Proszę o sprawdzenie poprawności ułozonych zdań .

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o sprawdzenie czy poprawnie ułożyłam zdania .Często nie mogę sobie poradzić z zastosowaniem odpowiedzniego czasu . Dziękuję za ewentualne wskazówki co poprawić .

You won’t believe where I am ! I’m with my parents at the Baltic Sea in Sopot. The weather is sunny and very hot. It’s 30 C !
We often walk on the beach and the famous Sopot pier .
Every day I swim in the sea and I jump on the waves. Yesterday we were in a small zoo. We saw a lot of wonderful animals.
Today we are going to the city center. We have lunch in a restaurant .We will walk around the city.
walk along the beach

every day - tutaj present continuous, bo robisz to przez krotki okres (tylko do konca pobytu)
jump on the waves = skaczÄ™ na fale, o co chodzi?

dwa ostatnie zdania z 'be going to', bo takie macie plany
Czy dobrze wszystko poprawiłam :) I jump on the waves- chciałam napisać iż skaczę na falach w morzu :)
You won’t believe where I am ! I’m with my parents at the Baltic Sea in Sopot. The weather is sunny and very hot. It’s 30 C !
We often walk along on the beach and the famous Sopot pier .
Every day I swim in the sea and I jump on the waves. Yesterday we were in a small zoo. We saw a lot of wonderful animals.
Today we are going to the city center. We are going to lunch in a restaurant .We are going to walk around the city.
w zdaniu z every day zmien czas, jak napisalem wczesniej
przed lunch brakuje czasownika (chociaz lunch moze tez znaczyc 'lanczowac')
jump waves
Cytat: mg
w zdaniu z every day zmien czas

nie zmienia sie
zmienia, zmienia
a z often tez bys zmienil czas?
zastanawiam siÄ™
no wiec wlasnie - tego typu okoliczniki czasu przy opisywaniu wakacji nie zmieniaja czasu tylko dlatego, ze wystepuja okresowo
Every day I'm swimming in the sea and I'm jumping waves. Czyli tak napisać to zdanie w czasie present continuous?
moga zmieniac. Nie czuje 'often', ale w przypadku every day nie mam watpliwosci
no coz, jak uwazasz tak doradzasz
Ostatecznie zobaczymy jak uzna za prawidłowe nauczyciel . Poprawić czy nie porawić to zdanie oto jest pytanie :)
bierz na siebie odpowiedzialnosc za rady, bo uczen nie jest w stanie polemizowac z nauczycielem tak, jak my tutaj to robimy
Ja nawet nie mam zamiaru polemizować z nauczycielem , bo to i tak to nic nie da .Zbyt małą wiedzę posiadam .Za wszystkie rady i pomoc serdecznie dziękuję.
wyrazy takie jak often czy every day moga byc uzywane w czasie continuous. Problem w tym, ze takie niuanse zwykle nie sa nauczane na poziomie, na ktorym sie znajdujesz.
dobrze, ze Nadia31 juz sobie poszla :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa