punkty - wpisujcie przypuszczalne wyniki

Temat przeniesiony do archwium.
Ze względu na wyjątkową w tym roku szybkość sprawdzania prac w mojej szkole, dostałem już informację o swoim wyniku (wyniku mniej-więcej, bo jak zwykle komisja może coś obciąć), mam 37 punktów i...

Jestem umiarkowanie niezadowolony, z jednej strony wynik o parę punktów gorszy niż rok temu, z drugiej strony olimpiada była według mnie zdecydowanie trudniejsza w tym roku. A jak Wam poszło? Wpisujcie wyniki a także Wasze przypuszczenia na temat progu przejścia. :)
czego tu przypuszczać.Próg masz napisany w wytycznych-40 to próg.Jestem wkurzony ze tak oczywistych słow nie znałem,tragedia.A w tym execise,gdzie trzeba odpowiednią formę wstawić to jak się ma jedno źle to nie dostaje się punkt,czy jak.Chciałbym mieć 35 żeby mieć chociaż satysfakcję bo 40 na pewno nie będę miał.Eh
>czego tu przypuszczać.Próg masz napisany w wytycznych-40 to
>próg.

Daj cytat (nigdzie nie ma tak napisane jak mowisz).
Rok temu _podobno_ prog byl 37, a jako ze z roku na rok niby trudniejsza jest ta olimpiada to tegoroczony prog przypuszczam, ze rowniez bedzie mniej wiecej tyle samo wynosil.

PS. Czy wszyscy ktorzy dostaja sie do 2. etapu podchodza do czesci ustnej?
Pakk - Nie, nie wszyscy. Nie chcę skłamać ale o ile dobrze pamiętam(byłam w zeszłym roku) przechodzi się do ustnego od 50% punktów tzn 70/140. Poniżej byłoby to bezcelowe - nawet gdyby dostali 10/10 z ustnego to i tak nie przejdą dalej..
Dzieki.
A ja też uważam, że była trudniejsza niż rok temu. Ale to chyba zależy od każdej poszczególnej osoby... Jednym będzie akurat ten zestaw słówek pasował, a dla innych będzie trudny. Co do spodziewanego wyniku.. ze słówek powinnam mieć koło 20 pktów.. co nie jest świetnym wynikiem w sumie :\ A z gramatyki - nie mam pojęcia. Ale hmm.. chyba powinnam to 20 punktów uzbierać. Już jutro się wszystko(dla mnie) okaże.
Pozdrawiam :)
"Wobec stale rosnącej liczby uczestników, konkurencja na tym etapie jest bardzo silna: aby wywalczyć miejsce w II etapie, trzeba zdobyć minimum 40 punktów (70 procent), co oznacza, iż dobry uczeń może mieć kłopoty z awansem."
To jest cytat z wytycznych olimpiady.
Gdzie to jest napisane?

Po angielsku jest troche lepiej "2. Even very good students can have problems with qualifying because we cannot deal with more than 6[tel]students at the regional stage for practical reasons. Thus, do not treat failure as a mark of poor learning and/or teaching. When the test has to be very short (only 60 items), and under 3 per cent of competitors can qualify, mere luck also plays a role."

A wiec jesli olimpiada bylaby kiedys bardzo latwa to te MINIMUM = 40 punktow na pewno by nie wystarczylo; poza tym, jak juz pisalem, slyszalem ze rok temu "wystarczylo" 37 punktow.
Prace które uzyskają co najmniej 30 punktow odsylane są do komisji, i ona ustala próg na podstawie tego, jak poszło konkursowiczom. W zeszlym roku próg był niższy niż 40. Mam nadzieję, że i w tym roku tak będzie.
Mnie już podliczono punkty i wychodzi 41. Uważam, że olimpiada była w tym roku trudna, mam nadzieję, że uda się przejść dalej. Powiedzcie mi, jak wygląda weryfikacja - tzn. czy często obcinają punkty. W mojej pracy jest kilka rzeczy nie do końca zgodnych z kluczem (nie oznacza to, że są złe;). Rok temu miałem 35 pkt. i liczyłem, że coś mi zostanie doliczone podczas weryfikacji, a tu lipa - i nie przeszedłem jednym punktem:/
Temat przeniesiony do archwium.