Email z próbnej matury

Temat przeniesiony do archwium.
5 PKT.
Otrzymałeś/łaś list od znajomych z Wielkiej Brytanii, zaniepokojonych faktem, że od dawna się z nimi nie kontaktujesz. Zredaguj wiadomość, którą wyślesz do znajomych pocztą elektroniczną.

Przeproś, że długo nie pisałeś/łaś
Podaj powód swojego milczenia.
Poinformuj o swoich najbliższych planach.
Obiecaj wkrótce napisać obszerny list.


Hi
I’m sorry that I don’t wrote to you for a long time. I was in hospital and I just can’t do this.
I am going on a trip to Spain tomorrow. I will write a letter with more information soon.
Love
XYZ


Trzeba pisać coś więcej na 5 pkt? Kropki mam zrealizowane, to za bogactwo może dają jeszcze jeden punkt?
Proszę o odpowiedź.
edytowany przez TheWitcher: 09 maj 2012
Cytat: TheWitcher
5 PKT.

Hi
I’m sorry that I don’t wrote (zły czas) to you for a long time. I was in hospital and I just can’t (zły czas - nie mogłem pisać) do this.
I am going on a trip to Spain tomorrow. I will write a letter with more information soon.
Love
XYZ


Trzeba pisać coś więcej na 5 pkt? Kropki mam zrealizowane, to za bogactwo może dają jeszcze jeden punkt?
Proszę o odpowiedź.

na 5 nie trzeba pisać więcej. Tu (krótka forma użytkowa) nie ma pkt za bogactwo. 4 pkty za info + 1 za popr gramat (nie dostajesz tego punktu, jeśli liczba błędów to więcej niż 25% liczby słów, albo gdy nie przekazałaś dwoch info)
To tutaj i tak bym dostał 5 pkt? Bo mam tylko 2 błędy.

I didn't write
I just couldn't do this
I didn't write. (present perfect)
edytowany przez boy123: 09 maj 2012
I haven't wrote ?
I haven't written
a tak w ogóle to ćwiczysz przed jutrzejszą maturą?? :) ja chyba tez zrobię jakąś próbna maturę, tylko muszę poszukać jakiegoś czytania z odpowiedziami.
Ćwiczę, ćwiczę ;).
Ale trudność sprawiają mi zadania typu wstaw odpowiednią formę, coś w tym stylu.
a to rozszerzenie też zdajesz?:)
Tak.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie