Big Eyes - artykuł maturalny

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, idąc za radą postanowiłam dodać tu też kolejne wypracowanie maturalne. Artykuł pisałam tak, jakby to miało wyglądać na maturze, więc bez użycia internetu, podpowiedzi, bez słownika. Mam nadzieję, że nie będzie dużo błędów :') Zainspirował mnie film "Big Eyes", który niedawno oglądałam, więc przy okazji zrobię mały product placement i polecę go każdemu, kto lubi produkcje Tima Burtona :)

Zadanie: Pismo, które czytujesz, ogłosiło konkurs na artykuł o osobie, która może być inspiracją dla młodych ludzki. Napisz artykuł, w którym scharakteryzujesz wybraną osobę i jej dokonania oraz uzasadnisz przekonanie, że może ona być inspiracją.

BIG EYES

When you walk through an art gallery you may see the paintings showing people, mostly children, with characteristic, big eyes. In the past all of them were signatured “Keane” and were supposed to be a Walter Keane’s works. But do you know that all the paintings with big eyed children are originally Walter Keane’s wife, Margaret Keane, achievement?
Margaret Keane is an American painter. One day she met a charming man, Walter Keane, in who she felt in love and get married. Everything seemed perfect; her works found art critics’ approval and became popular. But then it came out Walter was a fraud and lied that he is the author of every single painting. Margaret was dominated by him, so she kept painting for him. One day she found out Walter had stolen not only her works, but other artist too. She decided to sue him for plagiary and she won the case by painting child with big eyes in 53 minutes in front of the court.
Margaret is a symbol of woman, who said stop to domination. She found the courage in herself to try made things in her life right. She was abused for years by her husband, but she broke the chains and reached for the justice.
I think the silhouette of Margaret Keane can be an inspiration for every abused and dominated woman. By her attitude she showed that female have got rights and they should defend themselves, because they aren’t worth less than men.
Jesli jesteś na takim poziomie, że to sama napisałaś bez Internetu, na pewo jak się dobrze przyjrzysz sama znajdziesz jeszcze niektóre błędy. Sprawdź też znaczenie słowa silhouette.
a works?

gdzies przed achievement brakuje jednego 's

man called Walter

nie in, i inna forma who, jezeli chcesz przed tym postawic przyimek

po lied następstwo czasow

found out that

nie tylko jej prace, ale innego artystę - pomysss'l, jak napisss'zessss'z 'czyj'?

akurat to przestepstwo konczy sie na -ism

przed child , woman przedimek
bez przecinka po woman

made - gruby blad gramatyczny

wczesniej byla wykorzystywana przez meza

tak, silhouette to zle slowo

women zamiast female

koncowy wniosek kontrowersyjny, ha, ha, ha :-)
Dobra przyznaję że napisałam to w 30 minut i po sprawdzeniu (które zrobiłam od razu po napisaniu) wrzuciłam tekst tu :') Następnym razem sprawdzę tekst nazajutrz, ale szkoda że na maturze nie będę miała takiej możliwości. Wiedzę, że wciąż robię te same głupie błędy, (a works, geniusz) na szczęście gramatycznych nie ma aż tak dużo :') Dzięki za sprawdzenie, a co do kontrowersyjnego wniosku - nie bardzo zależy mi na opinii egzaminatora na temat moich poglądów (odkąd ponoć w Polsce panuje wolność słowa) tylko na poprawności tekstu :')

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa