staram sie ustalic czy raczej podwyzsza czy obniza prog w tym roku. Kto moze, niech zarzuci swoim wynikiem(nie wstydzcie sie) :).
41 punktów. Przeszedłem? Bo bałagan z tymi progami jest :/
ja tam sie nie wstydzę- 43 punkty:-) Wręcz się cieszę, w poprzednich latach miałam 32 i 33 punkty. W tym roku była dla mnie łatwa(relatywnie, rzecz jasna:-]), szczególnie słownictwo. Gramatyka jak zwykle,ale z tym nigdy nie miałam problemu. Nie wiem, jak poszło innym, więc trudno mi powiedzieć, jaki będzie próg. W poprzednich latach chyba był obniżony- od 35. Powyżej 40 puktów nie powinni podnieść.
Oficjalnie dowiem się jutro, ale jak sprawdzałam z kluczem, to mniej więcej 38-42 bo czasami nie do końca pamiętałam, co wpisywałam w zad. z gramatyki. W każdym razie lepiej niż rok temu, z czego się cieszę :)
No wiec ja dostalem MNIEJ punktow niz w zeszlym roku. Mialem 43, mam 37. Czyli prawdopodobnie nie przejde. Jutro zobacze swoja prace i bede walczyl jak lew zeby wypertraktowac kilka pkt. W zeszlym roku doliczyli mi 4 az! A teraz patrzylem na klucz, i w slowkach(lacznie z tlumaczeniami) to tak jak sie spodziewalem czyli z 10 bledow. To przepraszam do **** ile ja z tej gramatyki musialem miec bledow? Sprawdzalem z kluczem, i rzeczewiscie, mam sporo zdan w INNEJ konstrukcji niz tam zaproponowali, ale calkiem poprawnie. Czy mi je zaliczyli to nie wiem, ale wychodzi na to ze nie. Bo tak to wszystko mam dobrze.
PS. Od 40 wzwyz raczej na pewno sie przechodzi. Ja w zeszlym roku mialem 43 i przeszedlem, wiem ze byl prog 39. W tym roku zobaczy sie, moga troche podwyzszyc ale zobaczymy.
ja jutro sie dowiem :)
to nie olimpiada jest latwiejsza tylko z roku na rok coraz bardziej obryci jestescie ze specyfika tego testu. takie moje zdanie
w tamtym roku próg był albo 35 i ja miaąłm 36 punktów albo próg- 36 a ja miałąm 37 nie pamiętam dokładnier ale wyżej na pewno nie. W tym roku znowu 37...
Ktośś- mowisz o progu wysylania do komisji czy o progu dostania sie do II etapu? Bo w zeszlym roku to chyba 39 byl prog dostania sie do etapu nastepnego...
ale ja miałam 36 albo 37 i sie dostałam do etapu okręgowego więc próg musiał by ć niższy, chyba że mi jakimś cudem kilka punktów więcej tam przyznali
hehe raczej watpliwe zeby ci tam przyznali jakies dodatkowe, wydaje mi sie ze oni sa raczej nastawieni na znajdywanie dodatkowych bledow niz szukanie poprawnych odpowiedzi w tym co nauczyciel zaliczyl jako zle :) jakby bylo 37 w tym roku, to bylabym niesamowicie szczesliwa bo z tego co liczylam wg klucza w necie(niestety oficjalne wyniki bede miala jak dobrze pojdzie w poniedzialek) to wlasnie tyle mam :)
No coz, 37 byloby wspaniale, ale sadze ze podniosa w tym roku. Swoja droga, to nawet moja angliczka chciala moja prace zobaczyc a okazalo sie ze ci sie tak pospieszyli ze juz wyslali do okregowej... Coz za przypadek, nie wiem jak wy ale ja tu wietrze podstep. Po prostu zazdrosna nauczycielka nie chciala zeby nie jej uczen poszedl na olimpiade. :) Ale powaznie to slyszalem od nauczycielki tez ze podobno sie jeszcze po ogloszeniu tego wyniku mojego, dlugo naradzaly rozne angliczki nad przynajmniej jednym przykladem. Takze mogli mi cos zaliczyc. Bo mialem tam zamiast they were never to see each other again, to they would never see each other again. Teoretycznie znaczenie jest takie same, a kto powiedzial ze tlumaczenia musza byc slowo w slowo(wrecz nie moga byc czesto). Takze trzymam kciuki, ciotka ma znajomosci na uniwerku w gdansku to sie dowie w poniedzialek czy mi cos doliczyli(przez nia moj test przechodzi). :)
jest gdzies na necie tekst tej olimpiady? ja juz jestem na nia za stara:) ale chcialabym zobaczyc z ciekawosci:D
adam, prosze cie, odbierasz mi w tym momencie nadzieje... :)

linki do dwoch stron olimpiady sa w temacie 'krzyzanowski 2006'

a tak w ogole to dostanie sie do drugiego etapu uratowaloby mi tylek,bo wtedy mialabym swietny argument czemu tak slabo poszla mi probna matura :P 'pani profesor, uczylam sie do olimpiady!'
sa linki do kluczy tylko:P ale spoko juz znalazlam:P
nieeee,jest jedna strona z kluczem i dwie z zadaniami, tymi na gramatyke z tego co pamietam.
caly moj komentarz sprowadza sie do tego:
- w zeszlym roku: 50 pkt
- teraz tez liczylem na tyle i tyle w sumie powinienem miec
- w tym roku: 41 pkt
- cala szkola napisala gorzej srednio o 5-10 pkt (nawet i 14 pkt sie zdarzylo) w stosunku do zeszlego roku, bo
- prace byly sprawdzane przez uczniow (!!!) idealnie z kluczem, jak mozna takie cos w ogole zrobic?
Czesc! No i jak Wam ostatecznie poszla ta olimpiada? Kto przeszedl i jaki byl prog? Macie juz wyniki chyba.
Temat przeniesiony do archwium.