Poszukuję podręcznika do podszlifowania (opis)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

uczyłem się angielskiego praktycznie od 1 klasy podstawówki, poprzez gimnazujm a następnie w liceum
trafiłem do 3 letniej klasy językowej z językiem angielskim. Niestety średnio przykładałem się do lekcji
można powiedzieć że byłem uczniem "trójkowym". Poprzez rozszerzony tryb nauki tego języka nieco namieszało mi to w głowie (wprowadzenie wszystkich czasów, pojęć itp.) Teraz kiedy jestem już 1 rok po skończeniu liceum, chciałbym sobie wszystko poukładać, unormować.

Poszukuję jakiegoś sprawdzonego dobrego podręcznika, do samodzielnego praktykowania i nauki.
Dosyć często oglądam angielskie programy, w większości nie mam problemu ze zrozumieniem kontekstu ale często brakuje mi słówek, chciałbym coś powiedzieć ale nie wiem jak. Mam tez problem z czasami przyszły, przeszły, teraźniejszy.

Proszę o polecenie jakiegoś podręcznika/ćwiczeń które pomogą mi pod-szlifować język i pozwoliły by na prowadzenie swobodniejszej rozmowy.
Cytat: Janicki329
pod-szlifować

Nie przyszłoby mi do głowy, że to słowo można napisać w ten sposób. A jednak.
edytowany przez zielonosiwy: 03 cze 2016
Tak mi doradził prawy przycisk myszy, a wcześniej zostało podkreślone na czerwono.

Dziękuję za rade odnośnie książki JAK SAMEMU NIE ZNAJDZIESZ TO NIC NIE ZNAJDZIESZ

pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować pod-szlifować
Poszukuję podręcznika dla ucznia używanego English File Intermediate Plus third edition.

« 

Nauka języka