Podręcznik do nauki angielskiego.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć, chciałbym o coś zapytać.
Nie znam dobrze angielskiego, i nie mam też codziennego kontaktu z komputerem tak więc kursy na CD odpadają.
Możecie mi polecić jakiś dobry kurs podręcznikowy od poziomu A1 do B1, i żeby wszystkie polecenia były po angielsku, ogólnie cały podręcznik w tym języku?
Albo chociaż podajcie mi jakieś wydawnictwa angielskie, bardzo was proszę.
Bo ja znalazłem na niemieckiej stronie Langenscheidt takie fajne kursy ale w wersji niemieckiej, ogólnie one do mnie przemawiają ale czy to dobry pomysł? Znam niemiecki, ale czy to dobry pomysł aby uczyć się angielskiego poprzez niemiecki?
Jeden chłopak kiedyś mi to odradzał bo stwierdził że to podobne Języki i nie należy się tak uczyć.

Bardzo proszę o pomoc?
widzę, że moja odpowiedź jest trochę spóźniona, ale może ją jeszcze przeczytasz, albo ktoś inny z niej skorzysta. moim zdaniem, nauka angielskiego poprzez inny język jest bardzo dobrym pomysłem. zmuszasz wtedy mózg do większego wysiłku, na początku może to być nieco męczące, ale dobrze działa na głowę, utrwalasz sobie i porządkujesz wiedzę nie tylko z angielskiego ale też a niemieckiego. moim zdaniem nie ma mowy aby mylić ze sobą te języki, bo mimo, że oba są germańskie, są bardzo od siebie różne. ja najpierw uczyłam się francuskiego, potem za pomocą francuskiego - angielskiego, a teraz za pomocą obu - niemiecki. polecam !
Bardzo dobra sewria English Ulimited, fajnie podzielona struktura między gramatyką i speaking