praktyka

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o pomoc,
Mam kilka pytań odnośnie CV.
Jak to ująć ładnie w rzeczownik?
Podróżowanie po Polsce i za granicę - Domestic and international travels (osoba jest Polakiem)
Jak to jest w końcu z tymi praktykami studenckimi?
Czy internship jest ok w BrE? Chodzi o praktyki bardziej w sensie pracy biurowej
Odbyłem praktykę będzie: I have completed an internship.
A tak przy okazji np. taki student fizjoterapii też będzie odbywał internship?
A przykładowo staż z Urzędu Pracy? Placement?
travel
ale dlaczego piszesz o tym w cv?

internship jest amerykanski

mozesz pisac: work experience
W UK używa się: internship, traineeship, apprenticeship, student/work placement i volunteering.

Każdy z terminów znaczy coś innego.

Wydaje się, że internship wszedł już do formalnego użycia w UK:
https://www.gov.uk/find-internship a w ofertach pracy jest tego multum.
edytowany przez labtes: 12 kwi 2017
ok, korzystalem tlyko ze slownika
apprenticeship jednak raczej nie w odniesieniu do pracy w biurze, prawda?
Apprenticeship jest bardziej skomplikowany. Nie znam szczegółów ale pracodawca uzyskuje dofinansowanie od rządu. Musi jednak spełnić kilka wymogów i jednym z nich jest zapewnienie szkolenia, ale nie takiego wewnętrznego 'na niby' albo takiego które powinno być ujęte w ramach 'onboarding', lecz szkolenia w zewnętrznej placówce. Pracodawcy, którzy decydują się na uruchomienie apprenticeship starają się by jak najlepiej wyszkolić i przygotować do pracy młodą osobę ponieważ po zakończeniu programu chcą ją zatrudnić na normalnych warunkach.
W UK bardzo dużo robi się w celu aktywizacji młodych ludzi na rynku pracy i temu właśnie służy apprenticeship. Już dawno rozpoznano tutaj problem 'skill shortage' i pracodawca dzięki temu programowi może wyszkolić 'sobie' osobę w dziedzinie w której ma miejsce tzw. 'war for talent'.
Nie odpowiedziałem na pytanie, przepraszam :)
Jak najbardziej może to być praca w biurze. Widziałem sporo apprenticeship w marketingu.
dzięki
To CV koleżanki, dzięki za uwagi
swoja drogą te apprenticeship to super sprawa, czekam na coś takiego u nas ;)
Temat przeniesiony do archwium.