II etapowe wrażenia:)

Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna
>W kangurze matematycznym też było pełno redeundantych zadań i zapytań.
>Ale nie idzie się tam po to by sprawdzić swoje zdolności, tylko by
>pokazać, że potrafi się przełamywać konwencje. A przełamywanie
>konwencji to nic innego jak pokonywanie barier, twórcze i kreatywne
>myślenie. Nie ma lekko. :)

A ja wciąż twierdzę, że kangur sprawdza zdolności, z którymi się człowiek rodzi (albo i nie). Do tego tak zwanego 'konkursu' praktycznie nie da się przygotować: znam osoby, które każdego roku zdobywają wynik bardzo dobry nic się nie ucząc; znam osoby, które próbują zdobyć wynik bardzo dobry / zostać laureatem (czy jak to się tam zwie) ucząc się, a później ledwie wynik dobry (a to i nie zawsze); wreszcie znam osobę, która nigdy nic się nie uczy, a rok w rok wygrywa kangura. As 'simple' as that.
Ja zrobiłem po prostu African Americans :/
To się nazywa wrodzona inteligencja i umiejętność jej wykorzystania :)
Ja również nie uczyłem się na kangura, bo po co? :)

A na studiach to tym bardziej nie trzeba zakuwać. Wystarczy uczyć się z pasją, wtedy "zakuwanie" staje się dążeniem do realizacji pasji.

Tak samo z Olimpiadą czy konkursem, albo się to ma, albo nie ma :) Wygrasz albo nie. A jak nie wygrasz? No to nic. Nic się nie stało. Stało się tylko tyle, że nie wygrałeś. Wygrasz następnym razem, a może i nie. Nie ma co się zadręczać. Lepiej się szybko podnieść, bo jeszcze tyle nas czeka dobrego :))

Powodzenia dla Pakka, którego troszkę zdołałem poznać i reszty, której nie znam :))
"to jest OJA, a poszukiwanie sensu ukrytego w OJA może wywołać skutki
uboczne w postaci bólu brzucha, drżenia rąk i/lub rozchwiania
emocjonalnego (may vary for individuals), a w konsekwencji nawet
całkowitego załamania nerwowego..."

Dlatego najlepiej poczekać na publikację klucza do II etapu :P
Owszem, w książkach dość często pojawia się określenie "black people", więc jest to jak najbardziej poprawna forma- problem w tym czy zostanie uznana za poprawną w 100%, czy "od biedy" ;] Uważam, że pytanie zwykłych śmiertelników o to, jak zostanie potraktowane takie, czy inne tłumaczenie z OJA, nie ma sensu.

Jeśli chodzi o zadania z etapu szkolnego, pamiętam tłumaczenie zdania (z 2007 r.)
"Rzecz jasna, za następne dziesięć lat Stary Rynek będzie wyglądał dokładnie tak samo"
i wg klucza uznawano tylko "in another ten years" (czyli kolejna 'liczba' tych lat) chociaż "in the next" byłoby również poprawne- różnica jest taka, że gdy używamy 'another', w kontekście powinna być informacja o poprzednich latach, ale po co doszukiwać się tu logiki?
Ja właśnie napisałam Afro-Americans i nie obchodzi mnie, czy dostanę za to punkt, czy nie. Sama nigdy nie mówię 'czarni', więc nie napiszę 'blacks'. BTW., pan Krzyżanowski był w Lublinie i w trakcie egzaminu pisemnego czytał 'Nasz dziennik'... za zadania na OJA odpowiadają złe moce ]:->

Beznadziejnie, że nie podawali w Lublinie wyników ani po pisemnym, ani po ustnym. W innych okręgach też tak było?
Tak, również tak było. Chyba nigdy nei podają. Gdy ktoś brał udział w części ustnej, to zapewne zdobył więcej niż 68 czy 70 punktów (w każdym razie granica była koło tego). Wyniki ustnego na dobrą sprawę też mógłby być podane do wiadomości jeszcze tego samego dnia. Ale nieeee ;) trzeba miesiąc czekać.

Nasz Dziennik mówisz? Cóż... może ci, którzy będą podchodzić za rok, powinni zacząć to czytać i tłumaczyć każde wydanie na angielski? A nuż jakieś zdanie się pojawi ;]
Wiesz może, w jaki sposób część ustna jest oceniana? Bo ja brałam udział w OJA po raz pierwszy i nie będę już miała okazji, bo jestem w 3. klasie. W zeszłym roku byłam w ustnym Olimpiady Języka Niemieckiego i w Rzeszowie podawali wyniki, jeśli ktoś o nie spytał. Dosyć łatwo łatwo zorientowałam się, na czym straciłam punkty, a tym samym na co zwracała uwagę komisja... a tu nie mam pojęcia, jak to wszystko funkcjonuje, jak wyniki są przeliczane etc.
Jest oceniana przede wszystkim nieuczciwie, ale na żadne bliższe informacje raczej nie licz :P
Wiesz, jak dotąd nie słyszałam jeszcze pozytywnej opinii o OJA - ani nawet neutralnej z przewagą pozytywnej ;D więc nie liczę na szczegółowe informacje ze strony organizatorów... na finał też nie. Pozostaje mi mieć nadzieję, że OJN będzie do przejścia :P
A propos udostępnienia testu z kluczem; dziś dzwoniłem z pytaniem o umieszczenie testu w sieci do pani odpowiedzialnej za to i powiedziała, że "może w przyszłym tygodniu"... w każdym razie jej głos nie brzmiał jakby tam komuś specjalnie na tym zależało... :)
Ciekawostek związanych z OJA ciąg dalszy.

Na stronie http://ifa.amu.edu.pl/fa/oja udostępniono test z kluczem. Klucz jednak w połowie jest do testu zeszłorocznego (m.in. gram 1, słownictwo), po części do tegorocznego.

Co wy na to?
A nawet jest już tegoroczna lista finalistów - na której jestem i ja... hmmm... chyba miałam bardzo dużo szczęścia :o
A mnie, dzięki Bogu, NIE MA w finale!! :D
Temat przeniesiony do archwium.
31-43 z 43
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie