Mógłby ktoś sprawdzić list (głównie gramatycznie)?

Temat przeniesiony do archwium.
Mój angielski nie jest zaawansowany i przysparza mi problemy. Bardzo bym prosiła, żeby ktoś sprawdził poprawność listu względem gramatyki jak i względem jak miało to wyglądać. Przy błędach prosiłabym o poprawki

Mój list:
Hello. My name is (imie). I'm (almost) sixteen. I come from Poland, from a quite small city in north part of the country- (nazwa miasta z którego pochodzę). I started play football when I was eleven. Actually I play in a club called (nazwa zespołu w którym gram) ( (nazwa miasta w którym gram) is a city nearby (nazwa miasta pobliskiego)).
You're my idol. I don't like reading biographic books, but when I heard, that your is in salles, I said "I must have it". I got it as a gift for Christmas from my parents. When I'm reading this book, I have a feeling that book is partly about me. For example, I know what you feld when you were in (nazwa rodzaju internatu), because I live in (nazwa miasta gdzie jest mój zespół) in a boarding school. Maybe I don't have as difficult situation as you, but living away my house is heavily for me. I think we're similar at character.
I would like to play as you, but I can't. Nobody can. (If you want to see my playing, you will write in youtube "(coś)" :) ). People called me "nazwa zespołu's nazwisko celebryty" but I would like to be called "nazwa zespołu's nazwisko innego celebryty". But it's impossible. My playing is different than yours and I can't change it.
My dream isn't you'll write back (but it would be great :) ). My dream is you'll read this letter.

Best wishes and very big hug
______________________
Jak miało mniej więcej wyglądać w tłumaczeniu:

Cześć. Nazwyam się (imię). Mam (prawie) 16 lat. Pochodzę z Polski, z dość małego miasta w północnej części kontynentu- (nazwa miasta z którego pochodzę). Zaczęłam grać w piłkę kiedy miałam 11 lat. Aktualnie gram w klubie o nazwie (nazwa zespołu w którym gram) ((nazwa miasta w którym gram) to miasto położone nieopodal (nazwa miasta pobliskiego)).
Jesteś moim idolem. Nie lubię czytać książek biograficznych, ale kiedy usłyszałam, że twoja jest w sprzedaży, powiedziałam "muszę ją mieć". Dostałam ją na święta od rodziców. Kiedy czytam tę książkę, mam uczucie jakby ta książka była częściowo o mnie. Na przykład wiem co czułes gdy byłes w (nazwa rodzaju internatu), ponieważ mieszkam w (nazwa miasta gdzie jest mój zespół) w internacie. Może nie mam takiej trudniej sytuacji jak ty, ale życie z dala od mojego domu jest dla mnie bolesne. Myślę że jesteśmy podobni charakterem.
Chciałabym grać jak ty ale nie umiem. Nikt nie umie (jesli chcesz zobaczyć jak gram wpisz w youtube "(coś)"). Ludzie nazywają mnie (nazwa zespołu's nazwisko celebryty) ale wolałabym być nazywana (nazwa zespołu's nazwisko innego celebryty). Ale to jest niemożliwe. Moja gra jest inna jak twoja i nie mogę tego zmienić.
Moim marzeniem nie jest żebys odpisał (chociaż byłoby wspaniale).
Moim marzeniem jest żebyś przeczytał ten list.

Najlepsze pozdrowienia i bardzo duży przytulas.

Z góry dziękuję
Te nawiasy to pomieszanie z poplątaniem. Lepiej żebyś np wystawiła jakieś zmyślone nazwy i imiona itp
Niektóre błędy,
I started play football when I was eleven. Actually I play in a club called (nazwa zespołu w którym gram) ( (nazwa miasta w którym gram) is a city nearby (nazwa miasta pobliskiego)).
You're my idol. I don't like reading biographic books np BIOGRAPHIES, but when I heard, that your is in salles, I said "I must have it". I got it as a gift for Christmas from my parents. When I'm reading this book, I have a feeling that book is partly about me. For example, I know what you feld when you were in (nazwa rodzaju internatu), because I live in (nazwa miasta gdzie jest mój zespół) in a boarding school. Maybe I don't have as difficult situation as you, but living away my house is heavily for np WEIGHING ON me. I think we're similar at character.
I would like to play as you, but I can't. Nobody can. (If you want to see my playing, you will write in youtube "(coś)" :) ). People called me "nazwa zespołu's nazwisko celebryty" but I would like to be called "nazwa zespołu's nazwisko innego celebryty". But it's impossible. My playing is different than yours and I can't change it.
My dream isn't you'll write back (but it would be great :) ). My dream is you'll read this letter.
edytowany przez Aaric: 26 gru 2016

« 

Inne strony do nauki języków

 »

Pomoc językowa