1Are you finished vs 2Do you finished vs 3Have you finished vs 4Did you finished

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mówie poprawnie.
1 oznacza czy już kończysz 2 skończyłeś 3 nie wiem co oznacza, skończyłeś? to jest najbardziej poprawne ?
ostatnie oznacza coś w przeszłośći np. w takim zdaniu? Last week , you were doing something, Did you finished? nie wiem czy jest poprawne :)
aha, a dlaczego jest finished, to nie oznacza -ed tak? tylko jakąś forme czasownika,czy coś ;-;
1Are you finished vs 2Do you finished vs 3Have you finished vs 4Did you finished
2 i 4 są niepoprawne
jak są niepoprawne jak nawet widziałem do you finished w internecie że Do /Are you finised różnią się -skończyłeś i kończysz,..... a co oznacza Have you finished
jak są niepoprawne jak nawet widziałem do you finished w internecie nie jest wszystko poprawne w necie
czuje tutaj niepotrzebne uprzedzenie, powiedz mi tylko co i jak, hmm?
czuje tutaj niepotrzebne uprzedzenie, powiedz mi tylko co i jak, hmm?
czuje tutaj niepotrzebne uprzedzenie, powiedz mi tylko co i jak, hmm?
Wytłumaczycie dlaczego jest końcówka -ed i dlaczego ostatnia forma jest niepoprawna, ma być Did you finish?
I co to oznacza? odnosi się do przeszłości np. widzialem jak szedłeś ulicą i skończyłeś już isc? coś takiego? pytanie o przeszłośc czy co
sluchaj o tym napisano tony tekstow
poczytaj sobie np. o czasie simple past
i nie pisz 'widzialem takie zdanie w internecie', bo bedziesz wierzyl w kazdy blad w internecie.
no to wytłumacz bo się pytam od godziny, a nikt nie odpowiada https://forum.wordreference.com/threads/did-you-finish-vs-have-you-finished.1189126/?hl=pl
słyszałem że i'm looving it jest nieporawne, ale jednak coś oznacza i ktoś go używa
Cytat:
no to wytłumacz bo się pytam od godziny, a nikt nie odpowiada
Patience is a virtue.
tak did you finish = czy skonczyles cos, co robiles kiedys
have you finished - czy skonczyles teraz to, co wlasnie robiles
yhy,Ale teraz już się zgubiłem, are you finished jest w present continous?
dlaczego nie are you finishing?
are you finished - to jest strona bierna dosl 'czy jestes skonczony
kiedys nie bylo roznicy miedzy 'are you finished' i 'have you finished' - to przetrwalo z tamtych czasow do teraz.
ej, nie co jest grane, przecież w czasie p continous jest konstrukcja are + you + ing? a tutaj takiej nie ma
i co oznacza finished, powiedz mi
a to nie jest tak że have u finished oznacza -czy skończyłeś , a , are u finished- kończysz ?
nie
luknij tutaj :) https://www.ang.pl/forum/nauka-jezyka/254816 jak możesz
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie