Sprawdzi ktoś ?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 76
poprzednia |
Proszę zgiąć noge.- Would you plex your leg.
Jak długo pana boli prawy nadgarstek?- How long hurt you right wrist?
CZy pacjentka bierze jakies leki?- Has you been taking anything medicines?
Może pokaże pan lewą dłoń? - How about show you left palm?
Proszę podwinąć rękaw, dobrze?- Could you roll up your sleeve will you?


Orz poprawnośc tych zdań.
Would you take off your shirt please?
Why don't you lie down?
How about stopping smoking?
Why don't simple exercise a little bit sweeten?
What about your diet?
Look at me will you?
Lets check your temperature.
Can you open your moth and say a
Could you stand on the weight without shoes.
W pierwszej części jedno zdanie ok reszta źle.
Why don't simple exercise a little bit sweeten? X
Lets check your temperature. LET'S
Can you open your moth and say a
Could you stand on the weight without shoes.
edytowany przez Aaric: 03 sty 2017
flex
drugie pytanie zle, jak sie zadaje pytania w czasie present perfect (gdzie auxiliary, gdzie podmiot itp.)
anything = coś
może = can/could you
zamiast will you napisz please

nie rozumiem zdania ze sweeten
moth - mól
weight - ciężar, czyjaś waga
Proszę zgiąć noge.- Would you flex your leg.
Jak długo pana boli prawy nadgarstek?- How long have you hurt you right wrist?
CZy pacjentka bierze jakies leki?- Has you been taking some medicines?
Może pokaże pan lewą dłoń? - How about show you left palm?< --- tytaj mam przymus zacząc od How about hmmm może How about can you show left palm?
Proszę podwinąć rękaw, dobrze?- Could you roll up your sleeve will you?< -- musze użyć tu will

Would you take off your shirt please?
Why don't you lie down?
How about stopping smoking?
Why don't simple exercise a little bit meticulous?
What about your diet?
Look at me will you?
Let's check your temperature.
Can you open your mouth and say a
Could you stand on the scales without shoes.
leg please
jak dlugo kaleczysz swoj nadgarstek
nie 'some'
po about jest gerund
zacznij pytanie od will, ewent zostaw jak jest, bo widzę, że musisz przetłumaczyć 'dobrze', tak?

nadal nie rozumiem zdania z exercise
say ah

reszta ok
CZy pacjentka bierze jakies leki?- Has you been taking some medicines? tam przecież masz 'pacjentka'
Cytat:
CZy pacjentka bierze jakies leki?- Has you been taking anything medicines?
Dlaczego uzywasz zlego casu !

Pytam sie kogos - zazywasz leki ? To chodzi mi o to czy bierze leki np. na serce. Skoro chodzi o generlne branie lekow to czemu uzywasz najmniej odpowiedniego czasu?

Do you take any (prescribed) medicines/drugs ? (generalnie)
Have you been taking medicines ? To zdanie totalnie nie ma sensu ...podam przyklad: Have you been watching tv - znaczy Ogladasz ten telewizor od (10 minut do teraz) ?
ewentualnie: Have you taken your medicine: Znaczy czy wziales lek (przed chwila/teraz) ?

Zalamka ze ludzie nie rozumieja czasow ... tak generalnie
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
Może pokaże pan lewą dłoń? - How about show you left palm? z 'you' jest nielogicznie.
Ja lubie 'please' i wtedy...please show me your left/right palm.
Zamiast 'will you' daj 'please..please do this, that and the other. Please roll up your sleeve.
Why don't you do your exercises a little bit more regularly? Do you do regular exercise?
@Terri
co do 'will you' - może ona musi przetłumaczyć słowo 'dobrze?'
@kolorowa

wszystko, co @bigf00t napisał w swoim poście to bzdura, więc to zignoruj. Podążaj za wskazówkami innych
@kolorowa

Wszystko co napisal zielonosiwy to bzdura. Dlaczego bzdura bo tak.
To jest jedyne co moze napisac Nigdy nie poda argumentu bo go poprostu nie ma. Nie wierzysz to zapytaj nauczyciela albo sprawdz w gramatyce angielskiej.
@kolorowa Zielonosiwy on sam nie zna czasow... nie oze zniesc tego ze wiem wiecej od niego ...jakis chory przypadek
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
Jak dobrze, ze mamy znawce jez. ang. na naszym forum. Wszyscy inni mozecie sie schowac bo on wie najlepiej:-),
http://www.ingless.pl/artykul/gramatyka-angielska-present-perfect-continuous/

Zwreacam sie do moderatora i do ludzi na tym forum i do ciebie @kolorowa zobacz na wlasne oczy. Przeczytaj tam jest wyjasnione dokladnie tak jak ja napisalem.

