Czy to jest poprawnie napisane?

Temat przeniesiony do archwium.
Jak powinienem napisać?
Delete this, czy delete it? (dokładniej chodzi o post, który mój kolega zamieścił na Facebook'u). Myślę, że obie formy są poprawne. Jak waszym zdaniem?
obie są poprawne, ale od kontekstu zalezy, ktora moze bardziej pasować
np:
delete this - kolega wlasnie zamiescil wpis przy tobie, a ty wskazujesz na monitor i to mówisz
delete it - rozmawiacie o kontrowersyjnym wpisie sprzed kilku dni i to mówisz
Raczej dotyczy to pierwszej sytuacji. :) Dziękuję.
Znaczy znamy się przez internet, ale zareagowałem od razu.
it
Moja interpretacja jest następująca:
Jeżeli napiszemy "Delete this!" to znaczy, że po tym zdaniu musimy podać treść którą należy usunąć. Jeżeli każe się komuś usunąć posta który wcześniej napisał, ale nie cytujemy go, to powiemy "Delete it!" . Jeżeli zacytujemy treść którą ktoś napisał a którą chcemy, żeby usunął to powiemy "Delete that!"
wg mnie
this/that pasuja tu najlepiej, bo wskazuja na konkretna tresc. Niekoniecznie wymaga to pokazania czegos palcem na ekranie.
it - nie pasuje. Pasowaloby np. w odpowiedzi na pytanie 'what should I do about that old file?' - jak pisze zielonosiwy (nb. licencjat w tym roku?)
uscislajac: jezeli on cos napisal, a Ty piszesz w tym samym watku, to 'this/that'.
Jezeli piszesz' przecyztalem twoj post sprzed kilku dni' - wtedy it' ewentualnie that (that wyraza tutaj niegatywna ocene).
Cytat: mg
zielonosiwy (nb. licencjat w tym roku?)

Jeszcze nie w tym. Jest małe opóźnienie.
no bo ciagle w tym internecie siedzisz :-)
Ano siedzę. 100 lat temu też bym pisał, ale powieści lub broszurki polityczne
Dziękuję wszystkim za pomoc. :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę