pomoc w układaniu pytań z rozsypanki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich! Mam ogromny problem z ułożeniem nastepujących pytań z rozspanki:
1. go,he,usually,does,on where,do,spend,foot,your. pytanie miało mieć 7 słów, więc ułożyłam Where does he usually go on foot?
2 winter,you,with,do, usually, spend, Who,holidays,your,she,go. ułożyłam Wgo do you usually spend winter holidays with?
3.does,Fridays,do,he,play,What,on. What does he do on Fridays?
4. do, you, collect,What, does. What do you collect?
5. lives, does, with,Who,your, grandmother,never,live. Who does your grandmother live with?
6. with,do,he,who,usually,live,you. Who do you usually live with?
Gdzieś jest błąd, jednak nie jestem w stanie dostrzec. Błagam o pomoc!
1 ok
2 brak jednego slowa przed winter
3 ok, ale what does he play... tez mialoby sens
4 ok
5 ok, inna wersja: who lives with y g - ale moze byly ograniczenia liczby slow?
6 ok

piszesz 'gdzies jest blad' - czyli program nie przyjmuje calosci, ale nie podpowiada, w ktorym zdaniu jest cos zle?
tak pokazuje,że gdzieś jest bład, ale niestety nie pokazuje gdzie...
3. np. What play does he do on Fridays?
1 zdanie jest na 7 słow, 2 na 8, trzecie na 6, czwarte na 4, piąte na 6 oraz 6 na 6 słów.
Aaric, what play does he do on Fridays? jest za długie...
Wcześniej nie podałas że miało być 6 słów ;-)
2 brak jednego slowa przed winter
a o jakie dokładnie chodzi słowo w 3 ?
wiem mój błąd... a widzisz czy coś jeszcze mogłoby być inaczej? Męcze się z tym od soboty...
Może w 2 zmień 'winter' na 'your'
niestety nie to :-(
Na takich ćwiczeniach dasz niepotrzebną spacje i czasem 'wyskoczy' że jest błąd.
W 5 może być inna możliwość pytania.
Who never lives with your grandmother? na przykład
2 może być bez 'usually'
właśnie może i to jest dobrze, bo teoretycznie to mogłoby tak być,ale w takim razie jest błąd w innym... BEZNADZIEJNE ZADANIE
Czyli wciąż nie zalicza?
niestety
to moze podaj slowa pisane duza litera w kazdym z tych zdan, bo teraz masz w nietorych podane a w innych juz nie; moze to cos pomoze
ok, 1. Where 2. Who 3.What 4. What 5.Who. 6. Who
gdzie takie zadania zadaja?
studia Warszawa
przykre
wszystkie zdania, ktore tutaj zapodalas, a zwlaszcza te juz poprawione, nadaja sie, jako poprawne odpowiedzi
jezeli jest to zadanie zaliczane przez jakis program, to widac, ze zostal nie do konca przemyslany system oceny
w stu procentach się z Tobą zgadzam, mam wrażenie,że w ogóle system nauczania w Polsce jest beznadziejny
Cytat: jolie3
system nauczania w Polsce jest beznadziejny

nie mam zdania, bo nie jestem w temacie
ale uwazam, ze jak samemu sie zaprzesz to wyniki przyjda same, i nie bedziesz musial sie ogladac na innych
Cytat: jolie3
w stu procentach się z Tobą zgadzam, mam wrażenie,że w ogóle system nauczania w Polsce jest beznadziejny

a te zdania są wytworem systemu, czy może konkretnych osób, które przygotowały zdania i napisały program?
Pytania nie wiem kto układał, ale układał je w taki sposób jak aktualnie się uczy w szkołach... Więc to chyba jest w pewnym sensie wytwór systemu
Ale mówiąc o tym nie miałam na myśli konkretnie tych pytań, wiadomo tu ktoś po prostu mógł się pomylić... Być może masz rację "beznadziejny" to zbyt mocne słowo, aczkolwiek moim zdaniem, a mówię to jako uczeń, system pozostawia wiele do życzenia. Chociażby licea, obecnie jest to poltoraroczny kurs przygotowujący do matury, zdając maturę z kilku przedmiotów, w tym na poziomie rozszerzony, ciężko jest dokładnie usystematyzować wiedzę... No ale to tylko moje zdanie, jeśli ktoś ma inne, to szanuje
edytowany przez jolie3: 31 maj 2017
Jeżeli jest możliwość to wklej tutaj rozwiązanie tej łamigłówki.
Jasne, jak już będę je miała to wkleję :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pytania dotyczące języka angielskiego