False beginner - samodzielna nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem tzw. false beginner. Języka angielskiego uczę się od 7 roku życia, w chwili obecnej mam 19 lat. Na marginesie dodam, że maturę zdałem w roku 2011, więc mój zapał do języka nie jest chwilową presją matury - zresztą i tak byłoby już za późno. Matura z języka angielskiego została zdana na poziomie podstawowym, egzamin pisemny 49/50 pkt, egzamin ustny 19/20 pkt.

Zależy mi na bardzo dobrej jakości materiałów audio, mile widziana transkrypcja fonetyczna wyrazów, gdyż bardzo ułatwia naukę prawidłowej wymowy.

Czy ktoś może mi polecić materiały, które pozwolą mi na uzupełnienie braków i jednoczesny dalszy rozwój? Czy powinienem się koncentrować wokół kursach typu audio jak te publikowane przez wydawnictwo Edgard czy Nowela (assimil)? A może lepiej wybrać klasyczne repetytorium np. maturalne i z niego skorzystać? Może skupić się na wybraniu jakiejś serii tradycyjnych podręczników i spróbować samodzielnej nauki właśnie przy ich użyciu? Co sądzicie na temat multimedialnych form nauki takich jak SuperMemo czy eTutor?

Reasumując proszę o jakieś rady, polecenie jakiś materiałów, z których mogę korzystać. Prawdę mówiąc, bardzo zależy mi na poprawnym korzystaniu z języka, a nie tylko na osiągnięciu płynności jeśli chodzi o zdolności komunikacyjne. Wskazywałbym tu trochę na ciekawość i chęć poznania reguł jakimi rządzi się dany język.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Nie mnóż wątków. Poczekaj kilka dni.