Sprawdzenie zdania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Proszę o zprawdzenie pod kątem poprawności stylistycznej i gramatycznej poniższego zdania:

"However, due to new possibilities of optical pumping by using traditional lasers and laser diodes, investigations on luminescence properties of M-doped materials are focusing on the emission in the visible range at the present time."

W powyższym zdaniu mam przede wszystkim wątpliwości do formy czasownika "to be focus on" (w zdaniu jako are focusing on). Czy taka forma jest poprawna?

Z góry dziękuję za pomoc.
...are focuSED on....
Cytat: szymskur
Witam

Proszę o zprawdzenie pod kątem poprawności stylistycznej i gramatycznej poniższego zdania:

"However, with new possibilities of optical pumping offered by using traditional lasers and laser diodes, investigations on luminescence properties of M-doped materials are currently focusing on the emission in the visible range at the present time."

W powyższym zdaniu mam przede wszystkim wątpliwości do formy czasownika "to be focus on" (w zdaniu jako are focusing on). Czy taka forma jest poprawna?

Z góry dziękuję za pomoc.
Cytat: mg
"However, with new possibilities of optical pumping offered by using traditional lasers and laser diodes, investigations on luminescence properties of M-doped materials are currently focusing on emission in the visible range"

Dzięki mg za pomoc.
Niemniej jednak, nurtuje mnie, dlaczego "due to" zamieniłes na "with"?
Ze zwrotem "However, due to ..." spotykam się na codzień w wielu pracach naukowych.
Czyżby ten zwrot nie był poprawny?
Będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
however nie ma nic wspolnego z due to
due to czesto wprowadza przyczyne czegos negatywnego

« 

Pytania dotyczące języka angielskiego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia