(advanced)Grammar in use vs Advanced Language Practice

Temat przeniesiony do archwium.
Siema!
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie książkę do samodzielnej nauki angielskiego. Moim celem jest przygotowanie do matury rozszerzonej jak i późniejsza nauka.
Zastanawiałem się nad:
English grammar in use/Advanced grammar in use[Murphy], a Advanced Language Practice(ew. FCE?)[Vince]
I tu moje pytanie, jakie książki polecacie, czy ww są dobrym wyborem, która z nich jest lepsza? Czy poradzę sobie z tymi lepszymi częściami książek(advanced), w dużym stopniu różnią się od tych z niższym poziomem? Proszę o opinię, szczególnie tych którzy mieli styczność z tymi książkami, jak się czujecie po ich przerobieniu, jak wygląda sprawa z ćwiczeniami(za dużo, w sam raz, za mało)?
Za wszystkie komentarze dziękuje!
Pozdrawiam i skoro już nie długo święta więc Marry Christmas!:)
mała pomyłka English grammar in use*[MURPHY]*/Advanced grammar in use*[HEWINGS]*
Moim zdaniem lepiej byłoby wybrać Vince'a, a to z tego względu, że ćwiczenia w nim bardziej niż w Hewingu przypominają te maturalne z części leksykalno-gramatycznej. Nie wiem, jaki jest Twój poziom języka, ale są to już dość trudne książki, wybiegające poza poziom matury rozszerzonej. mam obie w domu i z obiema pracowałam; wolę Vince'a, choć Hewing ma bardzo fajnie i przejrzyście opracowane i wytłumaczone kwestie gramatyki - tego w Vince nie znajdziesz, chyba nawet zastrzegł to w przedmowie, że już zakłada jakąś tam znajomość reguł gramatycznych. Jesli nie jesteś na poziomie co najmniej B2+, to będzie Ci ciężko z nimi pracować, no chyba że myślisz jednak o Vince FCE. Bardzo dobra pod kątem przygotowań do zagadnień gramatycznych do matury jest też "Use of English" Virginii Evans.