Sprawdzenie tłumaczena

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam prośbę czy mógłby koś rzucić okiem na moje tłumaczenie i zweryfikować jego poprawność byłabym bardzo wdzięczna :)
Tematem mojej pracy była ,,Rehabilitacja chorych po zabiegu pomostowania aortalno-wieńcowego. By-pass”. Na wstępie omówiłam chorobę niedokrwienną serca. Następnie wyjaśniłam co to jest pomostowanie aortalno-wieńcowe. W dalszej części zawarłam: okres przygotowania chorych do zabiegu, powikłania pooperacyjne, informacje ważne dla fizjoterapeuty przed przystąpieniem do rehabilitacji, postępowanie rehabilitacyjne w poszczególnych okresach pooperacyjnych oraz zalecenia dla pacjenta. Rehabilitacja kardiologiczna to wielokierunkowe działanie podejmowane dla osiągnięcia możliwie najlepszego stanu fizycznego, psychicznego i socjalnego chorych, tak aby mogli oni w miarę możliwości, powrócić do pełnienia dotychczasowych ról społecznych i pracy zarobkowej. Obejmuje ona również okres przedoperacyjny, którego celem jest przygotowanie pacjenta do zabiegu. Wczesny okres szpitalny trwa od 7-14 dni. Prowadzony jest w warunkach szpitalnych i ma na celu zmniejszenie ryzyka powikłań wynikających z unieruchomienia pacjenta. Etap poszpitalny wczesny trwa 6 tygodni. Może być prowadzony w warunkach stacjonarnych, ambulatoryjnych lub ośrodkach rehabilitacyjnych. Rehabilitacja ambulatoryjna(późna) powinna trwać przez całe życie i musi stać się elementem życia chorego, jak sen czy odżywianie. Rehabilitacja w tym okresie ma na celu poprawę tolerancji wysiłku, podtrzymanie dotychczasowych efektów leczenia i rehabilitacji, zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby, dlatego ważne jest aby uwzględniała zainteresowania pacjenta.
W podsumowaniu stwierdziłam, że rehabilitacja po zabiegu by-pass zwiększa i utrwala efekty terapeutyczne otrzymane poprzez leczenie zachowawcze, interwencyjne i operacyjne, stanowi integralną część postępowania medycznego.

The theme of my work was ,,Rehabilitation of patients after coronary artery bypass graft surgery. By-pass ". At the outset, I've briefly touched on ischaemic heart disease. Then I explained what is coronary artery bypass surgery. Later concluded: preparing patients for surgery, postoperative complications, important information for the physiotherapist
before rehabilitation, rehabilitation proceedings in the postoperative period, and instructions for the patient. Cardiological rehabilitation is a multi-prongedaction in order to achieve the best possible state of physical, mental and social benefits of patients, so that they can go back as far as possible to existing social roles and gainful employment. It also includes the pre-operative period, the aim of which is to prepare the patient for surgery. The early hospital period lasts 7-14 days. Carried out in a hospital environment and is aimed at reducing the risk of complications arising from immobilization of the patient. Early post-hospital stage lasts 6 weeks. May be carried out in stationary, ambulatory or rehabilitation centres. Outpatient rehabilitation (late) should last a lifetime and must become a part of life the patient, like a dream or nutrition. Rehabilitation in this period is aims to improve exercise tolerance, maintenance of current effects of treatment and rehabilitation, reducing the risk of recurrences of the disease, so it is important to take into account of the interest of the patient.
In summary, I found that rehabilitation after bypass surgery increases and strengthens the therapeutic effect obtained by conservative treatment, intervention and operational, is an integral part of the proceedings.



Oj, czyżbyś nie wiedziała, że każde zdanie angielskie musi mieć podmiot? A może translator nie wiedział?

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa