Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 288
poprzednia |
Jak idą przygotowania do Olimpiady? Z jakich materiałów/książek korzystacie?
Ja tradycyjnie się na razie obijam, tylko od czasu do czasu wyłapuję jakieś kruczki w Proficiency Course Bywatera. Szkoda że obcieli liste lektur bo juz bym mial 2 zaliczone =/
Jakie książki do Olimpiady już przeczytałeś?
No ale te listy lektur podane na stronie OJA przecież obowiązują do 2 etapu, nie?
"W dalszej części Wytycznych podajemy listę pozycji, które mogą
ułatwić samodzielne przygotowanie się do II i III etapu Olimpiady".

Jak poszło Ci w poprzednich edycjach Olimpiady? Trudno jest dostać się do 2 etapu?

Przepraszam, że tyle pytań naraz, ale intensywnie się przygotowuję i chciałbym zasięgnąć kilku porad od stałych bywalców. Z góry dziękuję :)
No obowiązują, tylko że te które czytałem rok temu zostały wykreślone. Poza tym wtedy nie zapytali w ogóle o lektury, więc może nie mam się czym przejmować :P

A 'stały bywalec' ze mnie żaden, byłem rok temu w 3 gim. w ustnej części 2 etapu, i w sumie przejście do niego nie jest aż tak niemożliwe, jakby się mogło wydawać. Ktoś kto jest ogólnie oczytany, ma pewne skłonności masochistyczne i nie straszne mu uczenie się dziwacznych(!) słówek nie powinien mieć większych problemów. :)
:)

OJA to loteria. W moim brulionie (który nosi setki śladów łez, potu, krwi, nerwowego miętolenia stron - słowem, na którego stronach jest tyle mojego DNA, że dałoby się wyhodować z niego armię moich klonów i wygrać za ich pomocą dowolny konflikt zbrojny na świecie) mam trzy wersje zwrotu "listwa przypodłogowa", "kijankę", "kolbę kukurudzy", "chochlę" i "wazę do zupy", a mimo to w zeszłym roku straciłam punkt, bo panu Krzyżanowskiemu przyśniła się przed Olimpiadą "wyglądająca przerażająco łagodna postać nowotworu"...
przestańcie narzekać na ten nowotwór! według mnie takie rzeczy dodaja tej olimpiadzie smaczku i dlatego mam motylki w brzuchu gdy slyszę "OJA" x)
A jakie monojęzyczne gramatyki byście polecali?
>Trudno jest dostać się do 2 etapu?

Wtrace swoje 3 grosze: latwiej napisac mature na 100% niz dostac sie do 3. etapu ;-)
Tylko skąd brać pomysły jakich 'dziwacznych' słówek można się spodziewać? :)
1. Doradzam przerabianie testów z OJA z lat poprzednich.
2. Wszelkie książki na słownictwo na poziomie CAE i CPE :)
3. Czytać, czytać, czytać co się da po angielsku... :)
100x łatwiej :)

Swoją drogą, zawsze mnie zastanawiało, na jakim poziomie stoją poszczególne etapy - Proficiency czy wyżej?
To nie tak działa. To jest raczej inna płaszczyzna.

Krzyżanowski jest ponad wszystkim... pamiętajcie.
oglądaj filmy w oryginale, gdy tylko nie rozumiesz jakiegoś słówka zatrzymuj się i wynotowuj. rzeczonej 'chochli' i paru innych ciekawostek tak się właśnie nauczyłem :)
Jasne. A Wielki Brat patrzy.
Z tego co się orientuję - to rzeczywiście inna płasczyzna.
Ten egzamin ma być "wysoce selektywny". Dlatego nie umieszcza się tam pytań, zagadnień o średniej mocy dyskryminacyjnej (tzn. takich które połowa zdających zna, a połowa nie), ale rzeczy bardzo elitarne: wyjątki z "Grammar in Context" Hugh Gethina, trudne słownictwo, zagadnienia kulturowe, model trybów warunkowych Krzyżanowskiego, pułapki interferencji języka ojczystego (polskiego) w tłumaczeniu.
Wszyscy narzekamy na Pana Ka, ale prawda jest taka, że kiedy przejdzie na zasłużoną emeryturę, Olimpiada straci całe "jajo"...
A olimpiada zbliża się wielkimi krokami...
!!

