have yet to be exhausted

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że niebawem są święta a to czas dla domu i rodziny ale gdyby ktoś przeglądał forum i rzucił okiem i zechciał wytłumaczyć mi dlaczego to się tak pisze, będę wdzięczny. Nie daje mi to spokoju i wolałem zapytać.


"all the options have yet to be exhausted"

Rozumiem to tak, że "nie wszystkie opcję są jeszcze wyczerpane" (nie wiem czy dobrze rozumiem tę konstrukcję)

Nie pamiętam czy spotkalem się już z tego typu konstrukcją ale zastanawiam się czy można zapisać to w taki sposób:

"Not all options have yet exhausted"

albo coś ze słówkiem "are" (aren't exhausted)

Dzięki wielkie za każdą uwagę i podpowiedzi.
not all options have been exhausted yet
Cytat: mg
not all options have been exhausted yet

Dziękuję, zastanawiałem się wczoraj właśnie nad taką formą "have been", ale i tak źle ją złożyłem - teraz to wiem w porównaniu z Twoją wersją. Dzięki wielkie. Pozdrawiam !
tylko, że to zdanie nie jest dokładnym odpowiednim zdania z pierwszego wpisu., bo w tamtym pojawia się dodatkowo 'have to', co nie ma związku z present perfect.
Cytat: mg
tylko, że to zdanie nie jest dokładnym odpowiednim zdania z pierwszego wpisu., bo w tamtym pojawia się dodatkowo 'have to', co nie ma związku z present perfect.

Tak, zdaje sobie sprawę, że znaczenie może się różnić. Ogólnie zwróciła ta cała konstrukcja moją uwagę i z początku myślałem że źle to rozumiem, potem przypomniałem sobie że "yet" używamy w zaprzeczeniach i pytaniach. Tylko tutaj wydawało mi się to tak wstawione na siłę. Ponieważ to zwrot z gry (filmik na you tube) to wolałem zapytać i rozwiać wątpliwości, dopytać jak inaczej można to powiedzieć. Najważniejsze że zwrot jest poprawny.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie