Podręcznik/repetytorium/książka do utrwalania gramatyki

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,

Piszę bo jestem w trakcie poszukiwań zbiorów zadań z zagadnień gramatyki języka angielskiego.
Idealnym byłoby coś podobnego do tych worksheetów (http://farmacia.unich.it/farmacologia/didattica/inglese/worksheets.pdf) - czyli tylko powtórka gramatyki, bez teorii, bez słownictwa.

Jeśli ktokolwiek zna jakiś podręcznik który by się nadawał, bardzo proszę o odpowiedzi.
Cześć,

Poleciłabym serię Grammarway. Tam co prawda jest też teoria, ale sam zbiór zadań bez żadnych wyjaśnień będzie Ci ciężko znaleźć. Chyba, że jakieś testy...Tylko że tam raczej znowu nie będzie podziału na zagadnienia...
Dzięki za sugestie! Zerknąłem na Grammarwaya i jest świetny jeśli chodzi o ilość zadań. Jeśli ktoś kojarzy coś podobnego pod kątem gramy to będę wdzięczny.
To jeśli spodobał Ci się Grammarway, mogę polecić jeszcze "English Grammar in Use" Murphye'go. Działa na podobnej zasadzie co Grammarway :) Pozdrawiam ;)
Spotkałam się z dobrą opinią na temat tego autora: Matasek Maciej. Jedną z jego podręczników jest : ''Ćwiczenia i Testy Gramatyczno-Leksykalne''. Sprawdź, poszukaj opinie, może będzie Ci odpowiadać.
Ja mam chyba 1 lub 2 podreczniki w pdf, ale mój poziom jeszcze jest za niski na te książki. Trzymam je na później.


Super jest: ''Korepetycje 1'' i Korepetycje 2'' Andrzej Michalski. Tu jest trochę teorii i ogromna ilośc testów sprawdzajacych. Autor też ma swoją stronę internetową i opis tych podręczników. Poczytaj. Ja własnie przerabiam 1-kę. Może Ci podpasuje.

Pojawił się niedawno podręcznik jako dodatek do gramatyki w postaci samych ćwiczeń:

''Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego
Testy gramatyczne i leksykalne. Poziom A1-C2''
Wiśniewska Katarzyna, Wypych Samanta, Nowak Aneta

Są to jakieś propozycje, ale sam musisz powertować, poczytać opinie i coś wybrać.
Może ktoś jeszcze coś zaproponuje.
Powodzenia.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie