Samodzielna nauka języka angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Chciałbym podnieść poziom swojego angielskiego. Obecnie waha się między B1 i B2. W ciągu miesiąca chciałbym opanować język do takiego bardzo stabilnego poziomu B2 i później będę myślał o C1. Ale do rzeczy, zapisałbym się na jakiś kurs stacjonarny, ale niestety mam nieregularne godziny pracy i ciężko byłoby to pogodzić. Pomyślałem może o jakiś książkach lub kursach online. Nie chodzi mi o żadne certyfikaty, kwitki, papiery tylko o wiedzę praktyczną. Po części chciałbym się też przygotowywać do egzaminu FCE, bo możliwe, że na początku przyszłego roku do niego przystąpię (ale to nie jest mój główny cel). W ramach nauki języka zacząłem oglądać filmy tylko i wyłącznie po angielsku (z napisami angielskimi) i słuchać jakieś audycje angielskie. Do Was mam prośbę o polecenie jakieś książki, z której mógłbym się sam uczyć na tym poziomie. Zależy mi na sporej bazie z ćwiczeniami. Może polecicie jakiś videokurs?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Rafał.
A gdzie oglądasz i słuchasz nagrań ?
Trzeba miec mnóstwo motywacji i samodyscypliny żeby uczyc sie samemu więc życze powodzenia i wytrwałosci :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego