Kultura UK na etapie szkolnym Olimpiady?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy już kiedyś padły pytania sprawdzające poziom wiedzy o Wielkiej Brytanii na 1. etapie? Wydaje mi się, że nie, ale w regulaminie jak byk od wielu lat stoi, że mogą być, dlatego pytam.
Przynajmniej od 7 lat takie pytania na etapie szkolnym się nie pojawiają! :) Życzę powodzenia, choć sama też biorę udział. ;)
Dzisiaj z kolei się dowiedziałem, że jednak są, dlatego prosiłbym jeszcze inne osoby o potwierdzenie.
>Dzisiaj z kolei się dowiedziałem, że jednak _są_, dlatego prosiłbym
>jeszcze inne osoby o potwierdzenie.

_są_ czy były?
Były - myślałem, że to jasne;) Pytań do tegorocznego nie znam.
No to na 3 czy 4 ostatnich olimpiadach na pewno nie bylo tego typu pytan, a poza tym mysle, ze Grzybosz nie miałaby po co zmyślać.
Teoretycznie miałabym! Odstraszanie konkurencji etc... ;) Autentycznie - jak pamiętam arkusze od 2001 - nie było. W książce z testami z 95 roku (Olimpiada, etap szkolny, okręgowy, finał) też pytań z kulturówki w pierwszym etapie nie ma. Ktoś zmyśla! :) Zawsze są te same typy zadań... znajdź w internecie olimpiady z poprzednich lat! :)
Ja mimo to szykuję się na najgorsze. Jak wiemy, pan Krzyżanowski od lat ciężko pracuje nad tym, żeby NIE było nam miło, łatwo ani przyjemnie, a w tym roku dodatkowo pozmieniały się wytyczne i po raz kolejny mamy nową listę lektur na etap okręgowy i centralny, więc wcale nie zdziwiłabym się, gdyby w etapie szkolnym pojawiła się kulturówka.

Nie zmienia to jednak faktu, że w ciągu ostatnich kilku lat pytań z kultury UK/USA na teście szkolnym NIE BYŁO.
Czy lektury nie zmieniają się co roku? Takie miałam wrażenie... E, czarne wizje! :)
Nie. Ostatni raz zmieniły się ok. 3-4 lata temu, a jeszcze wcześniejszy wykaz podobno wytrzymał bez zmian jakieś dwadzieścia lat.
A tak poza tym, dlaczego tylko UK? Nie ma tak dobrze! Wiadomo, że (na 2. i 3. etapie) będą i Stany, i Kanada, Australia - może nawet znowu trafi się jakieś zadanko o aborygeńskich modelkach!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia