Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 288
Cześć!

Słuchajcie! Ja miałem 35 punktów. Moja praca została wysłana do komisji, kazali wysyłać od 30 punktów. Myślicie, że podniosą próg ? W zeszłym roku dziewczyna z mojej szkoly miała równo 30 i przeszła. Mam nadzieje,ze tego nie zrobią. Co mówią o tym Wasi nauczyciele ? Co Wy o tym myślicie ?
przeczytaj caly watek to sie dowiesz.
Śledze ten wątek od początku, ale jeszcze chyba nikt nie napisał niczego konkretnego odnośnie progów.
Też miałem 35 pkt. Właśnie dzwoniłem do Poznania - próg w tym roku wynosi 39 pkt.
39? To pewne?
Przeszłam! :D

A dokąd właściwie się dzwoni z takim pytaniem? Do Instytytu Anglistyki czy do jakiejś komisji...? Nie uwierzę, dopóki sama tego od nich nie usłyszę :P
To próg dla całego kraju, czy jakiegoś regionu?
Dla kraju. Właśnie zadzwoniłam do komitetu i pani, która najwyraźniej od dłuższego czasu odbiera telefony z tym samym pytaniem, zmęczonym głosem poinformowała mnie, że próg wynosi 39 punktów.

rewelacyjny prezent gwiazdkowy :D
A te prace, które się wysyłali to jeszcze raz sprawdzali i punktacja mogła ulec zmianie, czy brali jak w szkołach ocenili?
Tego nie wiem, ale nie spotkałam się z sytuacją, by komuś zmieniono wynik.
A szkoda, bo wydaje mi się, że jeszcze kilka punktów mogłoby mi dojść, gdyby moją pracę tam sprawdzili :)
hura :D!
też przeszłam! :D
Gratulacje wszystkim, którzy przeszli :)

A czy ktoś wie, czy te prace w ogóle są poddawane jakiejś weryfikacji i powtórnemu opunktowaniu po wysłaniu? Bo słyszę bardzo różne opinie. Wiem, że punktacje z reguły (/właściwie nigdy) się nie zmieniają, ale czy te prace ktoś jeszcze ogląda, czy biorą punkty "jak leci" z tych ocen, które były wysłane ze szkoły?
Do kogoś do szkoły w świętokrzyskim/małopolskim przyszły wyniki?
Nie wiem jak w Małopolsce, ale moja szkoła w okręgu gdańskim jeszcze nie ma - a przynajmniej nie poinformowała uczniów o wynikach.
ja jestem ze swietokrzyskiego i nie wiem nic o tym, żeby ktoś informowal moją szkołę. jak na złość mialam 38 punktów :/
Spokojnie, ja miałem 37 i cicho licząc na to, że jeszcze raz sprawdzali te prace i kapną mi te dwa punkty (bo IMO jest z czego) codziennie po kilka razy sprawdzam, czy aby na stronie nie pojawiła się lista :) Napiszcie proszę, jak ktoś się dowie oficjalnie, że przeszedł. Termin jest do 20. grudnia, więc teoretycznie w piątek już powinni dzwonić, bo dwudziesty wypada w niedzielę. Dziwna sprawa, że nawet Ci najlepsi nie zostali jeszcze poinformowani.. Pozwala mi to mieć nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone ;)
17.12.ogłoszono wyniki i oficjalnie potwierdzono kto ile punktów uzyskał oraz czy zakwalifikował się do następnej części olimpiady; we czwartek otrzymaliśmy pismo z komisji -> 3 osoby ze szkoły, które uzyskały 40, 42 i 44 pkt. przeszły do II-go etapu.
U mnie wyniki były 15 grudnia. Przeszli wszyscy mający 39 punktów i wyżej.
Proszę o wytłumaczenie, czy i jaka jest różnica między słówkami PREVIOUS i FORMER. Chodzi mi o użycie ich w jednym ze zdań w tegorocznej olimpiadzie - 'Judy's _____ gave her too much homework.' (Poprzednia nauczycielka Judy zadawała za dużo pracy domowej)
'previous' oznacza 'poprzednia/byla' wedlug jakiejs kolejnosci
'former' oznacza 'dawna/byla', i nie podlega zadnej kolejnosci
'wedlug jakiejs kolejnosci' - nie rozumiem tego
x1 ---- x2 ---- x3 ---- y(obecna nauczycielka)
x1/x2/x3 - former nauczycielki
x3 - previous nauczycielka w stosunku do y
x2 - previous nauczycielka w stosunku do x3
x1 - previous nauczycielka w stosunku do x2
jest różnica między 'a previous' i 'the previous'
okej, w takim razie nawet z tą różnicą czy błędem będzie 'Judy's former teacher... ' ?
no tak - bo po co odnosic sie do jakiejs dawnej nauczycielki, skoro mamy na mysli te nauczycielke, ktora byla przed obecna nauczycielka - czyli 'previous teacher'
Hej wszystkim,
jak wygląda sytuacja z lekturami. Musimy przeczytać ich aż 6, to chyba dużo. Mam w związku z tym pytanie do starych wyjadaczy OJA, jak wygląda egzamin ustny co do lektur?
Pytają o treść (bezsens...), o nasze wrażenia? Ogólnie chodzi mi o to czy trzeba zakuwać treść książki czy można sobie pozwolić na umiejętne lanie wody i zgrywanie podnieconego humanisty.
Pozdro dla wszystkich i Merry Xmas
ŁS
Witam! Jestem z Podkarpacia. Wyniki do mojej szkoły przyszły z Lublina chyba 15 grudnia br. Dostały się 3 osoby z mojej szkoły!!!
Wesołych Świąt wszystkim!!!!
a do drugiego etapu nie nalezy przygotować po 2 powieści, po jednym dramacie wymienne na po 2 poetów? ja na razie mam opracowanych 2 poetów - zresztą moich ulubionych i jedną książkę. jak popatrzyłam na lektury z ubiegłych lat i zobaczyła woolf, plath, nabokova czy salingera, to się popłakałam ze złości prawie, bo to 4 moich uochanych pisarzy i te książki znam na pamięć, a teraz o____O
Wydaje mi się nie wymiennie, 2 dramaty i 2 poetów, no i 4 powieści, czy nie mam racji?
Nie mogę sobie wyobrazić egzaminu - skoro jest tyle lektur do wyboru, to jaką mam pewność, że nie zapytają mnie akurat z tego, czego nie czytałam? A może najpierw pytają, co się czytało?
Na pewno pytają. I na 100% albo 2 poetów albo 6 lektur.
Mnie najbardziej interesuje sam wygląd tego egzaminu - czy np. będziemy musieli odpowiadać na ich pytania czy zwyczajnie się wypowiedzieć, pokazać, co się podobalo, etc. I przede wszystkim gryzie mnie to, jaki będzie egzamin z kultury albo historii - czy sztuczne pytania o daty czy raczej mamy sami poprowadzić wykład na temat jakiejś wojny :/ Poza tym bardzo chciałbym wiedzieć czy tak w ogóle możemy mieć 100% pewności że zapytają nas o nasze lektury czy raczej na chybil trafil i możemy byc zapytani np. z takiej historii, co nam raczej na dobre nie wyjdzie (już zafascynowałem się frostem i heaney'em :)
Temat przeniesiony do archwium.
211-240 z 288

« 

Nauka języka

 »

Matura