pare pytan odnosnie olimpiady

Temat przeniesiony do archwium.
61-76 z 76
| następna
ja właśnie jestem w trakcie Dubliners, a na półce obok leży Paradise News. Co do Brave New World.. bardzo, bardzo chciałam przeczytać, nawet skombinowałam i przeczytałam z 10 stron.. ale po przeczytaniu tychże zwątpiłam, jako że słownictwo jest bardzo trudne.. dużo terminologii naukowej, biologia, genetyka, etc, części słówek nie było nawet w słowniku advanced :\ Dlatego nie wiem jaki jest Twój poziom językowy, ale swój oceniam jako nienajgorszy ;) i nie przebrnęłam. To jest po prostu tekst momentami stricte naukowy, taki, który mógłby być trudny i w języku ojczystym. Co nie zmienia faktu że książka jest na pewno bardzo ciekawa. :) i jeśli się zdecydujesz to będę trzymać kciuki ;) Mi ostatecznie z brytyjskiej wyjdzie Mrs Dalloway, Dubliners i Paradise News. Jeśli zdążę oczywiście. ;p
przeczytałam juz 50 stron tego brave new world(wyglądało na krótsze od paradise news:-D). bardzo wciagające, aż sie nie spodziewałam. w ogóle ominęłam przedmowę(uff...Ci bałwochwalczy przeintelektualizowani literaci) a sam książka...faktycznie, po sprawdzeni kilku słowek, które okazały się być jakimiś organami wewnętrznymi i procesami chemicznymi przestałam je tłumaczyć, ale pozostałe 98% rozumiem:-D ksiązka mrozi mi krew w żyłach...żeby specjalnie uszkadzać płody, żeby wyrośli z nich ukierunkowani na pracę fizyczną górnicy...brrr...także spróbuj, bo ja po tych 5 stronach też byłam trochę zniechęcona,ale zaraz potem zaczynają rozmawaiać o rozmnażaniu;-) i się rozkręciłam:-D
Kurcze slyszlaem o tej ksiazce - kto ja napisal??

Olimpiade zdawalem kiedyś tam ale omnineła mnie ta lekturka :D
aldous huxley:-) I jak Ci poszło na tej olimpiadzie wtedy? Chcesz nam o tym opowiedzieć?:-D
Thx a m.

poszla szybko z wynikiem pozytywnym bez specjalnych rewelacji ot tak chyba 4 lub 5 miejsce:D
nno! nareszcie jakiś stary olimpiadowicz... konkrety proszę ;) czyli.. jak konkretnie przygotować się do olimpiady, żeby przejśc ;)

brave new world przeczytałam, ale po polsku, po angielsku czytałam omówienie...
mi się podobało;)

a właśnie dzisiaj się dowiedziałam , że mam tydzień wolnego przed olimpiadą :))))))))))))) czyli cały przyszły tydzień nie ma mnie w szkole.. serio, pierwsza taka chwila, w której pokochałam moją szkołę ;)

a i jeszcze jedno... wiecie może kiedy są te wyniki pisemnego? tego samego dnia?
musza byc tego samego dnia, skoro dzien pozniej jest ustny :D
"Egzamin ustny odbędzie się w dniu 23 stycznia 2007 r. w salach Hotelu Gromada

i rozpocznie się o godz. 9.30. Do egzaminu ustnego zostaną dopuszczeni uczniowie, zakwalifikowani przez Komisję Egzaminacyjną, na podstawie wyniku pracy pisemnej.

Lista osób, dopuszczonych do egzaminu ustnego, z dokładnym harmonogramem godzinowym, zostanie wywieszona w holu Hotelu Gromada o godz. 9.00 w dniu 23 stycznia 2007 r. "

zmyliło mnie.. (ze strony woe dle okręgu warszawskiego). I w zasadzie nadal nie wiem, kiedy ogłoszą wyniki. Chyba do nich zadzwonię.
No chyba żartujecie!!Wyniki są dopiero RANO??? Mamy spędzić całą noc, nie wiedząc, co właściwie nas czeka następnego dnia?!Naprawd tak jest? w poprzednich latach tak było?
W Krakowie wyniki są wieczorem pierwszego dnia, nie wiem jak jest gdzie indziej..
Jeezz...poczytałam stare wypowiedzi na forum(o ubiegłorocznych 2-etapach) i jestam taka zdenerwowana, że chyba pójdę spać:-/
za rok być może te nasze konwersacje z tego forum będą czytane przez przestraszonych przyszłorocznych olimpiadowiczów ;))) Chciałam ich już teraz pozdrowić ;p
Dołączam się do pozdrowień ;P Chociaż w takim razie istnieje szansa ze pozdrawiam sama siebie ;D (jestem teraz w drugiej klasie).
U mnie (Wrocław) wyniki z pisemnego są w poniedziałek koło 17. Z tym że nie jestem pewna czy na liście pojawia się ilość punktów, czy tylko - jesteś/nie jesteś w etapie ustnym. Zobaczymy... nie martwcie się. Dzisiaj robiłam referat o stresie. Polecam masaże i kąpiele aromatyczne.. :D
u mnie też istnieje taka szansa. Niemniej jednak, drugi raz moich forumowych wypocin nie mam zamiaru w przyszłym roku czytać ;p
mam pytanioprośbę do Was ;)

ma ktoś coś ciekawego nt. british industry?
w ogóle nie wiem, jak się za to zabrać.
jakieś linki może?
sugestie?
pliiiis! ;)
www.google.co.uk
then, click NEWS - buisness
it should do :D
Temat przeniesiony do archwium.
61-76 z 76
| następna

 »

Pomoc językowa