Sprawdzenie wstępu do artykułu

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. :D Jestem nowa na forum więc jeśli zła kategoria to przepraszam.
Mam do napisania artykuł. Problem w tym, że to zupełnie nie mój temat i nie wiem jak się do niego zabrać. Napisałam wstęp taki trochę w formie hmm opowiadania? Nie miałam pomysłu jak zacząć i czy to się w ogóle nadaje. Jeśli, ktoś uważa, że nie to byłabym wdzięczna za jakiś pomysł. :P Zapewne dodam potem, jak napisze resztę artykułu, ale bez wstępu nie ma co zaczynać więc już dodaję:
Pomagałeś lokalnej organizacji w przeprowadzeniu biegu charytatywnego w swoim mieście. Napisz artykuł do szkolnej gazetki, w którym opiszesz, co skłonił cię do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, oraz wyjaśnisz, na co zostaną przeznaczone zebrane środki, aby zachęcić czytelników do wspierania tego typu działań.

A shot, which began the race rang out. They’re running. You can see sweat on their foreheads. They’re quick and motivated. They aren’t running for their own benefit – they’re doing it for Alice – a little girl with heart defect.

Wiecie nie wiem czy to takie trochę , hmm no głupie, nie miałam pomysłu
pierwsze zdanie; zmien czas: 'coś właśnie się stało i ma to wplyw na to, co się dzieje teraz'
Poza tym możesz poczytać, jak po angielsku opisuje się moment startu w biegu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sprint_(running)#The_start
'heart defect' jest policzalne
mnie sie podoba, ale takie wypracowania ostatnio sprawdzalem moze 10 lat temu.
The starter's gun is fired, officially starting the race. They’re running. You can see sweat on their foreheads. They’re quick and motivated. They aren’t running for their own benefit – they’re doing it for Alice – a little girl with a congenital heart defect.
Tak właśnie myślałam skąd by tu ściągnąć jak napisać, że wyścig się rozpoczyna, no proszę wikipedia, niby oczywiste a jednak :P No nie oszukujmy się skopiowałam to zdanie powyżej, mam nadzieję, że pasuje
heart defect dodałam, że wrodzona
The race has commenced with the firing of the starter's gun. w sumie to chyba lepiej tak
ok