List nieformalny

Temat przeniesiony do archwium.
10 PKT

Proszę o sprawdzenie listu.

Znajoma z Irlandii, która przyjeżdża do ciebie w czasie wakacji,chce w tym czasie wziąć udział w kursie języka i kultury polskiej.Prosiła cię o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kursu.
Napisz list do znajomej, w którym:
wyraź zadowolenie z przyjazdu znajomej i nadzieję, że spodoba
jej się w Polsce,
poinformuj, jaki kurs dla niej znalazłeś/łaś i wyjaśnij, dlaczego
ten właśnie proponujesz
podaj informację o terminie rozpoczęcia kursu i wymaganiach
wobec uczestników
napisz, jak zamierzasz jej pomóc w poznawaniu naszej kultury
i jakie interesujące miejsca pokazać


Dear Cassie

I’m very happy that you come to Poland. I hope you will enjoy your time in Poland.
I found a linguistic course for beginners for you. It’s the best linguistic course of polish language and it will also teach you about polish culture. Better course doesn’t exist in all over the world and that’s why I chosen this for you.
The course starts at 1st of July. You must take a lot of money because it’s very expensive course. You must be punctual in this course, so I suggest you to start training.
I will learn you polish at home and answer your all questions. I will show you many museums and theaters.

Love
XYZ


Raczej przekazałem pełnie informacji- 4pkt
Forma chyba jest zachowana- 2pkt
Bogactwo językowe- nie wiem jak się ocenia, więc zostaiwam puste, może ktoś oceni
Poprawność językowa- tu też nie wiem jak mi poszło.
informacje przekazane - ok.

Forma nie do końca dobra, bo brak wstepu i zakończenia. Musisz mieć tu 5 elementów (zwrot rozpoczynający, wstęp, rozwinięcie, zakończenie, zwrot kończący)

Pamiętaj, że w angielskim przymiotniki odnoszące się do narodowości piszemy z wielkiej litery, więc Polish language, Polish culture, itd.

Policzę ile masz błędów, bo troszkę widzę
I’m very happy that you come (zły czas, dopiero przyjedziesz) to Poland. I hope you will enjoy your time in Poland.
I found a linguistic course for beginners for you. It’s the best linguistic course of polish language and it will also teach you ^ (to lepiej coś dodać) about polish culture. ^ (tu czegoś brakuje - article) Better course doesn’t exist in(niepotrzebne) all over the world and that’s why I chosen (czas)this for you.
The course starts at (zły przyimek) 1st of July. You must take a lot of money because it’s ^ (czegoś brak)very expensive course. You must be punctual in this course (tu inaczej - np throughout the course), so I suggest you to start (I suggest that you start) training. Tu nie rozumiem związku spóźnianie się i ćwiczenie - czego?
I will learn (złe słowo - nauczę cię, a nie naucz się)you polish at home and answer your all questions. I will show you many museums and theaters. w BrE piszemy >theatRE<
I’m very happy that you will come to Poland. I hope you will enjoy your time in Poland.
I found a linguistic course for beginners for you. It’s the best linguistic course of Polish language and it will also teach you many interesting things about Polish culture. A better course doesn’t exist and that’s why I did chosen this for you.
The course starts on 1st of July. You must take a lot of money because it’s a very expensive course. You must be punctual throughout the course, so II suggest that you start training being puncutal.
I will teach you polish at home and answer your all questions. I will show you many museums and theatre.
Ja bym uzyl wciaz inny czas w pierwszym zdaniu. W drugim nie powtorzyl bym POLAND, wystarczy adverb.
Dziękuję za pomoc, ale już nieważne.
Był list formalny na maturze :).
Cytat: TheWitcher
Dziękuję za pomoc, ale już nieważne.
Był list formalny na maturze :).

No i.....jak poszlo?
A propos dzisiejszej matury była taka sobie. List nie był trudny, choc większość osób miała problem określeniem czy to prywatny, czy formalny. ja osobiście pisałem trochę formalniejszym językiem. Wiadomośc tez była łatwa. Problem sprawiło mi słuchanie...
Dobrze mi poszedł list formalny, mimo, że go nie ćwiczyłem.
Rozprawka for and against. Temat- plusy i minusy wybierania samemu przedmiotów, jakich chcemy się uczyć w klasie maturalnej.
Pojęcia zachowane, także jestem zadowolony.
Słuchanie proste, teksty ciekawe i niezbyt trudne.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli ;).

List oczywiście formalny, bo do nauczyciela.
edytowany przez TheWitcher: 10 maj 2012
no to rozprawka nie była taka prosta. Mi słuchanie zawsze sprawiało problemy, muszę ćwiczyć, żeby mi dobrze szło
edytowany przez boy123: 10 maj 2012
Ja się nie uczyłem angielskiego przez całe liceum. W gimnazjum chodziłem na dodatkowe zajęcia i w I klasie LO też, ale wtedy już mi się nie chciało i chodziłem trochę na odwal czasami. Bo w poniedziałki o 18 czy tam nawet 19!... No bez przesady. Kiedyś miałem po 2h, ale tu już po 1h się zanudzałem.

Poćwiczyłem rozprawki tutaj na forum i tyle.
Ze słuchaniem nie mam problemów bo oglądam dużo filmów i seriali po angielsku z napisami polskimi, więc jestem osłuchany. Szczególnie lubię słuchać rozmów brytyjczyków w filmach. Albo irlandczyków, to też mi wpada w ucho.
chciałem napisać , ze temat był łatwy. coś mi się pomyliło
Temat przeniesiony do archwium.