Nie jest toi bzdura i oczekuje przeprosin albo poprostu napisze do moderatora ...

ze na kazdym moim poscie pisze ze bzdura i wprowadza ludzi w blad... i ty na tym tracisz i wszyscy!
http://www.ingless.pl/artykul/gramatyka-angielska-present-perfect-continuous/ no tu jest napiusane ze tak jest ! do jasnej ....!!!! na litosc boska nie jestem ekspertem poprostu rozumiem czym sa czasy - mowia o czasach CASE CLOSED
na serio napisze do moderatora...bo to jest wprowadzanie ludzi w blad !
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
@big.f00t
Czy mógłbyś już przestać spamować?
Cytat:
Czy mógłbyś już przestać spamować?
Czy moglbys nie klamac ? Odpowiadam na posty poprostu zewby spamowac musialbym byc hakerem w takim wypadku - nie nie ma takiej wiedzy informatycznej.
Gdyby nikt inny nie rozumial 'czasow' to bylby to jakis argument. Ale sa ludzie (wiem, ze to jest trudno zrozumiec) ktorzy sie na tym TEZ znaja. Nie odkryles Ameryki.

Przypuszczam, ze chcesz udzielic pomocy ludziom uczacym sie, ale prosze robic to z jakas kultura, ktora jest oczekiwana na tym forum, i do ktorej wszyscy uzytkownicy sie dostosowuja.
Taka klornia niczego dobrego nie przynosi do naszego forum.
Tutaj przekazujemy punkty widzenia, i jak sam mi udowodniles w innym poscie, kazdy ma prawo do przekazania swojego punktu widzenia, czy jest to zgodne z twoim punktem czy nie.
Wykłócasz już się tutaj z sześcioma stałymi użytkownikami. Może te forum nie jest miejscem dla Ciebie?
terrii ...boze mam dosyc. Moze mi pisac za kazdym razem ze co pisze to bzdura bo miu sie nie podoba. Tylko ze on wprowadza w blad ludzi co tu przychodza i szkodzi mi i tej osobie. Jego zachowanie na forum obniza poziom tego forum i szkodzi temu forum. Rozumiem ze uwazacie mnie za kogos kto w ogole nic nie wie z jakiegos powodu.

Napiusze do moderatora na 100% bo najwyrazniej wszyscy jestescie grupka wzajemnej adoracji i nigdy siebie niekrytykujecie... i niszczycie moralnie innych ludzi. Napisze to moderatorowi bo obnizacie poziom foruum ...wynikiem czego na tym forum jest bardzo slaby poziom bo ludzie nic nie moga napisac tylko wy macie prawo pisac i tylko waszye posty sa najlepsze....sa na smiesznym poziomie w porownaniu z innymi forami anglojezycznymi taka prawda. I jezeli moderator nic z tym nie zrobi to odejde.

Jesat to obrzydliwe ,ze chcecie mnie wyrzucic z forum. Obrzydliwe , niskie i niegodne.
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
Cytat:
Wykłócasz już się tutaj z sześcioma stałymi użytkownikami. Może te forum nie jest miejscem dla Ciebie?
Wiem ze nie hcecie mnie tutaj z prostego powodu: bo jezeli ja bede dawac ludziom zetelna informacje to wtedy wy pojdziecie w cien. Macie falszywa reputacje ... i musicie wywalac ludzi z forum jezeli sa dobrze poinformowani na temat jezyka ang. to jest obzrydliwe.

Otwarcie mowicie ze pisze bzdury i to miejsce nie jest dla mnie. Napisze do moderatora i wtedy dowiem sie czy zostane na tym forum czy nie...
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
A dlaczego nie rozważysz innej możliwości? Skoro tyle osób podważa Twoją znajomość angielskiego, skoro z tyloma osobami się wykłócasz, to czy nie powinieneś w pierwszej kolejności przetestować rzeczywistości poprzez poddanie w wątpliwość swojej wiedzy i krytycznie spojrzeć na swoje zachowanie?
@big.f00t
jak zwykle, przeczytales jedna regulke i wydaje Ci sie, ze innych regulek nie ma.
Moderator rzetelnie sprawdzi material. I zadecyduje czy chce miec normalne forum. problem polega na tym ze, jak mowisz mi ze pisze bzdury i nie podajesz argumentu/dowodu rzeczowego to ty niszczysz moja repytacje. To sie nazywa pomowienie/SLENDER i to jest karalne przez kodeks karny.

