Post na zagranicznym forum odnośnie ćwiczeń

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
chciałbym się zapytać na pewnym forum zagranicznym odnośnie oddechu w trakcie ćwiczeń i będę wdzięczny za sprawdzenie czy to co sam stworzyłem będzie dla tych ludzi zrozumiałe. Nie jest to nic oficjalnego ale chciałbym wszystko jasno przedstawić. Tłumaczenie nie musi być się zgadzać w 100%, ważne żeby oddać sens. Ja sam jestem o wiele lepszy w tłumaczeniu niż w pisaniu/mówieniu także z odpowiedziami dam sobie radę.

To o czym tutaj piszę dla niektórych może się wydawać dziwne ale są to techniki od dawna stosowane przez trójboistów czy ludzi zajmujących się wschodnimi sztukami walki.

Na początek specjalistyczne zwroty, które trzeba tłumaczyć dokładnie tak jak poniżej:
Power Breathing - Oddychanie Siłowe
Reverse Power Breathing - Odwrotne Oddychanie Siłowe
Naked Warrior - Nagi Wojownik
Power to the People! - Siła dla ludu
Trening z masą swojego ciała - Bodyweight training

Wersja polska:
Witam,
chciałbym się zapytać jednej rzeczy odnośnie Oddechu Siły. Jestem po lekturze Nagiego Wojownika oraz Siły dla ludu, także znam podstawy tej techniki. Daję sobie radę z ćwiczeniami opisanymi w tych książkach odnośnie Oddechu Siły wykonywanymi stojąc, jak np. Odwrotne Oddychanie Siłowe z Nagiego Wojownika (str. 83-85) czy też ćwiczenie rekomendowane przez profesora Zatsiorsky'ego z Siły dla ludu (str. 65). Mam problemy jednak z wkomponowaniem jej w podstawowe ćwiczenia z masą swojego ciała. Do tej pory wszystko robiłem na zasadzie takiej, że w fazie negatywnej robiłem wdech, a w pozytywnej wydech. Teraz jednak chciałbym zamienić to oddychanie na Oddychanie Siłowe.

Będę wdzięczny za rozpisanie mi na przykładzie pompki jak powinno wyglądać Oddychanie Siłowe w trakcie jej wykonywania. Czy ma to wyglądać tak jak poniżej?
1. Przed fazą pozytywną - wdech brzuszny nosem na ok. 75% objętości płuc.
2. W czasie schodzenia zacisnąć odbyt i posyłać napięcie w dół, pchając, jakby chciało się wypróżnić (Odwrotny Oddech Siły).
3. Podczas ruchu w górę wypuszczamy małe ilości powietrza pod dużym ciśnieniem.
4. Na samej górze rozluźniamy zwieracze i ponownie nabieramy powietrza jak w pkt. 1.
5. Powtarzam cykl.

Przepraszam za błędy.

Wersja angielska:
Hi,
I want to ask about Power Breathing. I have read "Naked Warrior" and "Power to the People!", so I know principles about this technique. I can do Power Breathing drills from these books while standing like Reverse Power Breating from Naked Warrior (pages 83-85) or drill recommended by prophesor Zatsiorsky from "Power to the People!" (page 65). I have problems with adding this Power Breathing to basic Bodyweight drills like push-ups. Till now I was doing everything with inhaling during positive and exhaling during negative. Now I want change it to Power Breathing.

I will be thankful if somebody would tell me how I should breath using Power Breathing during push-ups. Should it looks like this?:
1. Before negative - inhale using stomach through nose for 75% lungs capacity.
2. During descending perform an anal lock and send pressure low, just like in bowel movement (Reverse Power Breathing).
3. During ascending release small amounts of air with high pressure.
4. On the top relax anal lock and again inhale just like in point 1.
5. Repeat points 1-4.

Sorry for mistakes in my English.
ogolnie zrozumiale
podstawy = the basics (zamiast principles)
professor
wypadło 'phase' po negative/positive, ascending/descending

sa inne bledy, ale ogolnie jest to zrozumiale

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia językowe