Fragment prezentacji o pracy dyplomowej

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, prosiłbym o pomoc w sprawdzeniu fragmentu prezentacji mojej pracy dyplomowej. Chodzi dokładnie o to że nie wiem czy dobrej terminologii użyłem, mniej więcej chodzi o to " Pierwszy rozdział dotyczy Genezy Konstytucji PRL, drugi dotyczy Podstawowych zasadach ustrojowych, trzeci dotyczy organów władzy centralnej, czwarty Terenowych organów władzy państwowej, zaś ostatni podstawowych praw i wolności obywateli PRL". Przyznam że terminologia jest dla mnie za trudna i wolałbym upewnić się przed zatwierdzeniem prezentacji czy nie popełniłem jakiejś gafy, oto fragment w języku angielskim:
"The first one is about Genesis of the Constitution Polish People's Republic, the second one is about constitutional principles, the third one is about central authority, the fourth one is about local government units, and the final is about human rights in Polish People’s Republic."
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
brakuje slowa po constitution
final one
chyba fundamental rights and freedoms

'is about' pasuje do prezentacji, ale mozesz napisac 'discusses, is concerned with, deals with'
Ok dzięki, a poza wyżej wymienionymi reszta może zostać jak jest?
może, choć zastanawiam się, czy 'terenowe organy wladzy panstwowej' to naprawde 'organy samorzadowe', jak sugeruje tekst angielski.