To jeswt obrzydliwe i karygodne zachowanie wymierzone konkretnie w zniszczenie mnie.

przyklad:
Jezeli publicznie napiszesz ze np. popelnilem pzrestepstwo nie udowadniajac mi tego najpierw to ja mam preawo podac cie za to do sadu. A ty za moje straty moralone idziesz do wiezienia.
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
Masz wypaczony obraz rzeczywistości.
@big.f00t
A ja widziałem jak reagowałeś na wytknięcie ci twojej pomyłek dotyczących insist, pytań pośrednich czy zdania Labtesa. Wtedy albo zmieniałeś temat, albo pisałeś coś niezrozumiałego, albo dawałeś linki do treści z których nic nie wynikało.
Może dlatego ludzie ludzie nie chcą już z tobą dyskutować, bo wiedzą, że nic to nie pomoże?
Cytat:
Masz wypaczony obraz rzeczywistości.
To jest wlasnie przyklad pomowienia. Masz prawo mnie krytykowac ale w tym wypadku powodujesz szkody moralne bo ludzie nie beda czytac moich postow i oni na tym straca i ja. Jezeli ja spzredaje jakis produkt i ktos zacnie szerzyc nieprawdziwa informacje i ja dzieki temu strace pieniadze. To to jest karalne ...i jest przestepstwem.

jestescie grupa 3-4 osob ktore mnie dyskredtuja jako osobe na oczach innych uzytkownikow (w mysl zasady ze wiekszosc ma racje) podajac falszywe informacje albo w ogole nie podajac informacji tylkouuzywacie nie krytyki tylko poprostu mnie obrazacie.
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
A co jeśli to co napisałem jest prawdą?

Nie odniosłeś się do tego:
Cytat: labtes
A dlaczego nie rozważysz innej możliwości? Skoro tyle osób podważa Twoją znajomość angielskiego, skoro z tyloma osobami się wykłócasz, to czy nie powinieneś w pierwszej kolejności przetestować rzeczywistości poprzez poddanie w wątpliwość swojej wiedzy i krytycznie spojrzeć na swoje zachowanie?
Odniose sie teraz wprost:
Cytat:
A dlaczego nie rozważysz innej możliwości? Skoro tyle osób podważa Twoją znajomość

Tyle osob: 3 osoby (grupa wzajemnej adoracji). Podwaza moja znajomosc ? Podwazenie informacji polega na ujawnieniu jej nieprawidlowosci (na podstawie sprawdzalnych zrodel) link do stron o gramatyce angielskiej. Nikt z was nigdy nie podal zadnego zrodla do gramatyki angielskiej poniewaz moje informacje sa sprawdzalne i prawidlowe.

uzywacie nieczystych natury pzrestepczej taktyk i uzywacie przemocy slownej. Przemoc slowna i obelgi ida w moim kierunku za kazdym razem. To jest bardzo obrzydliwe zachowanie. I mam nadzieje ze moderator stanie po mojej stronie.

Bo uwazam ze on nie wie co tu sie dzieje na tym forum i jest calkowicie nie powiazany z wami (bo tu jest najwyrazniej grupka wzajemnej adoracji pzrestraszpona ze nie beda exzpertami juz wiecej)
edytowany przez big.f00t: 04 sty 2017
@big.f00t
na stronach, ktore podajesz, sa przyklady pokazujace, że sie mylisz, np. przyklad z insist. Kiedy je pokazujemy, uzywasz wobec nas przemocy slownej i obelg, nie odnoszac sie do merytorycznych argumentow. Kiedy labtes podal link do slownika z konstrukcja gramatyczna, zanegowales poprawnosc tego slownika. Widac, ze uznajesz tylko te zrodla, ktora pisza to, co sam wiesz. Widac zreszta, ze malo wiesz, bo gdybys wiedzial wiecej, nie musialbys wspomagac sie stronkami z internetu, ktorych w dodatku nie potrafisz poprawnie interpretowac.

Ciekawe, jak zareagujesz na to:
do you take any medicines? - odnosi sie do lekow przyjmowanych regularnie, np. przepisanych przez lekarza do takiego przyjmowania.
have you been taking any medicines? - odnosi sie do wszystkich lekow przyjmowanych ostatnio, np. ktos od 3 dni bierze aspiryne i teraz ma krwawienie z przewodu pokarmowego.
Present Perfect Continuous nie odnosi sie wylacznie do czynnosci trwajacej nieprzerwanie od jakiegos czasu. Jezeli znasz tylko taka regulke, za malo wiesz.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 76
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Fonetyka i fonologia