Podręcznik do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, szukam książki która pozwoliłaby na podniesienie moich umiejętności z języka. Mam 18 lat i w zasadzie od zawsze miałem angielski w szkole więc jakieś podstawy zdobyłem, jednak nie jest to zbyt wiele. Od roku mam też zajęcia z native speakerem i ta forma nauki bardzo mi się podoba ale czuję, że potrzebuję zdobyć dużo wiedzy teoretycznej. Z tego powodu szukam jakiegoś kursu/podręcznika, który pozwoli mi uporządkować wiedzę którą już mam i zdobyć nową. Próbowałem brać się za różne aplikacje i strony internetowe ale problem ze mną polega na tym, że nie potrafię uczyć się z ekranu. Nie potrafię też samemu wymyślać sobie rzeczy do nauki ponieważ jak tylko zaczynam, to zaraz odczuwam tego bezsens, dlatego chciałbym aby podręcznik narzucał mi to co mam opanować (tak żebym czuł, że jest to potrzebne). Oczywiście wiem, że nawet najlepsze kursy i podręczniki nie zapewnią mi motywacji i wytrwałości. Wspominam o tym ponieważ poprzednie zdania mogłyby wskazywać, że nie jestem tego świadomy ;) Będę wdzięczy za wszelkie propozycje i sugestie.
Pozdrawiam ;)
Sama książka to jest tylko element, niekoniecznie najważniejszy. Jeśli nie jesteś "zielony" w temacie języka angielskiego to szukanie jakiegoś samouczka (bo tylko tego typu książki mi się nasuwają) byłoby niepotrzebnym krokiem w tył. Skoro masz zajęcia z native speakerem to jesteś na bardzo dobrej drodze, ponieważ obcujesz z żywym językiem, a bez konwersacji nie ma skutecznej nauki żadnego obcego języka. Książki nie szukaj, bo ona nie jest żadnym remedium. Szukaj materiałów źródłowych w internecie, bo jest tego masa i za darmo (vlogi, prasa, zagraniczne portale etc.). A jeśli chcesz jeszcze głębiej wejść w praktykę językową to może jakiś wyjazd z immersją? Szkoły takie jak Just Speak organizują takie eventy i coraz więcej osób z nich korzysta, jest to jakiś rodzaj symulacji pobytu w otoczeniu osób mówiących tylko po angielsku. Coś jak Twoje zajęcia z nativem, tylko w wersji 2.0 niejako ;) Potem łatwiej będzie się odnaleźć w większej zbiorowości anglojęzycznej, gdy np. wyjedziesz za granicę.
Dziękuję za odpowiedź ;) Wydaje mi się, że zajęcia z native speakerem są 100 razy lepsze niż zwykłe korepetycje. Problem ze mną jest taki (denerwuje mnie to bardzo), że nie potrafię sobie sam narzucić tego co mam się uczyć. Stąd pomysł z jakimś podręcznikiem ponieważ miałem nadzieję, że znajdę w nim coś typu "program", który będzie mi pokazywał sposób w który mam się uczyć.
edytowany przez BartN4: 31 sty 2017
Ucz sie poprawnej wymowy ... nagrywaj sie na dyktafon na komorce...i odsluchuj i sprawdzaj-YouTube... czat po angielsku ... skype po angielsku . wideokonferencje po angielsku ... w dzisiejszych czasach ...mamy internet ... Ksiazek zadnych ci nie potrzeba! masz kilka stron z CALA gramatyka... ladnie i rzeczowo opisane...slownik masz z wymowa...google ... MASA ZRODEL...!!!!!!!!!!!!!!!!
Ucz sie poprawnej wymowy ... nagrywaj sie na dyktafon na komorce...i odsluchuj i sprawdzaj-YouTube... czat po angielsku ... skype po angielsku . wideokonferencje po angielsku ... w dzisiejszych czasach ...mamy internet ... Ksiazek zadnych ci nie potrzeba! masz kilka serwisow internetowych z CALA gramatyka...fora o angielskiej gramatyce ... ladnie i rzeczowo opisane...slownik masz z wymowa...google ...czlowieku ... przez 1 rok nauczysz sie wiecej niz bys byl w szkole czy na korepetycjach ....

Nie przejmuj sie ,ze nie wiesz czegos z gramatyki! Cala rzecz polega na tym zeby twoj mozg komunikowal jezyk angielski ...

Po pewnym czasie wiesz co oznaczaja slowa BEZ szukania w slowniku i wczesniej ich nie znajac. Ale i tak warto czytac slownik......
edytowany przez big.f00t: 31 sty 2017
Beata Pawlikowska - podróżniczka i pisarka opracowała serie książek p.t. "Blondynka na językach ..."
Trzykropek zastąp nazwą języków (Angielski Brytyjski, Angielski USA, Hiszpański europejski, Hiszpański - łaciński , Niderlandzki...

Niedawno ukazał się jej podręcznik Praktyczny kurs języka angielskiego.

Wszystkie te podręczniki zawierają płyty CD lub Mp3 i opis jej metody, dzięki, której nauczyła się tych języków.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

English only