Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 288
bo rzeczownik 'muscle' we frazie 'muscle pain' wystepuje tutaj jako przymiotnik, a w takich przypadkach zazwyczaj musi on byc w liczbie pojedynczej (poza nielicznymi wyjatkami)
>Dobra, ale chodzi mi o to, dlaczego "muscle pain" jest OK, a "muscles
>pain" już nie? Przecież chyba mięśnie nie są niepoliczalne?

miesien jako czesc ciala, ktora wprawia w ruch np. twoja reke jest policzalny (po smierci jest latwo pokroic czlowieka i go rozczlonkowac na wszystkie jego skladniki w celach edukacyjnych, na przyklad)
miesien jako masa miesniowa jest juz rzeczownikiem niepoliczalnym (taka sama analogia wystepuje przy wlosach - kepa wlosow niepol.; wlos z kepy wlosow - pol.)

stad, gdy mowimy o bolu miesni (doslownie bolu miesniowym) to uzywamy tej formy, o ktorej wspomina pakk
>2. Dlaczego "Most of them recognize the importance of foreign
>languages even if they don't speak any of them." jest źle?

nie jest zle, tylko nie jest rozwiazany konkretny problem wyszczegolniony w odpowiediach - emphasis poprzez uzycie reflexive pronoun 'themselves'

>3. Czemu "As regards the aerial, Mayour Griggs chose the worst place
>for it of the possible ones." jest źle?

w odpowiedziach jest 'of ALL possible ones', a 'of the possible ones' znaczy imo dokladnie to samo - ja bym to zaliczyl.

>4. Gdzie jest błąd w "Once the number of contestants is known, a
>meeting to decide on the tactics will take place."?

moim zdaniem ok - mimo ze inaczej niz w odpowiedziach, problemy tamze wyszczegolnione sa rozwiazane

>5. Jaki jest błąd w "In his long and honorable career as the city
>mayor he never tried telling the public what it wanted to hear."?
>Powinno być "had wanted"?
tried to tell
to nie ma nic wspolnego z policzlanoscia
rzeczowniki uzywane jako przydawki z reguly wystepuja w liczbie mnogiej.
muscle pain
lung disease
bank manager - w jakim sensie 'bank' mialby tutaj byc niepoliczalny?
>rzeczowniki uzywane jako przydawki z reguly wystepuja w liczbie
>mnogiej

rozumiem, ze sie przejezyczyles

to nie tak - ja chcialem pokazac roznice pomiedzy 'muscle' jako niepoliczalny rzecz. a 'muscle' jako 'policzalny rzecz.

oczywiscie, ze w przydawce mamy forme l.poj. rzezownika
>rozumiem, ze sie przejezyczyles

jasne - na szczęście przykłady wyjaśniają to za mnie.
>jasne - na szczęście przykłady wyjaśniają to za mnie.

and good for you, buddy
ja też zdobyłam 44 i mam nadzieję, że to wystarczy na kolejny etap :)
wie ktoś kiedy będą oficjalne wyniki?
czy 36 wystarczy?
Czy po wysłaniu prace w Poznaniu są jeszcze weryfikowane/sprawdzane ponownie? Ktoś spotkał się z sytuacją, że zabrano mu/dodano punkty?
Prace są sprawdzane ponownie, ale chyba rzadko występują duże rozbieżności w punktacji. Mi się nie zdarzyło :)
Wyobrażam sobie, że prace na granicy potencjalnego progu są skrupulatnie weryfikowane przez Adwokata Diabła alias Pana Ka lub jego ludzi, jeśli są jakieś problemy z ustaleniem, gdzie ustawić poprzeczkę albo kogo przepuścić, a kogo odfiltrować. Oczywiście, to czyste domysły - wszyscy dobrze wiemy, że to, co się dzieje w Poznaniu, zostaje w Poznaniu... ;)
Mogę za to powiedzieć, że na etapie centralnym na 100% zdarzają się zmiany w liczbie przyznanych punktów - w zeszłym roku spadłam w rankingu o kilka oczek, bo już po oficjalnym "wywieszeniu" wyników na stronie WWW Instytutu komisja obniżyła mi wynik.
czy ma ktoś z Was książkę pana K. "Testy olimpiady języka angielskiego"?. Coś mi śmierdzi ta książka - straszne banały w porównaniu z testami faktycznymi tam się znajdują ;o
i stwierdziłam, że może mnie wezmą - mam 42 punkty, a kiedy Lublin poda tę listę czy co, to może być za późno na przygotowania :)
>i stwierdziłam, że może mnie wezmą - mam 42 punkty, a kiedy Lublin
>poda tę listę czy co, to może być za późno na przygotowania :)

Mhm. Poznań upublicznia listę uczestników II etapu w połowie grudnia, więc bierne czekanie na wyniki to w zasadzie oddanie meczu walkowerem ;)
"Testów OJA" nigdy nawet nie miałam w ręku, chociaż chyba kiedyś o tym słyszałam i nawet próbowałam kupić - mam za to żółty zbiorek "100 testów z gramatyki angielskiej", który jest całkiem sensowny, ale mimo to nigdy nie udało mi się dobrnąć nawet do połowy :)
też mam ten zbiorek :) i też do połowy nawet nie dobrnęłam, ale jest całkiem ok, zwłaszcza tłumaczenia :)
A już myślałam, że to mój brak silnej woli spowodował, że wciąż tkwię gdzieś w 1/3 sławetnej żółtej książeczki, choć posiadam ją od miesięcy. Ha! To nie we mnie, lecz w "100 testach..." tkwi problem!
*uśmiecha się z satysfakcją, po raz kolejny udowodniwszy, że jej lenistwo jest całkowicie usprawiedliwione*
lenistwo nigdy nie jest :)
Wiem, wiem :) Tak tylko sobie mówię w sobotnie popołudnia, kiedy wreszcie mam czas, żeby zająć się czymś ciekawszym niż nauka biologii/fizyki/innego niezwykle fascynującego i życiowo przydatnego przedmiotu, ale tak straaaaszliwie mi się nie chce... :)
Ja mam 41pkt i zastanawiam sie czy sa jakies szanse na drugi etap.Niby w zeszłym roku prog wynosił 30 pkt, ale test był trudniejszy.A czy wie ktos moze czy komitety okregowe rzeczywiście sprawdzaja jeszcze raz prace? Słyszalam,ze sprawdzaja tylko te z najwyzszymi notami.
dziwne, zeby wierzyly na slowo. jesli juz, to by sprawdzaly tylko te prace blisko progu, a nie z najwyzszymi wynikami.
Dzwonili już do kogoś do szkoły, że przeszedł?
W okręgu gdańskim wyniki zostały już podobno rozesłane do szkół i powinny przyjść lada dzień. Napiszcie, kiedy będzie wiadomo coś u was.:)
Szczególnie jaki próg jest ;]
Szkoda, że nie zamieszczają wyników w Internecie...
ja mam książkś Testy Olimpiady itd dr K.

upload nastąpi dzisiaj :D

100 testów na grammar też posiadam, jeżeli ktoś chętny to służe :P
http://www7.speedyshare.com/data/4[tel]/19688789/74128924/100%20grammar%20tests.pdf
upload nastąpił :P
niestety nie chce mi się ściągnąć, jakby juz tam tego nie bylo, a bardzo mi zależy na tych dwóch ksiazkach. czy mogłabyś wysłac mi to na maila [email] ? byłabym niesamowicie wdzięczna :)))
Temat przeniesiony do archwium.
181-210 z 288

« 

Nauka języka

 »

Matura