A tutaj jakoś cicho.
No właśnie, nawet bardzo cicho, rzekłbym...
Jak wrażenia na 2 tygodnie przed?
lekki stresik... bo wiem, że mam jeszcze trochę czasu żeby się ewentualnie jeszcze czegoś nauczyć, ale, hmm... jestem leniem:D rozwiązywałam te z poprzednich lat i doszłam do wniosku, że z roku na rok są coraz trudniejsze... tyle mojego wywodu, zobaczymy niedługo:D
Ja idę, bo jest duża możliwość, że bd miała wtedy lekcje fizyki :D
Ale ogólnie to cieszę się że nie muszę się tak przejmować jak Wy ;) Teraz sobie popatrzyłam na teścik z roku ubiegłego roku i jest taki hmm... trudny? ;P Ogólnie nauczę się słów z poprzednich lat i na tym skończę :)
Bardziej mnie tam olimpiada z fizyki zajmuje, hehe :P
Oj to się pocieszyłam, bo juz się bałam że to tylko ja tak na nią zlewam z góry na dół... ;PP
mock ze słownictwa, specjalnie dla was :p

http://www.speedyshare.com/363779570.html
usuń to gówno koleś i zastanów się odrobinę !
bez emocji, to nie wyciek z olimpiady tylko efekt mojego niemienianiczegodoroboty w pewną niedzielę ;p
powtórzę; usuń to gówno koleś i zastanów się odrobinę...podpowiem ci; choćby nad tym czy można posługiwać się cudzym nazwiskiem dla uwiarygodnienia "swojej niby-pracy" oraz czy określanie zadań mianem testu XXXIV OJA nie budzi zastrzeżeń...
bez przesady. to, ze zamiescil to pod czyims nazwiskiem i jako olimpiada taka i owaka to jego sprawa. jesli poniesie jakies konsekwencje natury prawnej to nadal jego sprawa i tobie czy mnie nic do tego. jest dorosly (albo prawie) i sam odpowiada za swoje czyny.

i piszesz "swojej niby-pracy" jakbys w to watpil :-) a test calkiem wiarygodny, prawda (poza "dosyc podobalo" na moja intuicje jezykowa).
btw. chetnie zobaczylbym odpowiedzi ;-)
hej. weszlam tu przypadkiem, ale pomyslalam ze cos wam tu dopisze ;) ja bylam zapalona olimpiadowiczka ;D, ale na ustnym etapie finalu ta przygoda sie zakonczyla ;) szkoda bo bylo tak blisko, ale dam Wam rade - jesli na serio myslicie o olimp, to popracujcie nad wymowa. Strasznie duza wage przywiazuja do tego. W dodatku na ustnej czesci finalu wynik mnozyli x9, a z pisemnego tylko x1. Heh wtedy mnie ta olimp troche zalamala, ale studia i tak mamm takie jak chcialam (anglistyka na Poznanskim UAMie) i jestem z nich bardzo happy, a CPE do ktorego sie przygytowywalam udalo mi sie zdac na A. Wiec nie stresujcie sie tak olimpiada, bo prawda jest taka, ze bardzo duza role gra w niej przypadek i szczescie, i jesli sie odpada, to wcale niekoniecznie dlatego, ze jest sie gorszym. Takze traktujcie to jako zabawe, zwlaszcza ze podczas przygotowywania sie do OJA nauczycie sie mnostwo fajnych rzeczy ktore pozniej nieraz moga sie przydac. Powodzenia wszystkim :)
Oj, nie ma się czym denerwować, zawsze to można się sprawdzić przed olimpiadą :)
A gdyby ktoś wybitnie nie miał co robić: 265-elementowy test z wisielca czeka na was.

http://www.speedyshare.com/files/19292510/vocab.pdf

klucz: http://www.speedyshare.com/files/19292513/vocab_klucz.pdf
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 288
poprzednia |

« 

Nauka języka

 »

Matura