jak tam olimpiada?

Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna
To ile w punktów będzie trzeba, aby się dostać dalej, jak sądzisz?
ja zdobylem 38 pkt, przy czym jest to 3 wynik w mojej szkole i nie uwazam, zeby byl to wynik rewelacyjny - w zasadzie te bledy, ktore popelnily wynikaly raczej z nieuwagi niz z niewiedzy;

w zeszlym roku podobno prog wynosil 40, wiec licze na to, ze w tym troche go obniza, chociaz jezeli nie przejde to plakac nie bede - jestem dopiero w 1 klasie, wiec bede mial jeszcze 2 podejscia przed soba
Ja miałem to samo - straciłem jakies 5 punktów z nieuwagi. Jeden raz miałem dobrą odpowiedz, ale ją , nie wiedzieć czemu, skreśliłem :)
ja mam takie male pytanko dotyczace chyba doslownie pierwszego zdania do tlumaczenia na olimpiadzie
tam bylo o jakims gosciu za kierownica czerwonego ferrari no i ja napisalam ze behind the wheel
zaraz po olimpiadzie nauczycielka powiedziala, ze to przeciez typowo polski zwrot i ze nie mozna tego tak tlumaczyc (w kluczu podobno jest at the wheel) i ze ona bedzie uznawac driving
nie dawalo mi to spokoju i sprawdzilam w oxford wordpower i tam bylo at the wheel, a jak pozniej jeszcze zobaczylam w cambridge to bylo: I never feel safe with Richard at/behind the wheel (= driving).
no wiec co o tym myslicie? bo ja jak na razie to tylko zdolalam sobie wyrobic sle zdanie o tej psorce i ciesze sie, ze mnie nie uczy, bo jesli ja i te slowniki mamy racje, to ona chyba powinna sie douczyc idiomow, chociaz nie chce jej umniejszac jej wiedzy, w koncu tak dobrze jej nie znam
a i jeszcze jeden komentarz do sytuacji: na kursie ang w profi spotkalam kolezanke z mojej szkoly, ktora uczy wlasnie ta psorka, no wiec zapytala mnie, kto mnie uczy i jak jej powiedzialam kto, to ona na to: to macie niski poziom, nie? ... ja bym sie zastanowila... no ale to takie moje skromne zdanie, musialam sie z kims podzielic, bo to za mna chodzi... mam nawet lekka satysfakcje po tym, jak to sprawdzilam, ale ogolnie olimpiada poszla mi tak sobie... zawsze moglo byc lepiej... w przyszlym roku znowu bede probowac, choc nie licze na wiele, na tych testach liczy sie precyzja... co z tego, ze umiem dobrze gadac po angielsku?
pozdrawiam wszystkich, ktorzy w tym roku zmagali sie z ta olimpiada
aha i jeszcze jedno... w koncu ja i ta dziewczyna jestesmy na tym samym poziomie na tym kursie, to cos chyba znaczy, nie?
nie zrozumcie mnie zle, ja nie chce sie wywyzszac, sama zdaje sobie sprawe z tego, ze jeszcze wiele nauki ang mnie czeka, bo choc umiem, tak uwazam, sie komunikowac, to niuanse tego typu i slownictwo 'olimpiadowe' moja najmocniejsza strona nie sa...
'at the wheel' oczywiście muże być!!! Przecież tak jest w kluczu!!! Jakaś ona jest chyba, za przeproszeniem, poj*****, ta cała psorka - tacy ludzie powinni byc rozszczeliwani!! :)
obie formy sa dobre 'behind the wheel' i 'at the wheel'.

Powiem szczerze, ze ja napisałabym 'behind the wheel'

Sprawdzałam kilka olimpiad i owszem, jest klucz z podanymi odpowiedziami, ale równiez następujące zdanie:

"In open-ended questions the answers given in the key ane not the only possibility. When marking the test, ALLOW YOUR COMMON SENSE to decide whether or not to accept a student's answer.'

Ja bym to uznała.
To tyle, pozdrawiam :))
Ja mam wrażenie , że w ogóle oni to źle zrobili : powinni podać PRZYNAJMNIEJ 2 wyjścia w każdym podpunkcie (jeżeli są) .Ja osobiście ,gdyby nie to ,że nauczyciel pokazał mi pracę ,straciłbym nawet spora sumę punktów.
Wiecie może czy uznają krętą drogę jako curved? Nie może mi kilka rzeczy dać spokoju, a jeszcze nie wiem jaki mam wynik.Jeśli tego nie ma w kluczu to u mnie w szkole tego nie uznają,ale jak myślicie - to je poprawne czy nie?
raczej nie uznaja
Jak myślicie od ilu punktów będą w tym roku przyjmowali?Od 40 czy obniżą próg?Mam nadzieję, że obniża do ok 37,bo mi trochę brakło do 40.W tym roku była wg was trudniejsza czy łatwiejsza ta olimp w porówn do zeszłych lat?
Miejmy nadzieje, ze od 37:)
te kreta droge napisalam "winding" ==
kręta droga może być tak:

twisting, twisty, winding road
a wiecie jak jest w markscheme?
'curvy road'
no na razie.. kto tego w ogole uzywa?!
Wie ktos moze, ile trzeba punktow do etapu okregowego?
prog 35 pktow
Ale moglbyc mi powiedziec, skad masz te informacje?

Dzieki
hmmm... nop, u mnie dopiero 2 XII... zobaczymy jak pojdzie... a jaki byl temat przewodni? :D
W kluczu jest "at the WHEEL" a oni przyznaja punkty za wyrazy napisane wielkimi literami, przynajmniej tak jest napisane w kluczu
Temat przeniesiony do archwium.
31-50 z 50
| następna

« 

Pomoc językowa